2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar 2li test sonucum çıktı ultrasonda hersey normaldi ama kan sonuçlarında fetal bhcg yuksek cikmis ikili test riski 1/134 kombine risk 1/813 perinatolog a yönlendirdi sizlerde boyle bi durum yasayan varmi ins sorun yoktur :KK43:

Kızlar hapşırırken karnımın altına sancı saplandı, her hapşırdığımda olmuyor ama bir kere ciddi bir sancı olunca endişelendim. Bu konuyu doktora soran oldu mu acaba. Ben şu an bir hekime danışamıyorum. Belki siz aynı konuyu sormuşsunuzdur.
Bunda değil ama ilk hamileliğimde sormuştum. Rahimi tutan bağlar aniden gerildiği için oluyormuş. Burda bi arkadaş demişti ayaklarımı karnıma çekerek hapşırınca ağrı olmuyor diye. Öyle yapıyorum imkanım varsa ağrı olmuyor

İyi yapmışsın valla bende herşey mavi nerdeyse 😄bebek telsizi weewell öneririm oğlum doğduğundan beri kullanıyorum bazen duvardan duvara atılıyor bana mısın demedi. Ateş ölçerim de fena değil ama arada sapıtıyor. Temassız almanı önerebilirim sadece çok kolaylık. İkinci çocuğun pek bi masrafı yokmuş ya düşününce alacak bişey bulamıyorum 😄kıyafet bez ıslak mendil falan anca
Aynen 😊 Çok bi masrafı olmayacak 😊 Kızkardeşim de weewell kullanıyor o da çok memnun 😊

Bin kere maşallah canım ben bunu görsem kesin kız derdim 😂 nasıl anlıyor bu doktorlar bize de öğretsinler😂 tıp dökümanları araştırdım yine bulamadım.
Erkeklerde malum çıkıntı oluyor küçük de olsa 🙈 Bize de gösterdi çıkıntıyı doktor, ben ikna oldum şahsen 😂

Kızlar hapşırırken karnımın altına sancı saplandı, her hapşırdığımda olmuyor ama bir kere ciddi bir sancı olunca endişelendim. Bu konuyu doktora soran oldu mu acaba. Ben şu an bir hekime danışamıyorum. Belki siz aynı konuyu sormuşsunuzdur.
Hapşırdığım zaman değil ama ara ara benimde bıçak batması gibi keskin ağrılarım oluyor, doktora sorduğumda normal dedi

Cesmicihannn Cesmicihannn E Efulimm41 sağolun oradan buldum. 1 e düşmüş tiroid. Şimdi kullanıma devam ettirir mi sizce?
Demir de 78 çıkmış iyi herhalde.
Benim de tiroidim bayağı düşmüştü, sağlık ocağında verdiğim kan testinde yine yükselmiş görünüyor. Aile hekimi "bebek senin kaynaklarını kullanmaya devam ediyor, oynamalar olabilir, değerlerini takip etmek lazım." dedi. O yüzden ilacı bıraktırmayabilir doktorunuz.
Bu arada bazı kan testleri sonuçlarının sağlık ocağı ile diğer hastanelerde farklı referans aralıkları/değerlemeleri yüzünden farklı gelebildiğini yazmıştı sanki buradan birileri. Doğru mu hatırlıyorum? Bilen varsa yazabilir mi?

O da once kiz gibi dedi sonra karar degistiriyorum erkek dedi 😁 olabilir afacan oglus hissediyorum ben de 🌸 gelisimi ptesi 12+6 cikmisti, bugun yine 12+6 cikti ama heralde cihazdan cihaza degisiyordur o kadar di mi?
Aynen canım benim gittiğimde bile 2 kere ölçtü 2 sinde de Farklı çıktı yani cihazdan olabiliyor bebeğin duruşundan oluyor ❤️

Kızlar kontrolden geldim 9+1 im doktor Bi sıkıntı yok dedi. Ama usg de bebek yüzüstü yatıyor sankş bu normal mi 😅 bir de nub bakanlar vardı galiba tahmin olur mu 😁
Oy maşallah ☺️☺️ Ben gittiğimde 9+2 ydi benim bebekte kafa aşağı ayaklar havada sallanıyordu yüzü karnıma dönüktü bize bakıyordu resmen 😆gördüğümde ay bu nasıl duruyor böyle demiştim 😂

Kizlar 2li test sonucum çıktı ultrasonda hersey normaldi ama kan sonuçlarında fetal bhcg yuksek cikmis ikili test riski 1/134 kombine risk 1/813 perinatolog a yönlendirdi sizlerde boyle bi durum yasayan varmi ins sorun yoktur :KK43:
Tecrübeli bir anne değilim malesef ama okuduğum kadarıyla ikili testte risk çıksa bile ileri değerlendirmeler farklı neticeler verebiliyor. İkili test istatiksel bir değerlendirme gibi.
Burun ya da ense kalınlığınız nasıl çıkmıştı?
İnşallah hatta büyük ihtimalle sizin de öyle olur sağlıkla gelir bebiş 😇

Benim de tiroidim bayağı düşmüştü, sağlık ocağında verdiğim kan testinde yine yükselmiş görünüyor. Aile hekimi "bebek senin kaynaklarını kullanmaya devam ediyor, oynamalar olabilir, değerlerini takip etmek lazım." dedi. O yüzden ilacı bıraktırmayabilir doktorunuz.
Bu arada bazı kan testleri sonuçlarının sağlık ocağı ile diğer hastanelerde farklı referans aralıkları/değerlemeleri yüzünden farklı gelebildiğini yazmıştı sanki buradan birileri. Doğru mu hatırlıyorum? Bilen varsa yazabilir mi?
Bugün aynını dahiliye uzmanı dedi laboratuvar farkı oluyor dedi

Benim de her ay farklı sonuç çıkıyor, geçen ay yüksekti, bu ay da çok düşük, dediginiz gibi aile hekimliğinde çimenle hastanede ölçülen farklı çıkıyor bazen. Benim çok küçük bir fark çıkmıştı. Hap kullanıyordum zaten, bu sefer çok düşük çıktığı için yarim içiyorum hapı.

Beklenen doğum tarihi ayın ilk haftası olunca çok tuhaf oluyor. Ekim annelerinde gündem kalp atışı duyma vs oluyor ben 3 hafta önce duydum, burda cinsiyet öğrenmeler başladı ona da 1 ay var hahah kaldım aralarda. Senkronizasyon tutturamadım. 😂
Bende öyleyim 1 ekim görünüyor doğum 😅 ikisini de takip ediyorum

Canim internette ben sürekli arastrma yaparim bu konu hakkindada ozellikle sag kasikta hapsururken batma hissinin normal oldugunu ve saniyelik olup gecisi normalmiş bendede oluyrdu cunki😇

X