2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Herkese merhaba.bugün detaylı bakıldık ultrasonda hocamız şükür herşey yolunda dedi.yaşımdan dolayı korkuyordum ama içim rahatladı.bir genetik test önerdi fiyat fazla ama yaptırıyorum Amerika’ya gidecek kan örneği.sonuç inşallah iyi çıkar dua istiyorum hepinizden🙏Cinsiyet tahmin edebilecek olan var mı🙏
Gözün aydın. Detaylıya niye yönlendirilmişti acaba ikili testte risk mi görüldü

Ben bir kac parca aldim daha sadece. 2 pijama bir alt. Hediye gelenler falan var arkadasim ve annemin aldigi seyler. oglumdan kalan kiyafetler var ama o kis bebegi oldugu icin yenidogan kiyafetleri mevsim olarak uymayacak o yuzden cinsiyet belli olsun yenidogan kiyafetleri alirim ilk etapta bir kac set
Sonrasini da yavas yavas alirim artik. Toplu almayi sevmiyorum pek
Benim oğlum 29 Ağustos doğumlu ,kardeşiyle aynı olacaklar muhtemellen 😊 Herşeyi uyacak. Normalde 3 ekimde doğacaktı aslında o da.

Cesmicihannn Cesmicihannn E Efulimm41 sağolun oradan buldum. 1 e düşmüş tiroid. Şimdi kullanıma devam ettirir mi sizce?
Demir de 78 çıkmış iyi herhalde.
Tiroid hakkında bilgim yok maalesef. 12 haftadan sonra bebek kendi üretiyormuş ilaç kullanmaya gerek yok diye duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum. Demirde fena değil. Benim de 157 çıktı doktor çok iyi demişti. Ama her halükarda ilaç kullancaz hepimiz

Sizin kaç haftalık mesajınızda gözükmüyor. 20 Mart'ta benim de kontrolüm 12. Hafta oluyor test o zaman yapılır sanırım. Bana da Eylül'de doğar gibi geliyor inşallah sağlıkla erişiriz o günlere.
Benim 9 haftalık muhtemel doğum 5 ekim gözüküyor. Allah herkesin gönlüne göre versin inş benim de gönlüme göre versin inş.Eylül de doğurmak istiyorum ben Allah kısmet ederse :) yarın gideceğim sonraki de 12. Haftada olacak. 9-12-15-18 şeklinde gideceğim artık.

Benim de mevsim uyuyor ikisi de sonbahar ama cinsiyet uymadı 😬senin cinsiyet belli mi
Yok daha belli değil. Doktorum 14. haftadan önce demem dedi 😊 25 martta öğrenicez 😊 Oğlumda herşeyi krem ve beyaz almıştım. Ondan çoğu şey kız olsa da uyar. 😊 Bi kaç tane müslin, bi hastahane çıkışı ( oğlumun 3 takımı var ama bebişe sırf onun için alıcam bi tane) , hazır kundak alıcam, bi de bebek arabası ve yatak alınacak. Herşeyi var yoksa 😊 Bi de bebek telsizi ve ateşölçer almam lazım 😊

Yok daha belli değil. Doktorum 14. haftadan önce demem dedi 😊 25 martta öğrenicez 😊 Oğlumda herşeyi krem ve beyaz almıştım. Ondan çoğu şey kız olsa da uyar. 😊 Bi kaç tane müslin, bi hastahane çıkışı ( oğlumun 3 takımı var ama bebişe sırf onun için alıcam bi tane) , hazır kundak alıcam, bi de bebek arabası ve yatak alınacak. Herşeyi var yoksa 😊 Bi de bebek telsizi ve ateşölçer almam lazım 😊
İyi yapmışsın valla bende herşey mavi nerdeyse 😄bebek telsizi weewell öneririm oğlum doğduğundan beri kullanıyorum bazen duvardan duvara atılıyor bana mısın demedi. Ateş ölçerim de fena değil ama arada sapıtıyor. Temassız almanı önerebilirim sadece çok kolaylık. İkinci çocuğun pek bi masrafı yokmuş ya düşününce alacak bişey bulamıyorum 😄kıyafet bez ıslak mendil falan anca

Ben bir kac parca aldim daha sadece. 2 pijama bir alt. Hediye gelenler falan var arkadasim ve annemin aldigi seyler. oglumdan kalan kiyafetler var ama o kis bebegi oldugu icin yenidogan kiyafetleri mevsim olarak uymayacak o yuzden cinsiyet belli olsun yenidogan kiyafetleri alirim ilk etapta bir kac set
Sonrasini da yavas yavas alirim artik. Toplu almayi sevmiyorum pek
Ben cinsiyeti öğrendim gibi doktorum erkeğe benzetti, pazartesi kesim söyliyecek. Ufak ufak bende almayı düşünüyorum toplu zorlamasın diye 😌

Ben bikac tane yenidogan ve 3 aylık icten giyilmesi icin zıbın aldım, daha erken aslında ama yandan çıtcıtlıydi, kafadan gecirmeye gerek olmadığı icin denk gelmisken aldım, gecen de annem bimden battaniye ve organik hastane çıkışı almış, bikac parça başladık bakalım cinsiyeti öğrenir ögrenmez kendimi magazaya aticam ama 😁
Çok hevesleniyorum, almak istiyorum 😌

Arkadaşlar bu gebelik sürecinde covid yaşayan var mı belirti ne oldu
Ben covid atlattım. 10.haftadaydım grip gibi başladı. Burun akıntısı baş ağrısı bel ağrısı ve çok az ateşim çıktı. Grip geçti derken koku kaybı oldu, o zaman anladım. Testte de pozitif çıktı. Hiç ilaç vermiyorlar gebelerde. Kendi kendime atlattım ben.

Kızlar hapşırırken karnımın altına sancı saplandı, her hapşırdığımda olmuyor ama bir kere ciddi bir sancı olunca endişelendim. Bu konuyu doktora soran oldu mu acaba. Ben şu an bir hekime danışamıyorum. Belki siz aynı konuyu sormuşsunuzdur.

Kızlar benimde bebeğimin kalbi durmuş. Doktor ilk gebelik olduğu için hemen kürtaj yapmayalım dedi, ilaç verdiler gece onunla düşürmeye çalıştılar. Usg ile bakılacak parça kalmışsa kürtaj olacak. Umarım diğerlerinin gebelikleri sağlıklı ilerler ve rabbim kucağınıza almayı nasip eder 🙏
Çok geçmiş olsun. Benim de ilk bebeğim düşmüştü. Çok üzülmüştüm. Sizi anlıyorum. Allahım istediğiniz zamanda yeniden nasip etsin. 💕

X