2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Lohusalik da böyle bişey canım, ya 9 aydır hamileyiz birden hersey bitiyo degisiyo, vücudumuz düşüncelerimiz hormonlarımiz tüm ayarlar bozuluyor bence çok normal, ağla kendini tutma herkese nazlan ama sakın kendini dibe çekme, bebeğine bakıp bakıp sürekli şükret. Şükür güzellikleri artırır ♥️
Işin garibi hislerimi burası hariç paylaşamıyorum. Güçlü görünmeye çalışıyorum ama yoruldum artık. Ağlayinca annem eşimle ilgili bir sorun var sanıyor, bir de onu ikna etmeye çalışıyorum. Sebepsiz ağlamamı anlayamıyor. Yavruma bakıp koklayıp rahatlamaya çalışıyorum. Dua ediyorum sürekli. Gece uyurken korkuyorum bir de, nefesim kesiliyor gibi oluyor. Başımı yastığa koyduğum gibi inleyerek kalkıyorum. Bebek uyuyunca uyu diyorlar ama o da zor oluyor benim için. Felak, Nas, Ayet-el Kürsi okuyorum sürekli.

Allah allah çok ilginç ya, ben tam tersi annem yanımdan gidince bi güvensiz hissederdim eyvah napıcam şimdi bebekle tek kaldım gibi.
Canım benim annem kendisini tecrübesiz hissediyor, bunu açıkça söylüyor. En son 34 yıl önce sana baktım diyor. Yemek, temizlik işleri onda çok şükür. Varlığı yeter zaten. Bebekle ilgilenemese bile yanımda olması çok iyi. Yalnız değilim. Tabi benim de taze anne olarak abartılı korkularım var, bebeğimi iyi tutamazlar, canı yanar diye evham yapıyorum, kabul ediyorum bunu.

Işin garibi hislerimi burası hariç paylaşamıyorum. Güçlü görünmeye çalışıyorum ama yoruldum artık. Ağlayinca annem eşimle ilgili bir sorun var sanıyor, bir de onu ikna etmeye çalışıyorum. Sebepsiz ağlamamı anlayamıyor. Yavruma bakıp koklayıp rahatlamaya çalışıyorum. Dua ediyorum sürekli. Gece uyurken korkuyorum bir de, nefesim kesiliyor gibi oluyor. Başımı yastığa koyduğum gibi inleyerek kalkıyorum. Bebek uyuyunca uyu diyorlar ama o da zor oluyor benim için. Felak, Nas, Ayet-el Kürsi okuyorum sürekli.
Bence bu son yazdıklarını annenle eşinle paylaş canım, lohusalık garip bi süreç yani manevi olarak zorluklari var, onlar sana bildikleri sureleri okusunlar ferahlarsin insallah. Paylaşmak iyi gelir belki. Annelerimiz dogumlarindan sonra günlerce yatıp kendi hislerini yaşayacak lüksü çoğunlukla bulamadıkları icin anlamamasi da normal aslında bisey diyemiyorum..

Bizde işe yarayan bir şey yok valla 😂 40+2’deyiz, yarın suni sancı deneyeceğiz. Doktora tekrar sorduk bugün, binlerce yapılmış deney var, hiç işe yarayan bir şey yok dedi. Bebek karar veriyor, biz kadın doğumcular savaşmaktan vazgeçtik dedi. Sadece günde 45 dk yürüyüş işe yarayabilir dedi. Ama sektör güzel ve büyük, bir çok şey yazılıyor, anlatılıyor dedi. Öyle işte.
Yaaa bir türlü girip yazamadım cnm. Allah yardımcın olsun. İnş kolay bir doğum olur benimki gibi. Hayırlısı ile kucağına alırsın. 🥰

Kızlar dün gece doğum yapmadım ama diğer evladıma kavuştum. Babası merhamete geldi zor oldu ama 1 haftalık bende kalacak yavrum. Dünden beri yapışık ikiz gibi geziyoruz. Buna da çok şükür rabbim kimseyi evladıyla sınamasın amin
Çok sevindim çok şükür 🤲🏻🤲🏻😍
Bugün cok duygusalim herşeye ağlıyorum, eşim de suçlanıyo, onun bi lafıyla başladı ağlamam çünkü, hic de ağlanacak bisey değildi aslında ama içim cok tuhaf. Sanki şuan bebeğim bana özel ama içimden çıkarınca herkesle paylascam yalnız kalcam gibi, içim bombos kalıcak karnımdaki hareketlerini çok özlicekmisim gibi hisler yaşıyorum.. normaldir dimi :KK42:
Beni de yaz duygu karmaşası bugün üstüne az da sinir eklendi
Ohhh yeme de yanında yat ☹️😒🙄🤥😥😳😢🤪
Bizde işe yarayan bir şey yok valla 😂 40+2’deyiz, yarın suni sancı deneyeceğiz. Doktora tekrar sorduk bugün, binlerce yapılmış deney var, hiç işe yarayan bir şey yok dedi. Bebek karar veriyor, biz kadın doğumcular savaşmaktan vazgeçtik dedi. Sadece günde 45 dk yürüyüş işe yarayabilir dedi. Ama sektör güzel ve büyük, bir çok şey yazılıyor, anlatılıyor dedi. Öyle işte.
Hayırlı haberlerini bekliyoruz cnm sağlıkla kavuş inşallah
İsim olarak neler seçtiniz hanımlar, benim kızımın ismi Güneş 🌞 ❤️❤️
Alya 😍Her şeyi hazır olmasına rağmen acaba Peri mi koysak diye hala düşünüyoruz 🤯 du bakali nüfusa gidene kadar vaktimiz var 🥳
Canım benim annem kendisini tecrübesiz hissediyor, bunu açıkça söylüyor. En son 34 yıl önce sana baktım diyor. Yemek, temizlik işleri onda çok şükür. Varlığı yeter zaten. Bebekle ilgilenemese bile yanımda olması çok iyi. Yalnız değilim. Tabi benim de taze anne olarak abartılı korkularım var, bebeğimi iyi tutamazlar, canı yanar diye evham yapıyorum, kabul ediyorum bunu.
O kadar normal ki
Sakın kendini ötekileştirme
Ben bunu bir kaç ay yaşadım. Şimdi gene yaşamaktan korkuyorum
Allah büyük umarım kolay atlatırsın takma takılma annesin sonuçta
Anne olmak bi nevi kendinden vazgeçmek ömür boyunca kalbin avuçlarının arasında yaşatmaktır ❤️🤗

Kızlar acil uyumayanlar bakabilir mi az önce avuç
Kadar mukus sarı geldi ve onla beraber çamaşırımı falan ıslatan su geldi bi anda tutamadım şimdi de adet sancısı gibi sancım var tam uyuyacaktım uyandırdı
Uyuma takip et adet sancısı bende de var bu gece

Çok akıllıca bir iş anneni beklemek 😂👏 benim annem covid olmuştu geçse de sana yaklaşmam doğuma kadar dedi bütün hayallerim yıkıldı. 😬 Çok şükür atlattı ama yine de görüşmüyoruz korkuyor.
Ben de yıkarken değil de ütülerken yani 30 tane mendile gerek var mıydı falan diye diye ütüledim. 😂 İnşallah sağlıkla kullanmak nasip olsun.
Geçmiş olsun cnm ama atlatmışya önemli olan o çok şükür 😊🙏🏻 Yıkarken çok sorun değil ama ütü fazlı zordur yaaa. 30 mendil diyorsun hay maşallah 🤩 bende 14 tane var ben buna çok fazla dedim ne gerek var diye kendim 3 tane aldım diğerleri ya teyzem almış ya annem almış falan filan hep 😅

Ben çorapları yatağın üstüne dizmiştim 😂 sabaha kadar kurudu hava sıcak ya 😁 minnak minnak maşa tutmaz dışarı sersen…
Hahah aynen kız bende tv ünitesinin önğne serdim orda kurudu yiyesin geldi hepsini çıkarıp çıkarıp kıyafetlere bakıyom geri yerine koyuyorum ya hevesle giydirmek için sabırsızlanıyorum resmen 🤩

Uni baby deterjanı ve yumuşatıcisini aldım Yeni doğan
Ya bende onları aldım ama biraz kırıştırıyor gibi geldi bana gerçi kıyafeti değil nevresimleri öyle yaptı . Yıkarken çevre çok korkuttu beni yumuşatıcı katma diye oysaki çok güzel kokuyor yumuşatıcısı almıştım korkudan katmadım

Ben duru granül aldım. Min 40 derecede yıkayıp, bebek kıyafetleri için ekstra durulama yapıyorum. Annem de ben de çamaşırlarımız için de onu kullanmaya başladık, çok beğendik biz.
Duru granülü de çok duydum memnun olanlar var baya ama en az 40 da yıkamak lazım sanki erimiyormuş diye duydum . Ben yenileri 20-30 da yıkadım hep tozu kokusu gitsin diye artık diğerlerini 40 da yıkarım

Kızlar mesajlarınızı tek tek okuyamadım oğlumu sabah getirdiler yanıma durumu iyi🙏 Emiyor da sütüm de geliyor çok şükür , bebek karnımda kakasını yapmış strese girmiş sıvısı azalmış bunu bana söylemediler bugün öğrendim ama herşey çok şükür yolunda iyi dilekleriniz için teşekkür ederim , doğum yapan arkadaşlar varsa gözünüz Aydın olsun allah analı babalı büyütsün inşallah 😘

Duru granül kullanıp çift durulama yaptım, çok memnun kaldım
Ayrıca kapı süsü yaptırdım, kırk tane de hediyelik sabun siparişi verdim. Oda süsleme, çikolata ve şerbeti hastane yapıyor. Gerçi şu dönemde bence gerek yoktu buna ama paketin içindeymiş yapacaklar.
Aaa hangi hastane ben hiç bilmiyorum oda için neler yapıyor hastane . Sizinki hangi hastane . Sanırım buradaki hastane yapmaz . Ben sadece magnet ve kapı süsü yaptırdım . Paket içeriğinden bahsedilmedi özel hastane fiyatı 3.000 tl dediler bize

Aaa hangi hastane ben hiç bilmiyorum oda için neler yapıyor hastane . Sizinki hangi hastane . Sanırım buradaki hastane yapmaz . Ben sadece magnet ve kapı süsü yaptırdım . Paket içeriğinden bahsedilmedi özel hastane fiyatı 3.000 tl dediler bize
Benim Ankara’da bir özel hastane, paket dediğim de sadece doğum aslında, özel oda artı doğum hemşirelik, bakım, oda süsleme vs hizmetleri. Muayeneler pakete dahil değil ayrıca ücret ödüyoruz onlara. Süsleme olarak kapı süsü(ben hastaneninkini fazla kokoş tüllü filan buldum istemedim kendim ayrı aldım) anne ve bebek yatağı süslemesi, ikram standı, çikolata şerbet, oda dekoru balon vs var. Ama yani kimse gelmeyecek şu salgın dönemi, o yüzden bence olmasa da olurdu. Özel oda fiyatı 9.900 tl

X