2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Oyy,ya arkadaşlar bastı beni ya herşey.sürekli evde,bir yandan çalışmak durumundayım.evde ama rahat değilim,bir yandan virüs yüzünden kapana kısılmış gibi hissediyorum.dışarısı zaten ölü,yaza kadar dedik evimizden buraya Urfa’ya geldik geçici süreliğine..o da darlıyor beni..bir Allah’ın kulu yok şöyle gönlünce sohbet edeceğin.
Ev,çocuk,iş,rutinler derken hayat akmıyor sanki.ya bir ben mi zorlanıyorum.
Sizler neler yapıyorsunuz?bu süreçte nasıl başa çıkıyorsunuz?kendinize iyi gelen yaptığınız birşeyler var mı?
Ben arada yürüyüş yapıyorum ama her zaman halim olmuyor
al benden de o kadar canım valla çığlık atasım var. eşim vardiyalı çalışıyor çalışma saatlerimiz uymuyor evde yalnız kalıyorum bazen. dizi, film arada köpeğimi yürüyüşe çıkarıyorum. ama dediğin gibi arkadaşlarla görüşmek yok annemlerle de her zaman görüşemiyorum psikolojim pert oldu iyice

İnşaAllah geçer bir an önce 🙁

Ben sağlık ocağında yaptırdım canım kan testlerimi .. bunlar yeterli başka da istemiyorum dedi
Aynen öyle canim aşırı pahalı tutuyor. Ben devlette yaptirdim tahlillerimi. Sonucu ozeldeki doktoruna da gosterebilirsin.
Doktorun istediği testlerin çıktısını aldım devlet Hastanesi'nde yaptırdım çünkü 900 küsür tutuyordu devletteki doktorun dediğine göre çok gereksiz şeyler istemiş senden dedi ama yaptı yine sağ olsun sonra gittim kendi doktoruma gösterdim

Özelde 530 tl dediler biz de devlete gitcez tanıdık bi dr yazcak canım tanıdık yoksa ayrıca randevu alip yazdirabilirsin

Tahlilleri hiç özelde yaptırmadım. Ya sağlık ocağında ya devlette yaptırdım
Cevaplar için çok teşekkğr ederim kızlar :KK68: bemde devlette yada sağlıkocagında yaptıracagım bunları öğrendiğim iyi oldu bilmiyordum 🙂

Tskler. Rubella igg 187 değer ile pozitif çıkmış. IGM negatif. Yani çok önceden mi kizamikcik geçirmiş oluyorum yoksa yeni mi 😁🤔🤔toxoplazma negatif

Tskler. Rubella igg 187 değer ile pozitif çıkmış. IGM negatif. Yani çok önceden mi kizamikcik geçirmiş oluyorum yoksa yeni mi 😁🤔🤔toxoplazma negatif
IgG bağışıklığınız var demek genelde herkesin pozitif çıkar yani hamilelik sürecinizde inşallah kızamıkçık geçirmeyeceksiniz demek ama tabi yine de böyle şeyleri en iyisi doktordan duymak.

Kızamıkçığa karşı bağışıklığınız var anlamına geliyor. Toksoplazma igg olan da mı negatif. Benim hem Toksoplazma igg hem de igm negatif çıkmıştı. Dr bu bakteriye karşı bağışıklığın yok gebelikte geçirmemeye çalış dedi. O yüzden salam sosis sucuk çiğ veya pişmemiş etten uzak durmamı söyledi.

Ya çok saçma bir şey yaptım sabah aç karnına 25 mg troit ilacımı içtim yemek yedim vitamini içeceğim yerde bir troit ilacı daha içtim 🤦 ne yapsam acaba

Hiç öyle düşünme, evlat bu tabiki de sever. Ilk göz ağrı herzaman farklı olur ama evlatlar arası ayrımcılık olmaz. Şimdi belki farklı endişeleri vardır eşinizin ama doğduktan sonra kendi canından olana sevmemezlik ayrım yapamaz. Oğlunuz bu yeni arkadaşını çok sevecek inşallah babası da sever illaki 🤗

Yaaa cok sevindiim caniim 🤩 mașallah diyelim 🤲

Ben de şu an düzenli bakıma fln başladım, düzelir zamanla diye düşünüyorum. Olmasa kestirecem ben de galiba
benim doktorum normal dedi. hormonlarda sadece kadın hormonları değil erkek hormonları da yani testosteron hormonu da artıyor bu da erkeksi dökülme, ciltte yağlanma ve sivilcelenme yapıyor dedi.

Ya çok saçma bir şey yaptım sabah aç karnına 25 mg troit ilacımı içtim yemek yedim vitamini içeceğim yerde bir troit ilacı daha içtim 🤦 ne yapsam acaba
Bir kereden bisey olacağını sanmiyorum, ben soyle yapiyorum sabah ac karina tiroid ilacimi iciyorum, oglen yemekten sonra yada aksam yatmadan once folikasit içiyorum, bundan önceki gebeligimde Endokrinoloji bolumune de her ay gidiyordum, böyle tavsiye vermisti

Normalde ne zaman içmen gerekiyor du ki
Kahvaltıdan yarım saat önce içmem gerekiyordu içtim kahvaltıdan sonra da diğer ilacı içiyordum onu içeceğim yerde bir troit ilacı daha içtim çok şaşkınım nasıl düştüm böyle bir hataya yani günlük 50 mg oldu normalde 25 mg içiyordum. Tok karna troit ilacının emilimi az oluyormuş zarar vermez diye düşünüyorum ama bilemedim

Bir kereden bisey olacağını sanmiyorum, ben soyle yapiyorum sabah ac karina tiroid ilacimi iciyorum, oglen yemekten sonra yada aksam yatmadan once folikasit içiyorum, bundan önceki gebeligimde Endokrinoloji bolumune de her ay gidiyordum, böyle tavsiye vermisti
Ben de böyle yapıyorum normalde ama karıştırdım birden beynim durdu galiba hiç şüpheye düşmeden gönderdim bir tane

Tok karnına aldığın için çok fazla etkisi olacağını sanmıyorum. İçin rahat etsin istiyorsan yine de doktorunu arayıp sorabilirsin.

X