2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar şükürler olsun ki bende bu sabah doğurdum. Tüm gece evde sancı çektim 7 gibi hastaneye geldiğimde 5 cm açıklık olmuştu, epidural alana kadar çok zorlandım yalan yok, epidural ile bir sa içinde doğum çok hızlı ilerledi sonrasında epiduralin etkisi bitti doğumhane komşu biraz dikişli ve zor geçse de şükürler olsun sağlıkla kavuştuk. Rabbim sizlere de sağlıkla kavuşmayı nasip etsin
Hayırlı olsun Rabbim saglıcakla buyutmeyı nasıp etsin inşallah ❤️

Kızlar yarın gün almaya gideceğim. Doğuma girerken diğer evladımı arkada bırakmak istemiyorum zaten 1 ay olacak neredeyse. Eşim kişisi merhamete gelip yavrumu getirir mi bana? Sonuçta doğumda ne olacağını bilemeyiz. Ne zaman mesaj atsam çok sert tepkiler veriyor. Çocuğu gelip alalım desem izin vermez ne yapacağımı şaşırdım
Gün aldıktan sonra eşine doğum için aldığın günü bildirirken ameliyat hali hersey olabilir çocugu yüz yüze görebilirmiyim annesiyim helalleşmek isterim de. Doğum öncesi yine sana geri veririm dersin, zaten hastane hali cocugun sende durması daha iyi olur falan diyip suyuna gitsen belki insafa gelir.

Kızlar sezaryan sonrasi eve çıktık biz. Ağrılarım var hatta yataktan zor kalkıyorum enkaz gibi hissediyirm nkendimi. Bu ağrılar ne zaman son bulur sizce belime ağrıyor kızlar . Sakat gibi yuruyoru.mm. yürüme ile yine yürüyorum ama yerimden kalkması cok ağır sancılı 😔😔😥😥eve gelince ılık duş aldim.su geçirmez bant taktik dediler. Cuma o bant alincakmsi sizce ondan olabilir mi karnım o bisey cekistiriuor resmen
Kuzum ben 1 gece kaldim ertesi gun hastaneden cikmadan banti aldi doktorum hemen eve gidince duş alabilirsin dedi bantla ilgili degildir cunku ben de bant olmadigi halde ayni sorunu yasadim 3 4 gun cok gerilme acı hissim oldu ama dayanilmayacak gibi degildi ilac vermisti doktorum onlari ictim ama inan bana 5. Gunden sonra biseyin kalmiyor
Kızlar sütüm eskisi gibi gelmiyor 1haftalık olduk dün ama mama takviyesine basladim bikac kere veriyorum mecbur cunku doymuyor emziriyorum yatiriyorum araniyor agliyor azicik da mama yapiyorum sonra doyunca uyuyor süt yapan seyler neler mesela caylar falan var varmi tavsiye ettiginiz bi cay bi icecek falan
Ah kuzum bu sut kesinlikle beyinle ilgili ne olur rica ediyorum sutum azaldi deme dedikce gidiyo namussuz
Tahin helvası var ya o acayip süt yapiyosonra bol su ve psikoloji inan bana sakin kal bol bol emzir duş al yavas yavas bebek emdikce artiyor o sut
Kızlar yeni doğum yapan herkesin gözü aydın, sağlıkla büyüsün bebeklerimiz😇

ben de bebişimi büyütmeye çalışıyorum. Geceleri biraz daha düzene oturtabilsek daha iyi olacak 40 indan sonra düzelir diyorlar umarım öyle olur.

sütüm aslında baya iyi ama günde 4-5 saat bi açlık krizimiz oluyor. Tam uyuyor yatağa koyuyorum hop geri uyanıyor sonra sil baştan. Gerektiğinde mama takviyesi de veriyorum. Sizde durumlar nasıl her bebek böyle mi merak ediyorum. Miniciğime bakınca hiç kıyamıyorum nasıl büyüyecek bu çocuk diye endişelerim oluyor bir taraftan uykusuzluk değişik bir ruh hali şu lohusalık.
KKuzucum biz de ayniyiz valla gunu gununu tutmuyo en cok da geceleri zorluyor gunduz melek gibi olan cocuk gece beni mahvediyo buyudukce duzelecekler insallah
Süt icmeyide hic sevmem ama deneyecegim yeterki ise yarasin
Canim sen bilirsin ama benim doktorum bana sut icmeyi yasakladi bebek biraz buyuyene kadar
Süt dehset gaz yaparmis cunku sakın icme dedi bana
Evvet kızlar çok şükür ben de güzel habeelerle geldim. Bebiş 10.30da doğdu. 2980 Gr. İkimiz de iyiiz. Şu an uyuşukluk olduğu için ağrıyı hissetmiyorum ama yavaştan başlayacak. Spinalle ilgili şöyle diyim. Bir ara çok rahatsız oldum çarpıntı falan oldu ama 5 dk sonra sakinleştirici yaptılar ondan sonra iyi oldum. Bebek emiyor benden de süt dmala damla geliyor sürekli emziriyorum. Harika bir duygu Allah hepinize nasip etsin.
Saglicakla buyut yavrunu insallah

Kızlar bebek uyutucu adında bir program varmış indirdim bakalım gece ağlama nöbetimizde deneyeceğim. Hergün aynı saatte başlıyor miniğimin gaz sancısı😑 umarım işe yarar size de fikir olsun

Eklentiler

• Screenshot_20210909_211457_com.cihancil.bebekuyutucu.jpg
    Screenshot_20210909_211457_com.cihancil.bebekuyutucu.jpg
    68,1 KB · Görüntüleme: 32
Kizlar dün 37.haftada bebeğimiz 2385gr doğdu spinal oldum gayet konforluydu bebeğimiz kuveze girmedi ama oldukça minnak bir kız rabbim herkesi sağlıkla bebeklerine kavuştursun 🤲

Kızlar şükürler olsun ki bende bu sabah doğurdum. Tüm gece evde sancı çektim 7 gibi hastaneye geldiğimde 5 cm açıklık olmuştu, epidural alana kadar çok zorlandım yalan yok, epidural ile bir sa içinde doğum çok hızlı ilerledi sonrasında epiduralin etkisi bitti doğumhane komşu biraz dikişli ve zor geçse de şükürler olsun sağlıkla kavuştuk. Rabbim sizlere de sağlıkla kavuşmayı nasip etsin
Gözünüz aydın 🥰 darısı başımıza 🙏

Kızlar birşey sorucam akşam karnım ağrır gibi oldu daha doğrusu kasıklarım WC girdim çişimi yaptım afedersiniz peçete silince sümüksü sarı bi akıntı gibi bişey geldi 2 dk geçmedi tekrar çişimi yaptım yine aynı şeyden geldi ne olduğunu bilen var mı 🙄

Kızlar birşey sorucam akşam karnım ağrır gibi oldu daha doğrusu kasıklarım WC girdim çişimi yaptım afedersiniz peçete silince sümüksü sarı bi akıntı gibi bişey geldi 2 dk geçmedi tekrar çişimi yaptım yine aynı şeyden geldi ne olduğunu bilen var mı 🙄
Bende sürekli olan akıntı o hatta pedimi sürekli değiştiriyorum enfeksiyon değil ama son günler gelen akıntı sanırım

Sağ ol canım. Hiç böyle kötü hissedecegimi düşünmemiştim. Kucağıma alınca sakinleşir sanırken iyice ağlıyor. O kadar kötü oluyorum ki, sanki beni sevmiyor gibi hissediyorum o an. Çok saçma biliyorum ama engel olamıyorum bu hisse. Benim gerginliğim ona geçiyor işte. Istiyorum ki kucağıma gelince ağlaması dinsin, sakinlessin. Memeyi tutunca da aynı olsun. Ama daha zaman var değil mi bunun için? Daha 5 günlük bebekten ne bekliyorum ben böyle :KK43:
TEn tene temas yap kucağında öyle uyusun kokuna alıştır iyice bende uçuncu gun duş almıştım duş jelinden bebek memeyi almadı gidip sağma makşnesi almıştım akşam koku dağılınca memeyi aldı ertesi gun öyle kucağımda uyuttum sonra öyle bir sorun yaşamadım

Evvet kızlar çok şükür ben de güzel habeelerle geldim. Bebiş 10.30da doğdu. 2980 Gr. İkimiz de iyiiz. Şu an uyuşukluk olduğu için ağrıyı hissetmiyorum ama yavaştan başlayacak. Spinalle ilgili şöyle diyim. Bir ara çok rahatsız oldum çarpıntı falan oldu ama 5 dk sonra sakinleştirici yaptılar ondan sonra iyi oldum. Bebek emiyor benden de süt dmala damla geliyor sürekli emziriyorum. Harika bir duygu Allah hepinize nasip etsin.

Kizlar dün 37.haftada bebeğimiz 2385gr doğdu spinal oldum gayet konforluydu bebeğimiz kuveze girmedi ama oldukça minnak bir kız rabbim herkesi sağlıkla bebeklerine kavuştursun 🤲

gözünüz aydın sağlıkla büyütün inşallah darısı başımıza :anneadayı::KK200::anne::nazar::nazar::nazar: bol sütlü bol sabırlı günleriniz olsun

Son zamanlarda akıntının şekli değişebiliyor. Bazen bende de bu şekilde geliyor sonra yine normale dönüyor normal yani endişe etme 🌸

YAa kuzum çok yokmş aramazda daha önce gelirlermi kuzular bilmem de az kaldı Allahın izniyle be sağ salim kavuşalm inşAllah😍
Aynen aramız az 😊 inşallah canım benim sağ Salim kavuşalım 😍 çok odaklandım ayın 25 ine bir de terazi etkisi olunca 25 olsun diye sıkı sıkı tutuyom kendimi 😅

Yanlızlık konusunda haklısın alıştın mı kimseyi istemiyorsun gölgen bile rahatsız ediyor bazen. Bu yıl hamile kalan herkes tatile gidemedi sanırım o yüzdrn ekstra sabırsız olduk doğsalardı en azından oyalanırdık. İnşallah ben 23 üne kadar beklerim diyorum terazi olsun diye 😁
Bizimki kesin başak 😃 2. Başak geliyor bakalım. Hayalim babalı kızlı tüm sıkıcı işleri halletmeleri. Ben de bir balık olarak hayal kurar, keyfime bakarım 🤣

Kızlar yaklaşık saat 17 den beri 5 dakikaya bir kasılma var...sancı yok ağrı yok sadece Bebiş sürekli sağda toplanıp karnımı öyle bir geriyor ki anlatamam...onla beraber rahim ağzında bir hareket hissediyor sanki ordan bişey çıkacak gibi..kasılma çok şiddetli her defasında işte şimdi patlıcak diyorum..doktora acile gitsem mi şimdi suyu falan mı bitti acaba yavrumun 😞😞

Kızlar yaklaşık saat 17 den beri 5 dakikaya bir kasılma var...sancı yok ağrı yok sadece Bebiş sürekli sağda toplanıp karnımı öyle bir geriyor ki anlatamam...onla beraber rahim ağzında bir hareket hissediyor sanki ordan bişey çıkacak gibi..kasılma çok şiddetli her defasında işte şimdi patlıcak diyorum..doktora acile gitsem mi şimdi suyu falan mı bitti acaba yavrumun 😞😞
Bence git için rahat etsin. Benimde sadece düzenli kasılmam vardı hiç sancım yoktu fark edince paniklemistim acile gittim. Sancı çıkmadı ama yumuşama ve açılma çıkmıştı 2 gün sonrada nişanım geldi. Tedbirli olmakta fayda var her zaman 🌸

zamanlar ağırlaştım işte ağrım falanda oluyor arada. Bana diyorki canım hiçbir iş yapma ama bende yapmasam bokun içinde oturucaz. 😂 Ben başlıyorum azcık gelip yardım ediyor. Ben oturuyorum oda oturuyor yani ne yapılacak biliyor
Ya varya eşim zaten doğumdan beri hiçbir şeye elini sürmüyor. Bir de benden hizmet bekliyor. Saat 10 olsa da yatsam modunda ki ben gerçekten gece uyuyamıyorum bebek hiç uyumuyor zombi gibiyiz annemler de sağolsunlar hep böyleydi bana gelip hizmet beklerlerdi 2. Günden beri kendi işimi kendim yapıyorum. Bir kere bile bebeği beşiğinden alıp getirenim olmadı. Bari herkes evine gütse yaptığım temizliğin anlamı olacak şimdi yapıyorum 5 dkya batıyor.

Ya varya eşim zaten doğumdan beri hiçbir şeye elini sürmüyor. Bir de benden hizmet bekliyor. Saat 10 olsa da yatsam modunda ki ben gerçekten gece uyuyamıyorum bebek hiç uyumuyor zombi gibiyiz annemler de sağolsunlar hep böyleydi bana gelip hizmet beklerlerdi 2. Günden beri kendi işimi kendim yapıyorum. Bir kere bile bebeği beşiğinden alıp getirenim olmadı. Bari herkes evine gütse yaptığım temizliğin anlamı olacak şimdi yapıyorum 5 dkya batıyor.
Walla çok haklısın da konuşsan mı acaba …

X