2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim Ankara’da bir özel hastane, paket dediğim de sadece doğum aslında, özel oda artı doğum hemşirelik, bakım, oda süsleme vs hizmetleri. Muayeneler pakete dahil değil ayrıca ücret ödüyoruz onlara. Süsleme olarak kapı süsü(ben hastaneninkini fazla kokoş tüllü filan buldum istemedim kendim ayrı aldım) anne ve bebek yatağı süslemesi, ikram standı, çikolata şerbet, oda dekoru balon vs var. Ama yani kimse gelmeyecek şu salgın dönemi, o yüzden bence olmasa da olurdu. Özel oda fiyatı 9.900 tl
Tabi İstanbul ankara vs.. daha pahalı . Biz urfadayız zaten 2-3 tane özel hastane var hepsi 3 bin civarı çok uygun . Oda tek kişilik ama vip oda istersen ekstradan 1.250 tl daha vermek gerekiyormuş. Bizim doktorumuz dışarıdan geliyor onun anlaşmalı olduğu hastanede olacak doktor ücreti de içinde fakat muayeneler tabi yine ücretli kendi kliniğine gidiyoruz . Bu süsleme işlerini hastanelerin yaptığını yeni duydum ben 🤩

Kızlar biliyorsunuz memlekete geldim doğum için şurada 5 gün kaldı sezeryan için. Şimdi durum şu ki kardeşimin çocuğunun öğretmeni msj attı şimdi eşi pozitif çıkmış 😔 persembe gunu veli toplantısına gitmişti maskeliymiş ve iki asısıda var kardesımın. Duyunca çok üzüldü ya hasta olduysak sana bulastırdıysak diye. Ki korona 9 ay önce atlattılar üstüne ası oldular ıkı kez. Cocukta persembe gunu gıttı cuma gitmedi okula uyanamamıs. Yani olduysa bile nezaman belli olur. Kafaya takmıyım dedım ama aklım bulanıyor. Lütfen dua edin Rabbim muhafaza eylesin inşallah. 😔
Evel Allah’ın izniyle bulaşmamıştır canım korkma sen. Yine de takip edersin tabi. 3 4 gün içinde belirti veriyor

Tabi İstanbul ankara vs.. daha pahalı . Biz urfadayız zaten 2-3 tane özel hastane var hepsi 3 bin civarı çok uygun . Oda tek kişilik ama vip oda istersen ekstradan 1.250 tl daha vermek gerekiyormuş. Bizim doktorumuz dışarıdan geliyor onun anlaşmalı olduğu hastanede olacak doktor ücreti de içinde fakat muayeneler tabi yine ücretli kendi kliniğine gidiyoruz . Bu süsleme işlerini hastanelerin yaptığını yeni duydum ben 🤩
Bazı hastaneler organizasyon firmalarıyla anlaşıp yapıyorlar, bizimki de bir firmayla anlaşmış. İki üç farklı konsept var sen içlerinden seçiyorsun, gerçi tarzları pek bana göre değil fazla süslü püslü ama hazır fiyatın içindeyken yapsınlar dedik.

Kızlar bişey sorucam siz bebek için deterjan olarak hangisini kullandınız ve yumuşatıcı da katınız mı yıkarken. Ben uni yenidoğan sıvısından aldım ama sanki çok kırıştırıyor gerçi ütülicem ama . Bir de yumuşatıcısını da almıştım ama alerji yapar dediler diye katmadım
Ben sabun tozu kullandım. Yumuşatıcı hiç koymadım. Sabun tozu çok güzel kokuyor zaten ferah temiz bir kokusu var

Hahah aynen kız bende tv ünitesinin önğne serdim orda kurudu yiyesin geldi hepsini çıkarıp çıkarıp kıyafetlere bakıyom geri yerine koyuyorum ya hevesle giydirmek için sabırsızlanıyorum resmen 🤩
Al bendende o kadar bi kıyafetler varki küçük adam olacak oğluşum ❤️❤️❤️bir an önce üstünde görmek istiyorum. Sıkıldım yaa gelselerdi bir an önce 😒😒 evde yapacak işte kalmadı bugün itibariyle nasıl geçecek bakalım son 2 hafta

Günaydın herkese. Biz hastaneye yatış yaptık. Fakat gece 2’de nişan geldi, bayağı yoğun, yarısı kanlı bir şey. Tuvalete kalktığımda peçeteye geldi 🤭 sonra da düzensiz sancılar başladı. Sabah geldiğimizde 1-2 cm açılmam vardı. Başı da kanala gitmiş. Doktorumuz hala çok yukarıda ilk gebelik için, gününü de geçtik, ben suni sancıya başlama taraftarıyım ama isterseniz bir 8 saat daha bekleyebiliriz dedi. Ebe arkadaşımız da hastaneye gelmek üzere. Şimdilik bekliyoruz. O da gelince tekrar bir durumu değerlendirip karar vereceğiz.
Dün hiçbir şey yok diye çıktığımız için mevcut durum bile çok mutlu etti beni. Umarım suni sancı almadan ilerler süreç ama öyle ilerlemese de mutluyum. Artık bugün veya yarın kavuşuyoruz kızımıza 🥰
Kalanlarımız için, güzel doğumlarımız olsun 🙏

Kızlar sabah inanılmaz akıntım oldu sarı beyaz, sümüksü balgam gibi çok katı. İnternette baktım nişan öyle oluyormuş sizce nişan mı
Benimki de balgam gibi katıydı. Son günlerde de akıntım artmıştı. Muhtemelen nişan 🥰 hadi bakalım, sağlıkla gelsin 🙃 kızına kavuşunca rahatlamış olabilirsin 😊

DOGUM YAPMAMIS OLANLAR OKUMASIN
5 gündür sancım vardı hastaneye her gittiğimde senin sancin yok senin sancin yok dediler geceleri uyuyamadim en sonunda 7 eylulde 30 dk bir gelen sanciyla hastaneye tekrar gittim senin sancin yok dediler 4 kişi rahim ağzini kontrol etti 4 cm acikligim varmis ilgilenmediler eve gittim sancim 3 dk bire dustu suyum geldi hastaneye tekrar gittim gene sancin yok dediler agladim agri esigim baya bir dusmustu 5 gundur ne uyuyabildim ne ayakta durabildim beni zar zor hastaneye yatirdilar 7 cm acikligim varmis agridan duramadim yardim edin dayanamiyorum diye agladikca cocugu benimlemi yaptin cocugu yapmadan dusunecektin va diye baya hakaret ettiler cocuk kafasi tam oturmamis beni yatirdilar gelen gecen elini sokuyor bak parmak degil el cocugu oturtmak için en sonunda bacaklarimi kapattim epidural verin dedim nst yatmadim agridan agliyordum burayi ne sandin sana epidural veremeyiz dediler en sonunda 10 cm acikliga ulastim cocuk hala yerlesmemis tam yerine hala ellerini sokmaya calisiyorlar nst yatamiyorum agridan ben ciglik atiyorum beni kurtarin diye bana daha cok hakaret edip laf sayiyorlar diger hastalari rahatsiz ediyormusum daha cocukmusum kocamla sevisirken niye korunmamisim sezeryana alin beni dedim buna dayanamiyorsam sezeryan nasil olacakmisim sezeryan oyle kolaymiymis diye bana bagirmaya devam ettiler sonda takacaz diye yatirdilar anestezide takin dedim dinlemediler zorla bana sonda taktilar cocugu normal dogumda oldururmusum. Ameliyathaneye aldilar ellerimi bagladilar ve yine elini soktular normal dogumu denettiler ikinamadim cocugun kalp atis hizi dustu en sonunda sezeryan oldum. Ya ben niye herkes gibi guzel bir dogum hikayem olmadi ben cok hayalim.vardi epidural alacaktim sancimi cekecektim ben niye bunlari yasadim. Esimde gelip gidip normal dogumu beceremedin diyor ben istemezmiydim normal dogurmak ertesi gun o bana hakaret edenler gene geldi kontrole atarli atarli konustular hep neyse bilmiyorum Allah onlara sorsun benim yasadiklarim kolay degildi simdi kim sezeryan olmus lafini duysa niye normal dogum degil diye lafini ediyor lohusalik depresyonuna 2 gunde girdim
Gerçekten çok üzüldüm yaşadıklarınıza. Hakaretler gerçekten mide bulandırıcı. Ne kadar çirkim sözler terbiyesizler. Lütfen şikayet edin. Sizin doğumunuz 5 normal doğuma eşit olmuş el sokup kafa düzeltmeyi daha önce hiç duymamıştım bile. Ne kadar güçlü bir kadınsınız helal olsun size. Hiç üzmeyin kendinizi sezaryen oldu diye yapılacak herşey fazlasıyla yapılmış bunun daha ötesi yok.

Kızlar acil uyumayanlar bakabilir mi az önce avuç
Kadar mukus sarı geldi ve onla beraber çamaşırımı falan ıslatan su geldi bi anda tutamadım şimdi de adet sancısı gibi sancım var tam uyuyacaktım uyandırdı
Bebek doğmuştur herhalde bu saate kadar🤞

Benimki de balgam gibi katıydı. Son günlerde de akıntım artmıştı. Muhtemelen nişan 🥰 hadi bakalım, sağlıkla gelsin 🙃 kızına kavuşunca rahatlamış olabilirsin 😊
Bendede bugün arttı akıntı normalde böyle değildi bakalım inşallah 🙏 pıt diye çıkar yakında 😁😁

Günaydın herkese. Biz hastaneye yatış yaptık. Fakat gece 2’de nişan geldi, bayağı yoğun, yarısı kanlı bir şey. Tuvalete kalktığımda peçeteye geldi 🤭 sonra da düzensiz sancılar başladı. Sabah geldiğimizde 1-2 cm açılmam vardı. Başı da kanala gitmiş. Doktorumuz hala çok yukarıda ilk gebelik için, gününü de geçtik, ben suni sancıya başlama taraftarıyım ama isterseniz bir 8 saat daha bekleyebiliriz dedi. Ebe arkadaşımız da hastaneye gelmek üzere. Şimdilik bekliyoruz. O da gelince tekrar bir durumu değerlendirip karar vereceğiz.
Dün hiçbir şey yok diye çıktığımız için mevcut durum bile çok mutlu etti beni. Umarım suni sancı almadan ilerler süreç ama öyle ilerlemese de mutluyum. Artık bugün veya yarın kavuşuyoruz kızımıza 🥰
Bol şans kuzum ❤️❤️ İnşallah hiçbirşeye gerek kalmaz sağsalim doğurursun bebeğini. Ama illaki normal diye diretme şansında sezaryan varsa hiçbirşeyi riske atma bekliyoruz haberlerini ☺️

Ay hadi gözün aydın inşallah süreç daha hızlı ilerler ve kendiliğinden gelir, gelmese de canı sağ olsun 😍 sağlıkla kavuş yavruna ❤

X