2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Harikasınız vallahi bunları bilmem cok iyi oldu . Amincanım cumlemize inşallah.

Selam baksanıza, ikili testi 12nci haftada yapıyorlarmış ya, yani benim hastanem öyle yapıyormuş. tamam talebimle yapıyorlar sordum ama 11 nci haftada oluyorum. Regl tarihimle örtüşmüyor da, üstüne görme oldu. Ultrason kağıdında yazıyor mu, atsam anlar mısınız?

Ben hala test vermedim pozitif çıkarım diye düşünüyordum:/ haftasonu vericem gibi ama negatif çıkarsa ağzını yüzünü öpmeden nasıl dayanırım bilmiyorum hoş o bu konuda kesin mutlu olur

Ben hala test vermedim pozitif çıkarım diye düşünüyordum:/ haftasonu vericem gibi ama negatif çıkarsa ağzını yüzünü öpmeden nasıl dayanırım bilmiyorum hoş o bu konuda kesin mutlu olur
Merhaba bu zamana kadar kedinden toksoplazma gecmediyse zaten kedide de yoktur diye düşünüyorum ben. Olsa bulaşırdı çünkü. Ben cok hasta kedi baktım daimi olarak kedim de var, hicbirinden bulaşmamış yani kediden bulasma ihtimali o kadar az ki önemli olan dışardan yediğimiz yesilliklerin temizligine ve etlerin iyi pişmesine dikkat etmek hatta yumurtayı bile iyi pişmiş yemek gerekiyor bu sebepten

Canım ben yeşillikleri de çok çok iyi yıkamazdım.. Valla salatalık domates dalından koparıp üstüme silip yemişliğim çok. Eti de az pişmiş restoranlarda çok yedim.. Kedilerle olan haşır neşirliğimi saymıyorum ki ben de bulaşacak diye kedilerden canavar görmüş gibi kaçanlara anlam veremiyorum..

Bende negatif çıkarsa hakikaten çok şaşırırım. Ama negatif çıkarsa da şimdiye kadar ki vurdum duymazlığıma bile bulaşmadıysa biraz dikkat ile bulamayacağını düşünüyorum.

Aynen bizim de bahcemiz vardi 2 sene topraktan her türlü sebzeyi meyveyi koparıp yedim, dışardan çiğ köfte vs cok yedim kedilerden kimisi ishaldi ve bebekti kumuna yetistirene kadar elime pisleyen de oldu, o kadar seye rağmen hic toksoplazma gecirmemişim. Tabiki dikkat etmek gerekiyo sonrasında tevekkül ama biraz da imtihan oluyo

Çok teşekkür ederim pazartesi randevum var yazdırıyım ilacıkraker yiyorum kısa süreli iyi geliyor yemek zaten asla görmek bile midemi bulandırıyo

Allah allaaah. Ne zaman emin olunuyormuş peki. Yaa annem diyor ki bizim günümüz geçerdi hamileyiz diye herkese duyururduk şimdikiler yok kese yok kalp yok daha 10 hafta olmalı insanda heves bırakmadılar. Gerçekten yaa insan gibi sevinemedik hep korku hep acaba dedirttiler

Doktorum kedinin aşıları tamsa ve evden dısarı cıkmıyosa bir problem olcagni sanmiyorum ama tedbir amacli yapalim testi dedi. Kafasini vucudunu operim artik haha benimkininde isine gelir. En en cok merak ettigim seylerden biri de bebek dogdugunda ne tepki verecek acaba

11nci haftada da olur test. Regl tarihiyle ne ilgisi var ki 11-14 hafta arasında olsun yeter. Üstüne görmeyi hiç anlayamadım

Üzülme canım normal gününü yakalar inşallah yemene içmene önem ver en az iki litre su iç meyve sebze fındık ceviz et süt yumurta yoğurt gibi sağlıklı besinlerden ye şekerli karbonhidratlı yiyeceklerden hazır paketli gıdalardan tüketme bu iki hafta ve kendini yorma bol bol dinlen pozitif düşün bunların faydası olur inşallah iki hafta sonra güzel haberler verirsin bize

Çok teşekkür ederim pazartesi randevum var yazdırıyım ilacıkraker yiyorum kısa süreli iyi geliyor yemek zaten asla görmek bile midemi bulandırıyo
Ben de yemek yiyemiyorum, sabahlari fena değilim kaşarlı tost simit iyi geliyo ama aksam sadece ekşili corba icebiliyorum o da doyurmuyo, sanırım daha çok ekmek arasi iyi geliyor, yaz mevsimi olsa bolca ekmek arasi peynir domates salatalik yerdik

Çok güzel anlatmışsın çok doğru

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…