2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Cokkk güzel haberlerle gelmişsin maşallah bebişe 😍 inşallah çok kolay rahat bir doğumun olucak sağlıkla gelsin annesinin kuzusu😍💖

Yaa ne güzel haberler bunlar 😊 en sağlıklısı neyse o olsun inşallah 😊

Iyi haberlerle gelmissin canim masallah kuzuya 🥰 yuzunu gormussun ne guzel ben göremedim ayaklari oynuyordu eliyle yuzunu kapatmisti 😍

Ne güzel haberlerle dönmüşsün canımm benim çok sevindim🥰🥰🥰

İnşallah sağlıkla gelsin 🤲

Oh iyi haberlere sevindim 🥰
Hepinize teşekkür ederim. Kalp atışlarını duyunca içim öyle rahatladı ki. Inşallah hepimizin bebisleri vaktinde,hayırlısı ile sağlıcakla gelir. 🤲

Çok erken söylemiş dr ları onlar o zaman ben geçen hafta 37+1 de gittim eğer normal olmazsa bile 40 a doğru alıyorum dedi dr um youtube den de dr ları izliyorum 39 a kadar sezeryan da beklemek önemli diyorlardı bu hafta da 38+3 'te gidicem o zaman az çok belli olur demişti
Yanı ne kadar geç o kadar iyi aslında.

Kızlar ben kontrolden geldim. Nst, kalp atışları normal çok şükür. Bugün yüzünü de gösterdi aylar sonra 😍 Dünden beri hareketsiz olduğunu söyledim, yorulduysan o da uyuyordur dedi doktorum. Yorgun değildim ama tembellik yapmış bizimki. Korkulacak bir şey yokmuş. Bir haftada 200 gr almış. 3084 gr olmuş. Geçen hafta yaptığı çatı muayenesi sancim olduğu içinmiş. Haftaya tekrar çatı muayenesi yapacakmış. Bugün doğum şekli konusunda biraz detaylı konuştuk. Vajinal dogurmamda bebek çıkarken biraz zorlanma ihtimalim olabilirmiş ama direkt sezeryan demiyor. Doğum başlar, vajinal doğumu deneriz, zor olursa sezeryana döneriz dedi. Her hamile doğum şeklini seçmekte özgür, risk gördüğüm an saatlerce bekletmem,sezeryana alırım senin ve bebeğin sağlığı için dedi. Tabi bebeğim iri olsaydı direkt sezeryan olurmuş
Iri olmadığı için vajinal şansımız varmış. Içim rahatladı epey. Hayırlısı ile gelsin diye dua edeceğiz. Benden haberler böyle 😊
Gözünüz aydın. Ben de çatı muayenesi oldum bugün, çatım dar bebeğin kafası büyük olduğu için zorlanabilirsin ama ilerleyen günlerde bakalım dedi. Sanci ile normale başlayıp sonra sezeyane alınmaktan korkuyordum ki aynı durum sizde de varmış. Benim doktorum biraz genç, o yüzden bu durumu burda okumak beni biraz rahatlattı (minicik 😁) 3324 gram kilosu gerçi ama hayırlısı artık hakkımızda 🙏 haftaya benim de kontrolüm var ama tekrar yapmayacak sanırım çatı, bakalım size ne diyecek 🤔

Kadoooş haftaya mı düştün kız gözün aydın hadi 😁
Hahahah yakaladın beni evet haftaya düştüm şükür yüzsüz gibi gidiyom hissetmişsem siz çağırdınız dicem göğsümü gere gere 😅😅 doktor dedi ki artık haftalık kontrol edicem haftaya gel dedi . Dedim hocam tam bize göre seve seve geliriz biz dedim gülüyo adam 🤣🤣
Sen de durumlar nasıl kız doğum ne zaman olcak teyikteyim sana 😅🧿

Çok erken söylemiş dr ları onlar o zaman ben geçen hafta 37+1 de gittim eğer normal olmazsa bile 40 a doğru alıyorum dedi dr um youtube den de dr ları izliyorum 39 a kadar sezeryan da beklemek önemli diyorlardı bu hafta da 38+3 'te gidicem o zaman az çok belli olur demişti
Bana 6 haftalıkken kalp atışında 25 eylül sezeryan dedi 😁 30 da tekrar sordum gene aynı dedi. Bugün 34 düm gene 25 eylül dedi çok ilerigörüşlü çıktı benim doktor 😁

40-50 sancılı görünüyorsun . Bana da hemşire dedi bi ara 30 a çıktı nst sordum hareketindendir dedi. Sancı için 40-50 olması dedi oradan biliyorum. Haftan kaçtı bacım senin
Benim o nst kağıdını yirtip yeniden baslatti 🤦 bebek cok hareketli olduğu icin bı turlu kalp atışını algilayamadi, o şekilde kaldığı süre boyunca hep 40larda gezdi. Sonra geldi beni cevirdi uğraştı uğraştı kalp atışını algılayınca ben yan yatınca sanci hemen 15-20lere düştü böyle devam ediyor. Ben de bi korktum o ilaclara rağmen niye sancı çıkıyo diye 🤦🤦🤦 35+4üm

Benim o nst kağıdını yirtip yeniden baslatti 🤦 bebek cok hareketli olduğu icin bı turlu kalp atışını algilayamadi, o şekilde kaldığı süre boyunca hep 40larda gezdi. Sonra geldi beni cevirdi uğraştı uğraştı kalp atışını algılayınca ben yan yatınca sanci hemen 15-20lere düştü böyle devam ediyor. Ben de bi korktum o ilaclara rağmen niye sancı çıkıyo diye 🤦🤦🤦 35+4üm
O zaman hareketten sancı öyle görünmüş olabilir . Daha varmış haftan kuzucuk dayansın biraz daha annesinin karnında büyüsün minnoş 🙏🏻 Hareket olunca zaten o ses bozuluyo cızırtı falan oluyo sen bir dahakine tatlı falan yeme hareketi az olmuş olsun bunda yedin mi bilmiyorum ama maşallah ona 😍

Ay haber ver bakalım bana da . İllaki faydası olur yaa . Bende sıcaklardan dolayı karpuza sardım muz hiç yemedim şimdi gelirken aldım yiyin yine hergğn 😁 sen dinlen minik kuzu dayanacak inşallah biraz daha
Veririm tabikii. Inşallah o güne kadar dayanırsak bağıra çağıra haber ederim herkese 😂 bol bol yiyelim de yarasın bebişlere baksana erkenci çıktı bu sene bunlar 😅😅

Siz neden erken doğum bekliyorsunuz, doktorunuz öyle mi dedi?
Evet malesef. Benim geçen gün düzenli kasılmam oldu hastaneye gittim rahim ağzında yumuşama ve kısalma var eğer devam ederse erken gelicek. Önlem amaclı progestan verdi doktorum 10 gün daha dayansın büyüsün diye olursa olucak olmazsa geliyor benim bebiş.

Kızlar , çatı muayenesi yaptı da, biraz sıktım kendimi ama bağırmadim etmedim, yine de doktor , kendini rahat bırakırsan işimiz daha kolay olur dedi ve dedi ki sen doğum yapmadin mi (kızımı biliyor zaten yanımdaydi da, kızarak demedi, stresim gitsin diyedir) hatta ben gülüyorum ki korkmuyum dedim, sizce doktor öylesine mi dedi yoksa ciddi miydi , sanmam ya öylesine bence , o an iş kolaylaşsin diye, yoksa normal doğum yapamazsın denek istemedi dimi ?

Doğumdan sonra kiraz sapı maydanoz sapı içmeyi düşünen bar mı. Ben kiraz sapı hep biriktirdim. Ödemim de var. İç diyen de var içme bebeğe zarar diyen de var
Kiraz sapını tikkatli kullan derim karaciğere zarar veriyor birde ödem atan şeyler sutu azaltabilir diye ben birbucuk sene kullanmamıştım yeşl çayda dahil ama ödem gidiyor zaten kuzenim erzincan sodası içerek atmıştı kilolrını

Kızlar bende haberler güzel çok şükür. Bu sefer rahim ağzına alttan bakmadı üstten ölçüye göre de kısalma olmamış hatta uzamış ama karından bakınca hata payi oluyo dedi. Sonuc olarak kısalmamis, rahim agzi kapalı. Bebegin başı kanala falan girmemis daha gelmiyor yani, sonraki nst de sorunsuz çıktı. İlaçlara devam 10 gün sonra kontrol dedi. Eskisi gibi sürekli yatmana gerek yok agir is yapma ama ev içi hareketlenebilirsin artık riskli haftalari geçtik dedi. Haftamiz 35+4 suan kilo 2600 dedi. Çok şükür cok rahatladım 🙏 K Kbo4

Kızlar bende haberler güzel çok şükür. Bu sefer rahim ağzına alttan bakmadı üstten ölçüye göre de kısalma olmamış hatta uzamış ama karından bakınca hata payi oluyo dedi. Sonuc olarak kısalmamis, rahim agzi kapalı. Bebegin başı kanala falan girmemis daha gelmiyor yani, sonraki nst de sorunsuz çıktı. İlaçlara devam 10 gün sonra kontrol dedi. Eskisi gibi sürekli yatmana gerek yok agir is yapma ama ev içi hareketlenebilirsin artık riskli haftalari geçtik dedi. Haftamiz 35+4 suan kilo 2600 dedi. Çok şükür cok rahatladım 🙏 K Kbo4
Mükemmeelll😍😍 bak her şey normale donmuş cok güzel olmuş artık yatmana da gerek kalmadı misss😂 biraz daha durur o vaktini bekler ve sağlıkla gelir ınanıyorum 😍

Mükemmeelll😍😍 bak her şey normale donmuş cok güzel olmuş artık yatmana da gerek kalmadı misss😂 biraz daha durur o vaktini bekler ve sağlıkla gelir ınanıyorum 😍
Cok şükür canım insallah seninki de beklicek progestan cok etkili bence, zaten artık dogsa da sorun olmaz falan dedi doktor hep ama tabi kilo alsınlar beklesinler biraz daha 😊

X