2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İnşallah canım iyi bari istifra çok kötü ben miğdem bulanınca hemen gidip istifra ediyorum başka türlü rahatlayamıyorum çünkü
İstifra beni küçüklüğümden beri mahveden bişey ya çok yemedigim sürece asla çıkarmak istemem zaten cok da yiyemiyorum. Haftasonlari anneme geliyorum burda kendim pisirmedigim icin rahatça yiyebiliyorum cok şükür

Parol candir ya bana hep iyi gelir hehe
Dusunuyorsaniz genetik test de yaptirabilirsiniz ikili test daha istatiksel hesaplama gibi sanirim. Kesin bir sonuc vermiyor, insallah iyi olur her sey
Bulantilarin gecmesi durumu darisi basimiza olsun gercekten yordu

Ayy deme yaa artık yavas yavas azalmasi lazım ama
Ince topukun gecmis insallah bizim de gecer su an gecmeyecek gibi geliyor kendiminki moral bozmayim canim bugun mizmizim
Kızlar bi sorum var size ikili testi yaptıranlar genellikle kaçıncı haftada yaptırdınız acaba
Gozlemledigim kadariyla 12. Hafta dolunca yapildi. Ben de ptesi gidecegim 12+3 de doktor tam 12. Hafta seklinde cagirdi.

Ince topukun gecmis insallah bizim de gecer su an gecmeyecek gibi geliyor kendiminki moral bozmayim canim bugun mizmizim

Gozlemledigim kadariyla 12. Hafta dolunca yapildi. Ben de ptesi gidecegim 12+3 de doktor tam 12. Hafta seklinde cagirdi.
Teşekkür ederim cevap için valla kafam karıştı biraz bu konuda da

Geçiyor geçiyor az kaldı sabır

Benim bu gebeliğimde ilk ve tek istiframı anlatayım, idareci toplantı yapıyordu herkese türk kahvesi söylüyorum dedi benim midemde sıkıntı var almayayım dedim tabi gebelikten haberleri yok daha iyi o zaman çay içersin dedi yok mok dedim ama bozuk atınca hadi dedim alayım da bir iki yudum alırım çalışan çayı getirdi bir yudum aldım ama kadın çayın içine şeker atıp getirmiş yüzüm kirece döndü, toplantının bitmesiyle lavaboya fırlamam bir oldu resmen kusmam için kumpas kurmuşlar gb misafir çayına şeker atılıp karıştırıldığı nerde görülmüş ki hem ya Bu da böyle bir anı oldu

Kuruma gebeliği ne zaman haber vermek gerekir acaba ya bilgisi olan var mı kızlar?

Sanki biliyorlar da itiraf ettirmeye çalışıyorlar gibi olmuş
Ben öğrenir öğrenmez söylemiştim. Düşük yaşayıp yine rapor almam gerekebilir en azından sebebini bilir de üstüme gelmez diye düşünerek söyledim. Iyi ki söylemişim doktor 14.haftadan sonra çalışamazsın deyince 45 gün rapor almak zorunda kaldım. Düşündüğüm gibi sorup soruşturmadı neyin var neden gelmiyorsun neden söylemedin diye.

Yok canım ya yapmadı sormadım da ayakları bitişik gibi, yok kafası vücuduna yapışık gibi falan diye korktum onları açıklatmaktan cinsiyet aklıma gelmedi.
Allah korusun canim minicikler daha ondan oyle gorunuyorlar erkek olsa tahmin yurutmez miydi ama ya saglik sihatle gelsin insallah. Masallah minnosa

Kızlar bir soru ile geldim dün gece saat 01:00 civarlarında bir iki böyle tekme gibi birşeyler hissettim ama gaz değildi eminim tekme şeklindeydi oğlumda 14. Haftada hissetmiştim yanlış hatırlamıyorsam ikinci gebelikte daha erken hissediliyormuş ama bu kadar erken olur mu ? 11+4'üm ve bir 15 20 dk öncede aynısını yaşadım kısa süreli :))) yaşayan var mı bu haftada özellikle ikinci gebeliği olan arkadaşlar

Anne yanı almıştım kullanışlı başka yerede gidiyor yatağa sıfırlıyon kullanışlı yani
Onu tehlikeli buluyorum ben açıkcası ben çok deli yatarım o yüzden korkuyorum hiç düşünmedim bile sırf bu yüzden birde benim eşim pimpirikli aman birşey olur şu olur bu olur diye beni de panikten mahveder hiç gösterme bile göstermedim

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

Çok teşekkürler aslında ben de pratik her yere gidebilecek bir şey olsa iyi olur düşüncesindeyim. Yarın araştıracağım
Biz oglumda ikea sniglar besik almistik. İki kademeli oluyor. Bizim yatagin yanina koymustuk anne yanı gibi olmustu. Sonra hareketlenip ayaga kalkmaya baslayinca alt kademeye almistik boylece dusme riski ortadan kalkmisti. Sonra oglum 4 yasina kadar o besiginde uyudu besigin boyutu 60×120.
Simdi de kucuk oglumda kullaniyoruz. Bir seferde hem anne yani hem de uzun soluklu bir besik olsun diyenlere kesinlikle oneririm
Bu arada kucuk oglum dogunca yeni eve tasinmistik bu sebeple besigi, yatağın yanina degil anca ayak ucuna koyabildim ve bebegim hep yanımda olsun diye bebekler icin olan reflü yatagindan aldim ve o yatagin üstünde yatirdim. Bebek reflü yataginin üstünde olunca bizim yanimizda yatmis olsa da biraz yuksekte kaliyordu boylece ezme, yaklasma gibi riskler ortadan kalkmis oldu. 3-4 aya yakin bu sekilde uyuduk. Sık sık uyandığı donemde bebegin hemen yaninda olmasi cok guzel. Yatakodasi kucuk olanlar icin bu da belki bir fikir olur diye paylasmak istedim

Hakkaten ikram edilen cayda seker olmasi cok tuhaf kötü olmuş..
Canim ogretmen misin? Ozel kurumsa bildirmek zorundasin en kisa zamanda. Hatta mumkun mertebe saglik raporu ile bildirmelisin cunku bildiğim kadarıyla, bildirmezsen seni isterse isten çıkarma hakki dogar. Tum sektörler için gecerli. Ben okul mudiresi ile samimi oldugum icin söylemiştim. Angarya islerden de muaf tutulmus olursun hem. Hem de pandemi sebebiyle gebelik haklarindan da istifade edersin.

Ben de bir iki kez yasadim ama üçüncü gebeligim olmasina ragmen bağırsak hareketi veya damar atmasi olduğunu dusunuyorum. Cok kucukler çünkü.

Ya bende hissediyorum hayret ediyorum. Diğerlerini 17 18 haftalık falan zor hissetmiştim. Ama bu resmen oynuyor yaa

Canım ben geçen haftadan beri hissediyorum gıdıklanma gibi oluyor doktora sordum normal ikinci çocuk olduğu için

aah ahha bende hala cekiyor ozellikle aksam yemeklerinden snra yememeye sözen gstreyorm yada bi corba ile gecistryorum kg veriyorum almadim hala bende 12 martta gidecegim o zmn belli olur sanirim bide 2li test yaptrcgz baklm
Yalniz 2 li testi 12. Haftada yapıyorlar genelde 12 martta geç olmaz mi acaba ?

Efenin_Annesi kız başlığın altında nickini gördüm gelip bi selam vereyim dedim
Birkac gündür ortalıkta yoktum nasilsin bebişler nasıl? Kontrole gittin mi son konuşmamızın üstüne?
aay cnm benim saoalsn iyiyiz bakalm tyzesi şafak 11 11 gün snra gidecz baklm cnm mart gelmedi gunler gecmiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…