2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hurma var evde yiyeyim bari incir yiyorum bulgur pilavini duydum ama dahaca yapmadim firsat da bulamiyorumki bide oglum var 2cocuklu hayata adapte olmaya calisiyorum gece emziriyorum ama baya uzun suruyor nerdeyse 1 saat emziriyorum baktim mizmizlaniyor azcikda mamayla takviye yapiyorum doyunca 3 saat uyuyor sonra gunduzleri hep emziriyorum doymama durumuna gore yine takviye yapiyorum derken bi döngü gidiyor iste gün nasil geciyor anlamiyorum bile
Aynen bizim de öyle uyanınca altını aç emzir en iyi ihtimalle 1 saat, bir de uyumazsa sürüyor da gidiyor. Canları sağolsun. Zaten pimpirikli biriyim lohusalık beni daha da pimpirik yaptı arada oturup ağlıyorum

Evvet kızlar çok şükür ben de güzel habeelerle geldim. Bebiş 10.30da doğdu. 2980 Gr. İkimiz de iyiiz. Şu an uyuşukluk olduğu için ağrıyı hissetmiyorum ama yavaştan başlayacak. Spinalle ilgili şöyle diyim. Bir ara çok rahatsız oldum çarpıntı falan oldu ama 5 dk sonra sakinleştirici yaptılar ondan sonra iyi oldum. Bebek emiyor benden de süt dmala damla geliyor sürekli emziriyorum. Harika bir duygu Allah hepinize nasip etsin.
Hayırlı olsun canım Rabbim saglıcakla buyutmeyı nasıp etsin inşallah çok mutlu oldum, bol sütlerin olsun inşallah 🥰🥰🥰

Kızlar şükürler olsun ki bende bu sabah doğurdum. Tüm gece evde sancı çektim 7 gibi hastaneye geldiğimde 5 cm açıklık olmuştu, epidural alana kadar çok zorlandım yalan yok, epidural ile bir sa içinde doğum çok hızlı ilerledi sonrasında epiduralin etkisi bitti doğumhane komşu biraz dikişli ve zor geçse de şükürler olsun sağlıkla kavuştuk. Rabbim sizlere de sağlıkla kavuşmayı nasip etsin

Kızlar ben Pazartesi Doğuma giricem..size şunu sormak istiyorum mama alalımla ilk başta süt gelmeSe hastane çantamızda mama olsun mu marka ne önerirsiniz?
Bence alın mama . Ben de koyacağım. Evolvia almayı düşünüyorum kızkardeşim yenidoğancı frisolac ve evolvia önerdi frisolac Türkiye stoklarında şuan yok o yüzden diğerini alıcam

Geçmezse yardım alırım canım kesinlikle. Böyle devam etmez çünkü. Kendimi duygusal olarak bu kadar güçsüz hissetmemistim hiç. Ağlıyor ve susturamiyorum ya, bugüne kadar hayatimda yaptığım her şey boş geliyor.
Lohusalıktan biraz daha hassassın gayet normal bebeğin de senin de öyle olman kafanı takma bişeye 🥰🌸

Evvet kızlar çok şükür ben de güzel habeelerle geldim. Bebiş 10.30da doğdu. 2980 Gr. İkimiz de iyiiz. Şu an uyuşukluk olduğu için ağrıyı hissetmiyorum ama yavaştan başlayacak. Spinalle ilgili şöyle diyim. Bir ara çok rahatsız oldum çarpıntı falan oldu ama 5 dk sonra sakinleştirici yaptılar ondan sonra iyi oldum. Bebek emiyor benden de süt dmala damla geliyor sürekli emziriyorum. Harika bir duygu Allah hepinize nasip etsin.
Gözünüz aydın, çok sevindim 🥰 mutlu bir ömür diliyorum bebişe de 🙏

AY bana 20 eylül dedi doktor 39. Haftam resmen en son ben doğuracağm heralde kızlar sancı falan hiç bişeyde yok hayırlsıyla gelsin artk az kaldıda sizlerin yazdıklarını okuyunca iyice heyecanlanıyorum😍😍
Sen yine iyisin ben 25 eylül şuan en son ben görünüyorum ben de 38+9 da dopurucam kısmetse 🤩🤩

Kızlar şükürler olsun ki bende bu sabah doğurdum. Tüm gece evde sancı çektim 7 gibi hastaneye geldiğimde 5 cm açıklık olmuştu, epidural alana kadar çok zorlandım yalan yok, epidural ile bir sa içinde doğum çok hızlı ilerledi sonrasında epiduralin etkisi bitti doğumhane komşu biraz dikişli ve zor geçse de şükürler olsun sağlıkla kavuştuk. Rabbim sizlere de sağlıkla kavuşmayı nasip etsin
Hayırlı uğurlu olsun sağlıkla sihatle büyüsün inşallah canım 🤲😊

Kızlar yarın gün almaya gideceğim. Doğuma girerken diğer evladımı arkada bırakmak istemiyorum zaten 1 ay olacak neredeyse. Eşim kişisi merhamete gelip yavrumu getirir mi bana? Sonuçta doğumda ne olacağını bilemeyiz. Ne zaman mesaj atsam çok sert tepkiler veriyor. Çocuğu gelip alalım desem izin vermez ne yapacağımı şaşırdım

Aynen bizim de öyle uyanınca altını aç emzir en iyi ihtimalle 1 saat, bir de uyumazsa sürüyor da gidiyor. Canları sağolsun. Zaten pimpirikli biriyim lohusalık beni daha da pimpirik yaptı arada oturup ağlıyorum
Beni anlatmissin bende aşırı pimpirikli oldum en ufak biseyi kotuye yoruyorum arada aglama krizleri geliyor yorgun düsüyorum ama prensesime baktimi da icim eriyor o bana guc veriyor annelik boyle bisey 2sinede yetmeye calisiyorum 😔

Ağustosta patır patır gelince insan beklentiye giriyor 🤣 bizimkiler öyle, yapacak bir şey yok.

Cumartesi gideceğiz doktora. 42’ye kadar beklemiyor sanırım, 41’in sonunda gelmezse sezaryenle alır diye tahmin ediyorum. Cumartesi seçenekleri konuşuruz dedi gerçi şimdiden yorum yapmayayım, bakalım ne diyecek. Ama kilo geçen hafta 3.550 idi, kafa da sınırda demişti. Zaman geçtikçe normal doğum da zorlaşıyor tabi.
Biraz stres yaptım ya, bugüne kadar iyiydim ama bugün kötü hissediyorum kendimi. Alakalı alakasız herkes arayıp sormaya başladı. Annem geldi geçen hafta, sürekli onunla birlikte olmak da zorluyor biraz, biraz yalnızlığımı seven birisiyim (doğumdan sonrasını şu anda düşünmek bile istemiyorum 🤣). Bir de biz neredeyse her haftasonu kampa vs giderdik, bu yaz genelde evde geçti, hamilelik nedeniyle pek bir şey yapmadık. İzinleri saklamak için tatile falan da gidemedik. Hepsi üst üste geldi işte. Başka bir derdimiz yok tabi çok şükür ama bazen insan bulunduğu noktaya saplanıyor, o bakış açısını değiştiremiyorsun ve depresif hissediyorsun.
Biraz kafamı dağıtabilsem güzel olacak 😕 Ya da şu bebe doğsa güzel olacak 🤣
Yanlızlık konusunda haklısın alıştın mı kimseyi istemiyorsun gölgen bile rahatsız ediyor bazen. Bu yıl hamile kalan herkes tatile gidemedi sanırım o yüzdrn ekstra sabırsız olduk doğsalardı en azından oyalanırdık. İnşallah ben 23 üne kadar beklerim diyorum terazi olsun diye 😁

Kızlar sütüm eskisi gibi gelmiyor 1haftalık olduk dün ama mama takviyesine basladim bikac kere veriyorum mecbur cunku doymuyor emziriyorum yatiriyorum araniyor agliyor azicik da mama yapiyorum sonra doyunca uyuyor süt yapan seyler neler mesela caylar falan var varmi tavsiye ettiginiz bi cay bi icecek falan
Canım e bebek in kendine ait moms tea diye süt yapan çayı var ben ondan içiyorum. Gerçekten etkili bende içtikten sonra göğüslerimde sızlama hissediyorum ve bence en önemli şey su ve uyku 1 saat bile uyusan göğüslerin dolmuş olarak uyanırsın 🥰

Şu an beni anlattın annemle 9 gündür birlikteyiz bende kalıyor. Gün aşırı kaynanam geliyor oynatmama az kaldı doktorum nerde modundayım. İş de yapmıyorlar her biri bir köşede uzanıyor bir de bana iş yapma ameliyatmışım diyorlar bunlara kalsa aç kalıp evi de bok götürür
😂😂 ama çok güldüm buna ben… Aslında sinir bozucu ama tam benim kocamı anlattın sende, son zamanlar ağırlaştım işte ağrım falanda oluyor arada. Bana diyorki canım hiçbir iş yapma ama bende yapmasam bokun içinde oturucaz. 😂 Ben başlıyorum azcık gelip yardım ediyor. Ben oturuyorum oda oturuyor yani ne yapılacak biliyor aslında yapabilirde. Sen anlattıkça gözümde canlandı aslında bi yandan komik bi yandan sinir bozucu😂😂

Beni anlatmissin bende aşırı pimpirikli oldum en ufak biseyi kotuye yoruyorum arada aglama krizleri geliyor yorgun düsüyorum ama prensesime baktimi da icim eriyor o bana guc veriyor annelik boyle bisey 2sinede yetmeye calisiyorum 😔
Birebir aynı hisler, bebeklerimiz sağlıklı olsun biz de toparlıcaz inşallah

😂😂 ama çok güldüm buna ben… Aslında sinir bozucu ama tam benim kocamı anlattın sende, son zamanlar ağırlaştım işte ağrım falanda oluyor arada. Bana diyorki canım hiçbir iş yapma ama bende yapmasam bokun içinde oturucaz. 😂 Ben başlıyorum azcık gelip yardım ediyor. Ben oturuyorum oda oturuyor yani ne yapılacak biliyor aslında yapabilirde. Sen anlattıkça gözümde canlandı aslında bi yandan komik bi yandan sinir bozucu😂😂
Evet resmen komutla çalışıyorlar. İlla söyleyeceksin. Bizde de kurutmayi kapatıyor ama çıkarıp katlamasi için getirip önüne koymam lazım. Dediğin gibi hem yapma derler hem biraksak b*kun içine dusucez 😁

Canım ben de bir şeyler yapıyorum ama ne yapıyorum bilmiyorum. Polyanna bir hamilelik yaşamışken lohusaligin dibini görmemek için uğraşıyorum. Sürekli her şeye ağlıyorum. Annem ve ablam yanımda Allah razı olsun her şeyimle ilgileniyorlar. Bebiş ağladığında susturamayınca bana bir şeyler oluyor, kendimi çok yetersiz hissediyorum. Takviye yapmayı biberon ile değil de şırınga ile denedim. Bu sefer de emme refleksi mevcut olan bebeğim ağzına çabasız mama almasına alıştı, meme emerken zorlanıyor.Hep uyuyor, uyandiramiyorum. Süt sağma makinesi ile sorunu çözmeye çalışıyorum.
Ah kuzum o her annede oluyor yetememe korkusu bebege bisi olcak korkusu bunu yasiycaz artik ama dozunda kendimize eziyet etmeden
Emin ol cok iyi bir annesin deneye deneye dogru yolu bulacaksiniz
Bize 15 gun oldu bak simdi doktoru sadece emzir dedi 2 saatte bir uyandirma dedi bir duzene girmeye basladik bile azcik sabir kuzum

Canım onu da denedim ama memeyi tutmayınca yapamıyorsun onu. Hastanede dediğini yapti hemşireler. Memeyi tutarsa emiyor. Ama memeyi tutmayınca hırçın oluyor ve olmuyor. Bugün 5.gün kontrolü vardı. Dr şırınga ile verme ama mama takviyesi yap biberonla dedi. 180 gr kaybetmiş 5 günde. Aslında bana göre normal sonuçta şişliği gitti bebeğimin.
Yavrucum biberonu ben tutturamadim şırıngayla verdim onda da az mı sıkıyorum cokmu bilemedim yani anliycan o agladi ben agladim
Artik baktilar ben yapamiyorum
Önce bos bosta olsa emziriyodum ben sonra annem ya da eşim kaşikla veriyolardi galiba bebwkler bizim stresimizi de aliyorlar
5 gunde bizimki de 200 grm kaybetmisti doktor hic sorun degil dedi
Sukur sarilik teshisi koymamislar inan bana 5. Gunden sonra daha guclu emmeye basladi o emdikcede sutum daha da artti

B

Bende 39. Haftadayım fakat hiç açılmam yok. Gelmezse çarşamba suni sancı verelim dedi doktor. Bebek biraz iriymiş beklemek istemedi. Epidural hiç düşünmüyordum ama suni sancı olunca epidural düşünmeye başladım.
Durumuna göre kararverirler bebek çok yukarda olunca vermiyorlar diye bilşyorum tabi baş ağrısı vs yan etkileri sancıyla kıyaslanamaz ama inş suni sancılık bir durum olmaz bende 39 içindeyim henuz suni sancı konuşulmadı salı gideceğim bende kırk oluyorum o zaman bendede vermezler epidural boyunda iki kordon var kordon kısaldığı için guçlu ıkınmam gerekir muhtemelen

X