2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben en son kayınvalidem böyle bir tavır sergilemeye çalıştı bende dedim ki yapması zevkli olan şeye bakması daha da zevklidir dedim o gün bugündür bişey demiyor 🤣🤣🤣 umursamıyorum artık beni kırmaya çalışanı ben de susturuyor artık çünkü benim moralim bebeğime lazım 🤗🤗🤗
Ahaha harika lafmıs😊😊

Heyecan gerginlik o kadar normal ki.. bana daha gün verilmedi ama o günü düşünüp düşünüp ağlıyorum 😢 karnımdan ayrılacak olmasi bana da bi tuhaf geliyor.. ay bak yine kötü oldum
Kız dur etme 😅 ama bunu tek ben yaşamıyorum demek ki o kadar garip bişe değilmiş. Ay bilemiyorum Allah'tan bir anda yarın gel doğuma dediler bana önden gün verilmiş olsa her gecem boylr olurdu herhalde.

Ya hanımlar sizinle bir şeyi dertleşmek istiyorum. Yaşım genç diye mi acaba diye de düşünüyorum bazen ama durum şu ki ben çocuğumu birinden yardım almadan büyütebileceğime inanıyorum. Her şeyini kendim görmek kendim yaşamak istiyorum her anında yanında olmak istiyorum. Zaten çalışmam gibi bir durum da yok. Ben inanıyorum kendime insanların gözünde genç ve deneyimsiz de olsam bakarım diyorum oysaki iki erkek kardeşimi ben büyüttüm sayılır bir emzirmemişimdir... ayrıca her anne ilk çocuğunu kucağına aldığında acemidir bilgisizdir ne kadar kitap okursan oku bebeğini hissederek büyütüyorsun sonuçta. ama kaynanam olsun çevremizdeki insanlar olsun bizim çocuğa tek başımıza bakmak istediğimizi duyar duymaz yapamazsınız nasıl yapacak ki tek başına bakamaz edip duruyorlar eşime bana yüzümüze karşı. Ben daha bebeğimi kucağıma alamamışım bir düşüğüm olmuş öncesinde belli etmesem de korkuyorum içten içe bir şey olursa oğluma diye herşeyini görebilmek istiyorum doğru olanı öğrenebilmek yapabilmek ona istediği gibi mutlu bir bebeklik çocukluk verebilmek istiyorum. Bir tek kendi annem inanıyor bana o da zorlanırsan biz her zaman yanındayız zaten diyor ama beni bakamazsın edemezsin diye asla sıkmıyor. Hem kendi bildiklerini zorla yapacaklar diye hem de benim doğrularım başkalarından farklı olabilir diye eşimle birlikte kendi doğrularımıza göre büyütmek istiyoruz çocuğumuzu ama insanlar neden daha hiçbirşeyi görmeden bizi doğru düzgün tanımadan böyle diyip duruyorlar anlamıyorum. Kalbim çok kırılıyor bötle yaptıklarında ve bunu duyduğumda. Doğumum yakın diye stres yapmamaya kafaya takmamaya çalışıyorum. Sonumuz hayrolsun bakalım 🤷‍♀️
En iyisini tabi ki sen bilirsin şimdiden bunları düşünüp strese girme emin ol su akar yolunu bulur kulaklarını tıka tabi ki büyütebilirsin tek başına eğer yapamazsan da yardım istersin insanız sonuçta bunun ayıbı yok yapamazsın diyenler insanı bazen düşürmek için de söylüyorlar kızım var çalışıyorum bu sene ikinci üniversiteyi bitirdim diploma aldım ikinci bebeğim geliyor yine calisicam yani herşey zor kolay olan Yok bu hayatta sende bebeğini kendin büyütebilirsin kendi doğrularınla

Heyecandan uyku girmedi gözüme 🥺 yarın ne olacak beni ne bekliyor.. ya bu arada saçma bir psikoloji aldı beni sanki bebisimle ayrılıyor gibi hissediyorum hani hep karnımda benimleydi ya şimdi onu benden alcaklar gibi saçma ve komik 😅
Ne saçma ne komik umarım bu duşunce yada duygu cabuk silinir lohusa depresyonu olarak geri gelmez çunku bende bir sure keşke doğmasaydı dedim karnımın daha guvenli olduğu duşuncesi geldi acaba çovuğuma zarar verir miyim emzirirken bağazına sut kaçma yıkarken boğma vb duşunceler ve dozu çok yuksek endişe umarım size gelmez sadece bir özlem olur bebeğin karnındaki hareketini özleme vb duygular gibi bebeğim karnımda durmalıydı orası daha guvenli duşuncesi dunyadan oysa anne karnında da endişeler çok yuksek ama dogduktan sonra daha dozu ağır oluyor Rabbim kolaylık versin ultrason resimleri yanındaysa bak bu bebeği çıkaracak ve yanına vereceklerini kendine bellet derim karnımdaydı ama şimdi yanımda

Ben resmen şiştim artık hiç yürüyemiyorum..enerjim 0 evden çıkamıyorum yemek bile yiyemiyorum günde tek öğün..inşallah Doğumdan sonra toplanırım..bu arada kimler doğurdu kaç kişi kaldık😂😂😂

Kız dur etme 😅 ama bunu tek ben yaşamıyorum demek ki o kadar garip bişe değilmiş. Ay bilemiyorum Allah'tan bir anda yarın gel doğuma dediler bana önden gün verilmiş olsa her gecem boylr olurdu herhalde.
saglikla gelsin bebis, simdiden tebrik ederim 🤗 katiliyorim onceden bilince de her gun uykular kaciyor😁

Ne saçma ne komik umarım bu duşunce yada duygu cabuk silinir lohusa depresyonu olarak geri gelmez çunku bende bir sure keşke doğmasaydı dedim karnımın daha guvenli olduğu duşuncesi geldi acaba çovuğuma zarar verir miyim emzirirken bağazına sut kaçma yıkarken boğma vb duşunceler ve dozu çok yuksek endişe umarım size gelmez sadece bir özlem olur bebeğin karnındaki hareketini özleme vb duygular gibi bebeğim karnımda durmalıydı orası daha guvenli duşuncesi dunyadan oysa anne karnında da endişeler çok yuksek ama dogduktan sonra daha dozu ağır oluyor Rabbim kolaylık versin ultrason resimleri yanındaysa bak bu bebeği çıkaracak ve yanına vereceklerini kendine bellet derim karnımdaydı ama şimdi yanımda
Evet seninki biraz daha ağır geçmiş sanırım. Çok şükür benim öyle değil yani öyle saçma bir düşünce olarak geldi geçti diyebilirim 😊 daha ilerisi olmadı. Şimdi o duygusallık vs gitti saf heyecan kaldı galiba veya kesilme korkusu 😅😅

Bugün arkadaşım da en güzeli bir anda suyunun gelip aniden gitmen aslında dedi, dogru aslında bekle bekle insanın gerginliği heyecanı artıyo 😊

Ben resmen şiştim artık hiç yürüyemiyorum..enerjim 0 evden çıkamıyorum yemek bile yiyemiyorum günde tek öğün..inşallah Doğumdan sonra toplanırım..bu arada kimler doğurdu kaç kişi kaldık😂😂😂
Allah kolaylık versin canım Allah seni de tez vakitte kurtarsın ve bebisinle kavuştursun diyelim. 😊 Ben bugün doğum yapicam inşallah dualarınızı eksik etmeyin 🙏

Bugün arkadaşım da en güzeli bir anda suyunun gelip aniden gitmen aslında dedi, dogru aslında bekle bekle insanın gerginliği heyecanı artıyo 😊
Evet normalde hiç öyle gerginlik yaşamıyordum ama e tabi gün belli olunca insan bir anda bir telase panik oluyor. Bı de şimdi başıma ne gelicek nasıl olucak hiçbir fikrim olmayınca ister istemez 🤷 umarım her şey yolunda gider

Dış hemoroid ne saçma bir sey böyle ya ne oturabiliyorum ne yatabiliyorum ne yuruyebiliyorum. Dogum ustu basima gelene bakin , doguma kadar tedavi olmazsa dogumdan sonra daha kötü oluyormus. Doktorumu aradim genel cerrahiye gitmen gerek dedi. Bugun randevu aldim bakalim hadi ona da gidelim. Şu hamilelikte ben de çikmayan bir hastalik kalmadi heralde. Fizik tedavi ,ortapedi ,dahiliye, simdi de genel cerrahi. Sirada ne var acaba iyice çürüge çikmadan dogursaydim 🙄

Dış hemoroid ne saçma bir sey böyle ya ne oturabiliyorum ne yatabiliyorum ne yuruyebiliyorum. Dogum ustu basima gelene bakin , doguma kadar tedavi olmazsa dogumdan sonra daha kötü oluyormus. Doktorumu aradim genel cerrahiye gitmen gerek dedi. Bugun randevu aldim bakalim hadi ona da gidelim. Şu hamilelikte ben de çikmayan bir hastalik kalmadi heralde. Fizik tedavi ,ortapedi ,dahiliye, simdi de genel cerrahi. Sirada ne var acaba iyice çürüge çikmadan dogursaydim 🙄
Aktif kabızlığın mı vardı nerden çıktı ki şimdi 🤔

Heyecandan uyku girmedi gözüme 🥺 yarın ne olacak beni ne bekliyor.. ya bu arada saçma bir psikoloji aldı beni sanki bebisimle ayrılıyor gibi hissediyorum hani hep karnımda benimleydi ya şimdi onu benden alcaklar gibi saçma ve komik 😅
Okumuştum kadınların böyle hissedebildiğini. Çok normal, hormonlar işte. Ama mis gibi kokusunu içine çekeceksin bugün, emerken gözlerinin içine bakacak. Tüm stresin, kaygılrın geçecek. Rahat bir doğum olsun 🙏

X