2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Göbeği çıkan var mı benim sabah aç karnına var normalde aç karnına göbeğim olmazdı ve bir dolgunluk hissediyorum karnımda. Ama kimseyi inandıramıyorum saçmalama daha çıkmaz diyor herkes
Çıkar niye çıkmasın rahim 2 katından fazla büyüdü. Nereye sığacak bu rahimama göbeğin yapısıyla da ilgili. Göbeği gevşek olanların daha çabuk çıkıyor kaslı olanların daha geç çıkıyor. Benim ilkinde kaslıydı göbeğim dümdüzdü o yüzden 3 aydan önce hiç çıkmadı. Ama bunda hemen çıktı gören anlar bi şişkinlik var gibi

Aslında gevşek değil ama sıkı da değil yine de çıktı valla aman herkes bir şey diyor zaten etrafımda herkes çok bilgili maşallah

Aslında gevşek değil ama sıkı da değil yine de çıktı valla aman herkes bir şey diyor zaten etrafımda herkes çok bilgili maşallah
Ağzı olan konuşuyor boşveer. Doğurana kadar sürekli konuşacaklar çok kilo alsan dert olacak az alsan dert olacak. Doğumdan sonra da aynı. Bebekte girecek işin içine. Bi şekilde konuşacak bişey bulurlar he hee de geç

Zaten bebek yapmadığım sürece konuştular durdular olmuyor diye bağırmamak için zor duruyordum valla öyle hep konuşacaklar her zaman. He he doğrudur diyip geçiyorum

Canım benim düzenli spor ve yüzme yaptığım için gözle görülür kası vardı. Yumruk falan attığımda semsertti. ama şuan 4 aylık gibi löp duruyor, göbek altım. malesef onunla ilgili olduğunu düşünmüyorum, keşke olsaymış.

Bana doktor böyle anlatmıştı. Göbeğim çıkmayınca bebek çok mu ufak büyümüyor mu diyorlardı çok canım sıkılmıştı doktora sordum kaslı karnın ondan çıkmaz yağ dokusu da az demişti. Parmağıyla bastırmıştı hatta. Farklı doktorlara gittim bi dönem hatta her gören doktor aynı şeyleri söylüyordu hiç göbeğin yok kaslı vs. Ama bu gebeliğim öyle mi hey gidi hey kaslarında çoğu gitti yağlandı. Yine doğum yapmış gibi durmuyorum ama benim alışık olmadığım bi durum dümdüzdüm ben çünkü. Ama bu doğumdan sonra ipleri elime almam lazım

Kızlar ben 6.haftanın içindeyim siz tecrübelisinizdir. Bu haftalarda kasık ağrısı olanlar oldumu? Sol kasığım Ağrıyor sanki bir yumruk var
Benimde oluyor canim bazen kitlenip kalıyorum galiba yerlesirken oluyormus gece yatarken saga sola donerken uykumdan uyaniyorum

Kızlar biz bugün kontrole gittik 9+1 olmuşuz. Geç döllenmeydi son adete göre 10 haftalık olmalıydı ama doktorun geçen seferki ultrason hesabına göre 8+6 diye bekliyorduk ama 2 gün ilerleme kaydetmişiz karışık yani bizim biraz çok şükür sağlıklı ya önemlı olan o maşallah kıpır kıpırdık aynı benim gibi bir de kolunu kaldirmış el salliyor bize yicem

Kocaman olmuş maşallah

Yaa maşallah böyle büyümüş bebişler görünce çok heyecanlanıyorum bir an evvel gelse şu randevu günüm

Kaydımı açtırdım hafta içi.. aslında ben daha çoktan kan testi içinde gitmiştim ama bu hafta kaydı yaptı işte rutin sorular sordu ve 22 nisana aşı için tarih verdi canım
ben biraz geriden geliyorum konuşulanlarda hehe.
kahverengi akıntılarım için doktorum progesteron iğnesi vermişti. sağlık ocağında vurulup vurulamayacağımı öğrenmek için sormaya gittiğimde bari gebeliğimi de söyleyip kayıt olayım dedim.
dediğime de pişman oldum. Aile hekimim kaç haftalık hamile olduğumu sordu. 5 haftanın içinde olduğumu söyledim, "belki düşer, çok erken kayıt yapmak için." dedi :/ :/ :/ doktorları anlıyorum ama yaaa bir hamileye böyle söylenir mi? Hemşiresi de tansiyonumu ölçerken "ya şimdi düşse biz boşuna evrak işiyle uğraşırız." dedi. Moralim o kadar bozuldu ki iğne bile olmadan çıktım.
1-2 gün sonra moralimi toparlayıp tekrar konuştum aile hekimimle. "Aman canım 'herkes ölecek' dememle eşdeğer bir şey bu." deyip geçiştirdi.
Artık arasalar da gitmem.

Enteresan her gittiğin o kadar doktorun böyle demesi şuan endişelendim, dümdüzlükten veya incecik belden bahsetmiyorum birde.. kaslı sporcu göbeği varken şuan 4 aylık gibiyim eğer öyleyse başka bir sorun olabilir mi? Ben normal diye sormadım bile..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…