2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bulantı yaşayanlar bulantınız sürekli mi ? Benim resmen yaşam kalitem düştü sürekli midem bulanıyor..kızımda ne zaman geçmişti hatırlamıyorum ne zaman geçer mahvoldum allahım yardım et😭😭😭
Benim öncekilerde 16. Haftaya kadar yoğundu nasil olduysa 16. Haftada bıçak gibi kesiliyordu bulantı simdi gözüm korkuyor bende hiç-bir değişiklik yok mide bulantısı vs baslamadi. Dr una ilaç yazdirmani tavsiye ederim

Canım sakın ıkınma doktora git ben tüp bebek tedavisi görmüştüm daha önce 4 kez hep uyarıyorlardı kabız olmamaya bak sakın ıkınma çok sıcak suyla yıkanma banyoda uzun süre kalma diyorlardı çok şükür şuan normal yolla hamile kaldım ama yine de dikkat ediyorum
Bugün ben de kabız kervanına katıldım sanırsam 😔 ıkınmamayı bilmiyordum ha bire ıkındım ya🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ iyi ki söyledin canım ıkınma mevzusunu... nasıl olacak bu iş bilemedim. Bakayım bugün işten sonra bir ilaç.

Bulantı yaşayanlar bulantınız sürekli mi ? Benim resmen yaşam kalitem düştü sürekli midem bulanıyor..kızımda ne zaman geçmişti hatırlamıyorum ne zaman geçer mahvoldum allahım yardım et😭😭😭
Benim gun boyu canım akşam biraz azalıo sadece mide gazıyla birlikte mide yanmasıda var ve bulantı ilk gebeliğim de de boyleydi 4 aylıkken geçmişti anca inş bu sefer daha kısa surer

Yemekte falan maydonoz yiyor musunuz ya ben yiyorum gerçekten söyledikleri kadar tehlikeli mi acaba ne düşünüyorsunuz
doktorum bana demet demet maydanoz, onlarca avuç nar yemiyorsan bir şey olmaz demişti. koca tencereye koyduğumuz üç daldan bir şey olmaz diyip ben kullanıyorum canım.

Kızlar erkek bebekte mide bulantısı olmaz kız bebekte olur teorisi doğru mudur? Daha önceden doğum yapan anneler tuttu mu bu teori merak ettim.
Doğru değil, oğlumda midem bulantım o kadar had safhadaydı ki midemde bir lokma kalmazdı. En sonunda midem öğürmekten yerinden çıkacak sanırdım. Bunda da durum aynı da prilam biraz sakinletiyor en azından bir iki lokma yıyebiliyorum

Kızlar erkek bebekte mide bulantısı olmaz kız bebekte olur teorisi doğru mudur? Daha önceden doğum yapan anneler tuttu mu bu teori merak ettim.
Benim oğlumda nerdeyse hiç bulantım olmadı, bunda çok fenayım. Ama tersine örnekte çok duydum. İki kızı var mesela birinde bulanmamış birinde bulanmış falan

Kızlaar içime bi şüphe düştü bana yardımcı olur musunuz nolur, Doktora gittim çok şükür maşallah her şey düzgün dedi ama daha önceki kontrolümde böyle sol aşağı doğru kese açılmış gibi gözükmüyordu. Sanki kese açılmış gibi mi. Anlayan varsa Allah rızası işin yardımcı olsun ya. Bişey olsa söylerdi dimi doktor
Ultrasonda anlık fotoğraf alması ile ilgili. Benimki de öyle garip ki dedim bu kese her geldiğimde farklı görünüyor fasulye gibi uzantılı o benim bebeği gördüğüm açıyla ilgili merak etme dedi yani siz de merak etmeyin 🥰

ben cok yasiyorum kuzum ozellikle sol tarafa cok yatyrum kan akisini saglamasi icin bebiseee
İlginç bir şekilde dün bende de oldu dinlendim geçti

Aslında normalde bende sola doğru yatıyordum ama dün kafamı yastığa koyduğum gibi sağ tarafımda uyumuşumm gece yarısı dönebildim soluma. Sonra bidaha sağıma dönecekken baya bir ağrıdı dönemedim. Normal demekki

Banu çiftçiden dinlediğim kadarıyla 6. Aya kadar istediğiniz gibi yatabilirmişiz. O dönemde yanlışlıkla sırt üstü yatsak bile bebiş bizi döndürürmüş :)
bunu bende dinledim biliyorum cnm hatta ilk bebegimde hic fark etmek sizin yatyrdum ama ic sesim sola yatmam gerektigini soyluyor bunda daha cok dikkat ediyorum 🤗

X