2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kafayı yiyeceğim ya tam amirimi 3 hafta evden çalışmaya ikna ettim.. ilk normalleşme basamağında kamuda esnek çalışma kalkmış 😩😩😩 60 yaş üstü ve kronik hastalar dahil edilmiş idari izne, hamileler yok.. ben anlamadım bu işi 24 hafta bile yazmıyor cumhurbaşkanlığı genelgesinde..
Gerçekten mi, 24. Hafta durumu kalkmış olmamalı 😥

Ben bu testi Genoks'a yaptırmayı düşünüyorum.. Merak ettiğim şey, ideal hafta nedir? Siz biliyor musunuz? 10. Haftadan sonra yapılabiliyor ama, mesela "yeterli dna bulunamaması" erken haftalarda daha mı olası acaba?
Fetal fraksiyon en az %4 olması gerekiyormuş testin geçerli olabilmesi için. Bu da genelde 10. Haftadan sonra oluşuyor. Yeterli DNA yoksa firma testi tekrarlıyor ama süreç uzuyor. Kuzenim tam 10+0da yaptırdı, raporda fetal fraksiyon %8 yaziyor. Bu biraz da cihazların hassasiyetiyle ilgili sanırım. Yaptiracaginiz firma büyük ihtimalle 11 veya 12. Hafta uygun diyecektir.
Bazen de mesela seyrek de olsa 14. Haftada DNA karışmadığı durumlar da oluyormuş🙆‍♀🤷‍♀️

Kafayı yiyeceğim ya tam amirimi 3 hafta evden çalışmaya ikna ettim.. ilk normalleşme basamağında kamuda esnek çalışma kalkmış 😩😩😩 60 yaş üstü ve kronik hastalar dahil edilmiş idari izne, hamileler yok.. ben anlamadım bu işi 24 hafta bile yazmıyor cumhurbaşkanlığı genelgesinde..
Ben de yarın 8:30'da nasil mesaide olacağım diye düşünüyorum kara kara. Tamam neredeyse 1 aydır evden çalıştım ama akşamın gec saatlerinde pat diye yarin ise gideceğimi öğrenmek kotu oldu, bari bir iki gun müsaade edilseydi.
Sen hiç kullanamadın bir de bu hakkını, yeminle sen geldin aklıma genelgeyi okuyunca gözlerim hamile ibaresini ararken 😪😪
Kesin mi simdi senin iptal mi oldu evden çalışma işi?

Fetal fraksiyon en az %4 olması gerekiyormuş testin geçerli olabilmesi için. Bu da genelde 10. Haftadan sonra oluşuyor. Yeterli DNA yoksa firma testi tekrarlıyor ama süreç uzuyor. Kuzenim tam 10+0da yaptırdı, raporda fetal fraksiyon %8 yaziyor. Bu biraz da cihazların hassasiyetiyle ilgili sanırım. Yaptiracaginiz firma büyük ihtimalle 11 veya 12. Hafta uygun diyecektir.
Bazen de mesela seyrek de olsa 14. Haftada DNA karışmadığı durumlar da oluyormuş🙆‍♀🤷‍♀️
12 diye düşünüyordum ben de. Duble sabırsız bekleyiş çekmek istemiyorum umarım sorun çıkmaz. Detaylı cevap için teşekkürler 💐

Ben de yarın 8:30'da nasil mesaide olacağım diye düşünüyorum kara kara. Tamam neredeyse 1 aydır evden çalıştım ama akşamın gec saatlerinde pat diye yarin ise gideceğimi öğrenmek kotu oldu, bari bir iki gun müsaade edilseydi.
Sen hiç kullanamadın bir de bu hakkını, yeminle sen geldin aklıma genelgeyi okuyunca gözlerim hamile ibaresini ararken 😪😪
Aynen hazırlık yok bir şey yok bari bir gün sonra açsalardı okulu duşa girdim saç kurut kıyafet hazırla gece gece bunlarla uğraştım 😐

Kızlar günaydın. 13.haftamdayım.dün akşam kanamam oldu tuvalette. Sonra bi kez daha sadece peçeteye geldi. Doktorum proluton depot yaptır hemen dedi. Sabahta erkenden muayeneye geldim. Küçük bir kanama bölgesi gördü. Sıkıntı olmaz dedi. Ama içim rahat değil. İlk defa 12.haftayi gördüm hep kanamadan erken dönemlerde kayıp yaşamıştım. Bu haftayı görene kadar endişeliyim. Anca kafam artık rahatladı böyle bi kanama oldu. Var mı aranızda bu haftalarda kanama lekelenme yaşayan. 5 gün önce muayene olmuştum yüzde 75 erkek gibi dedi doktorum.
Benimde 12. Haftanın başında lekelenmem olmuştu. Doktor bir sıkıntı görmemişti nedenini bilmiyorduk. Şükür şimdi geçti. Yarın tekrar kontrolüm var inşallah yine bir sıkıntı yoktur. Seni çok iyi anlıyorum. Üzme kendini doktoruna güven ve hareketlerinde biraz daha dikkatli davran. Doktor normalde hiçbir kanamayı normal görmeyiz ama bazen böyle sebepsiz kanamalar olabiliyor 14-15 haftaya kadar sürebiliyor demişti. Acile gittiğim doktor da bebek büyüdüğü için kendine yer açıyordur o yüzden olmuş olabilir demişti. Yani demem o ki her kanama kötü değil iyi düşün iyi olsun inşallah

Aynen hazırlık yok bir şey yok bari bir gün sonra açsalardı okulu duşa girdim saç kurut kıyafet hazırla gece gece bunlarla uğraştım 😐
Ay evet hemen duşa koştum ben de :) kahvaltıda, öğlen ne yiyemedim, ne zaman uyucam diye soylene soylene yattim artik 😁 öğretmenler için daha kaotik sanirim durum, ders programi yok bisey belli değil. Alışıcaz napalim. Kolay gelsin 💪

Kızlar benimde bebeğimin kalbi durmuş. Doktor ilk gebelik olduğu için hemen kürtaj yapmayalım dedi, ilaç verdiler gece onunla düşürmeye çalıştılar. Usg ile bakılacak parça kalmışsa kürtaj olacak. Umarım diğerlerinin gebelikleri sağlıklı ilerler ve rabbim kucağınıza almayı nasip eder 🙏

Ben gitmedim yıllık iznimden kullanacağım gibi gece uyuyor numarası yaptım 😕 benim ki kesin valilik sitesinde hamile kelimesi yine geçmiyor. Resmen görünmez olmuşuz.

Kızlar benimde bebeğimin kalbi durmuş. Doktor ilk gebelik olduğu için hemen kürtaj yapmayalım dedi, ilaç verdiler gece onunla düşürmeye çalıştılar. Usg ile bakılacak parça kalmışsa kürtaj olacak. Umarım diğerlerinin gebelikleri sağlıklı ilerler ve rabbim kucağınıza almayı nasip eder 🙏
Canım rabbim senin için en hayırlısını eylesin çok üzüldüm. Kontrolde mi farkedildi yoksa şikayet için falan mı gitmiştin doktora

Çok geçmiş olsun Allah hazır hissettiğinizde sağlıkl versin tekrardan inş

Bende ne yapsam diye düşünüyordum 24 haftaya girince izne ayrılım belki diyordum.. Bende kamuda çalışıyorum canım sanırım şansızız ya:cry:

Allah yardımcınız olsun inşallah tekrar istediğiniz zaman Rabbim hayırlı sağlıklı bir evlat nasip eder

Hayırlısı olsun çok geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda yeniden gönlünüze göre olur :dua:

Ben bu testi Genoks'a yaptırmayı düşünüyorum.. Merak ettiğim şey, ideal hafta nedir? Siz biliyor musunuz? 10. Haftadan sonra yapılabiliyor ama, mesela "yeterli dna bulunamaması" erken haftalarda daha mı olası acaba?
Benim doktorum 14 ten önce yaptırmıyor. hatta sal beni 12 de yaptırıp ailemin yanına gideyim dedim. yok bekleyeceğiz, 14 ideal hafta dna bulmak için kanında dedi canım.

X