2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Heyecanlı günler artık hepimiz için. Şimdiden tüm dünyam bebiş olmuş gibi hissediyorum 🥰 çok farklı ya, eşimle muhabbetimiz bile değişti birbirimize bakıp bizim cocugumuZ olcak deyip salak salak sırıtıyoruz 😅 inşallah sağ salim Allah tamamına erdirir 🥰
Dimi ya nasıl güzel gerçektende 🥰 bende şimdi böyle bekliyorum ama sonra bir durup diyorum bekledigim şey bir bebek bir can gelicek resmen ne kadar farklı 🥰 amiinn inşallah 🙏

38+3 te cati muayenem olacakti, ondan sonra karar veririz demistik esimle. Bir gün once doğum başlayınca hastaneye giderken esim son karari bana bıraktı.
Mesajlari yeni yeni okuyabiliyorum, adetimdir bilirsiniz gec de olsa okurum hepsini.
Bitince Ipek'le 9 günün ardindan durum guncellemesi yapacağım.
Keyfinize bakın umarım İpek bebekle keyifler yerindedir 🥰

Hahaha bende anlamadan doğurcam bence🤣 kaç gündür böyle kasılma geliyor ama nst de sancı çıkmıyor nedir bu doğum sancısı Allah aşkına nasıl bir şey olunca anlicaz 😅 size söz çektiğim sancı nasıl bir şey olucaksa en ince detayına kadar yazicam 🤣 bak mesela artık o kasilmaya regl ağrısı geliyor belki de böyle böyle başlayacak artık öyle düşünüyorum 😅
Regl sancısı nedir kii 🤣🤣🤣 dogum.sancisi gelince mutlaka anlıyo insan belden karna yayılıyor ve resmen kilitleniryorsun yani canım kesin anlarsın regl felan yalancı kasılmalar. Dünden beri yazicam ama elim.gitmedi kimseyi ürkütmek istemedim

Regl sancısı nedir kii 🤣🤣🤣 dogum.sancisi gelince mutlaka anlıyo insan belden karna yayılıyor ve resmen kilitleniryorsun yani canım kesin anlarsın regl felan yalancı kasılmalar. Dünden beri yazicam ama elim.gitmedi kimseyi ürkütmek istemedim
Heh işte bende böyle sağlam bir ağrı bekliyorum 😅 bunu yaşarsam tamam zaten bütün şüphem gider çok sağ ol 🤣

Kızlar:KK71: sonsuz şükür sağlıkla kavuştuk yavrumuza 🤲🤲 Allah razı olsun dualarınız için , sabah sancım geldi, biraz evde karşılayayim derken apar topar çıktık, doğumhaneye gittik direkt , ikinci doğum genelde 4 saat sürer diye (sancı) hazırlıkliydim. duş aldım 5_10 dak ve Meryem suresini okudum. Eşimi uyandırdım, kendi hastaneme yetişemem diye, daha yakına gittim, evde sancı geldiğinde çömeldim, bitince kalktım, sancıdan ve telastan hurma 1-2 yiyebildim yanıma alacaktım fırsat olmadı, Allah'ım sonsuz şükür, sizlere de sağlıklı doğumlar nasip etsin 🤲🤲😍
Gözünüz aydın 🥰 çok mutlu, hep birlikte, çok güzel bir hayatınız olsun 🙏 darısı biz henüz doğuramayanların başına 🙃

Ürkmek değil de farkında olup, hazırlıklı olmak lazım aslında. Geçen instagramda bir ebe de diyordu, doğum kolay bir şey değil diye. Hatta hep doktorlar diyor ya iyi doğum hikayesi de dinlemeyin, kötü de. Bizim nasıl olacağı belli olmayacağı için sartlamamak lazım kendimizi. Ben bu kasılma ve ağrılarda o yüzden doktoru haberdar etmiyorum, dayanılmaz bir şey yaşamıyorum diye 😂 Doğum olacak olsa anlarım herhalde şiddetinden 😅

Ilk 4 cm agrisi çok zor degil diyorlar ne kadar dogru ?

Valla kuzum ben salona getirsem yanımızda tutsam bile kimsenin kucağına vermeyi düşünmüyorum. Elden ele gezdirme fikri beni çıldırtıyor. Odasından getirip kendi kucagindayken göster kimseye verme bence. Ben ya öyle yapıcam ya da besigi salona getirsem bile kimsenin almasina izin vermicem. Erken dogan bebeklerin enfeksiyon kapma olasılığı çok yüksek oluyormuş çok dikkat etmek lazım.
Evet doğru benim kucağımda kalır gören görür valla gerildim ya
Bebek ayri odada sen ayri odada mi duracaksin, yoksa bebekle sen ayri odada misafirler ayri odada mi olacak ? Ay anlamadim 😂
Ahhaha bende bilmiyorum ki acemilik 😂😂 hani bebek odasında uyuyor olur ya genelde diye yapıyoruz planları o yuzden 😂 bende normalde onun yanında olurum da misafir gelince yanlarına tek geçerim 😂😂
Ben buraya yazdıktan sonra eşimle konuştuk.
Kimsenin kucağına vermeyeceğiz diye karar aldık.
Aileden eve gelenlere de temiz maske verip cam kapı açık olacak şekilde uzak durmak suretiyle aynı ortamda duracağız
Sonra kafayı yemezsek ve manyağa başlamazsak öyle yuvarlanır gideriz herhalde 🥴 inşallah yani amin 🤲🏻🤯
Ay inşallah 😬 ben hastaneye de kimse gelmesin diyorum ama onu engelleyemeceğimi anladım 🤷🏼‍♀️ Ağzımı yorupta kocam beyle gerilmek istemedim. Bir iki kimse hastaneye gelmesin zaten ağrılı acılı olucam insanlar olursa stres olurum filan dedim ama pek oralı olmadı. Geçen kayınvalidem de gelirim uğrarım deyince cevap bile vermedim .. uff kim napıyosa yapsın diyorum bazen kontrol etmeeek çok zor herkesi ve mümkünde değil. Dediğin gibi ama evimizde sınırlar çizmek çok daha kolay kimse de yadırgamasın ortalık hastalık kaynıyor. Onu geç covid gibi bir durum olmasa bile o an anne de bebek te her şeye zaten çok açık ama gelde anlat 🤷🏼‍♀️

Ürkmek değil de farkında olup, hazırlıklı olmak lazım aslında. Geçen instagramda bir ebe de diyordu, doğum kolay bir şey değil diye. Hatta hep doktorlar diyor ya iyi doğum hikayesi de dinlemeyin, kötü de. Bizim nasıl olacağı belli olmayacağı için sartlamamak lazım kendimizi. Ben bu kasılma ve ağrılarda o yüzden doktoru haberdar etmiyorum, dayanılmaz bir şey yaşamıyorum diye 😂 Doğum olacak olsa anlarım herhalde şiddetinden 😅
Bence de fazla doğum hikayesi dinlememek en iyisi. Ben mesela bilerek kesinlikle doğum videosu izlemedim, iyice strese girmek istemiyorum. Herkesin deneyimi farklı cidden.
Şimdi yazarken aklıma geldi çok başka bir şey soracağım aslında, benim göğüslerimde hiç sertleşme yok kızlar, hatta hamilelik öncesi daha sertti şimdi yumuşadı, sütüm gelmeyecek diye korkuyorum durduk yere neden yumuşadı ki bunlar daha emzirmeden…

Ahhaha bende bilmiyorum ki acemilik 😂😂 hani bebek odasında uyuyor olur ya genelde diye yapıyoruz planları o yuzden 😂 bende normalde onun yanında olurum da misafir gelince yanlarına tek geçerim 😂😂

Ay inşallah 😬 ben hastaneye de kimse gelmesin diyorum ama onu engelleyemeceğimi anladım 🤷🏼‍♀️ Ağzımı yorupta kocam beyle gerilmek istemedim. Bir iki kimse hastaneye gelmesin zaten ağrılı acılı olucam insanlar olursa stres olurum filan dedim ama pek oralı olmadı. Geçen kayınvalidem de gelirim uğrarım deyince cevap bile vermedim .. uff kim napıyosa yapsın diyorum bazen kontrol etmeeek çok zor herkesi ve mümkünde değil. Dediğin gibi ama evimizde sınırlar çizmek çok daha kolay kimse de yadırgamasın ortalık hastalık kaynıyor. Onu geç covid gibi bir durum olmasa bile o an anne de bebek te her şeye zaten çok açık ama gelde anlat 🤷🏼‍♀️
Yani bebegi odada tek birakmak olmaz , sen tek yanlarina gecsen de bebek odada tek kalir 😊 ben salonda olacagim kizimla, eşime dedim bizim rahatimizi bozma , hayirli olsun deyip bebegi beni göreni kibarca al balkona gotur senle otursunlar 😁

Hurma yedirme değil de sünnet olan şey hurmanın suyunu emmesi.bende babasına dedim o ağzı ile yumuşatacak bebeğin ağzına değse 1 damla suyunu alsa tmmdr
Bende hurma ve zemzemle tahnik istiyorum nasip olursa❤️ sadece ağzına deydirilip dua okumuslardı öyle hatırlıyorum

Bana şu an en rahatı hastane ortamı. Ziyaretçi kabul etmiyor çünkü 🤭 Eşim "annem gelemeyecek mi" deyip durdu 😂 Senin annen de, benim annem de gelemeyecek dedim de anladı 😂 Benim asıl gerginliğim evde başlayacak. Her gelmek isteyende eşimle münakaşa olacak. Allah yardımcımız olsun 🤲

Once regl gibi vuruyor ama sen en uc noktayi soyluyorsun bende korkutmak istemedim o sanci geldimi zaten yerinde durmanin imkani yok regl sancisinin kac kati 😂

Heh işte bende böyle sağlam bir ağrı bekliyorum 😅 bunu yaşarsam tamam zaten bütün şüphem gider çok sağ ol 🤣
Valla sağlam bi ağrı okuyo aslında 🤣 buraya yazmak aklına gelmez nefes alıp veririm.dersin yazacağıma 😁 ama gelip geçici şeyler ürkütmek için söylemedim sankin yanlış anlama. Kolaycacik geçip gidiyo

Kızlar:KK71: sonsuz şükür sağlıkla kavuştuk yavrumuza 🤲🤲 Allah razı olsun dualarınız için , sabah sancım geldi, biraz evde karşılayayim derken apar topar çıktık, doğumhaneye gittik direkt , ikinci doğum genelde 4 saat sürer diye (sancı) hazırlıkliydim. duş aldım 5_10 dak ve Meryem suresini okudum. Eşimi uyandırdım, kendi hastaneme yetişemem diye, daha yakına gittim, evde sancı geldiğinde çömeldim, bitince kalktım, sancıdan ve telastan hurma 1-2 yiyebildim yanıma alacaktım fırsat olmadı, Allah'ım sonsuz şükür, sizlere de sağlıklı doğumlar nasip etsin 🤲🤲😍
Gözün aydın allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin 😊

X