2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Amiiiin inşallah 🤲🧿Guzel dilek ve temennilerinz icin çook teşekkür ederim kizlar❤🥰 okadar yorgun ve uykusuzmki her iki saat de bir emzirme modu ve gaz çikarma olayı derken sabahlıyorm hicbirseye enerjm kalmıyor birde kardeşleri kiskanmasn diye onlarla ayrı ilgilen vs derkenherbirnze cvp yazamıyorm şimdilk ne olur k.bakmayın biseyleri rayına oturtaym yine gelirm hepinize şimdiden sağlıklı guzel dogumlar diliyorum🙏🥰
Kimyon anason rezene hem seni hemde bebeği rahatlatır gazınada faydası olur annede gaz yapanmşeyleri yemeyince gaz bebeğe geçmiyor diyorlar ama bu çaylar senin gazını alır zaten sutten bebeğede geçer

Doğumdan sonra kiraz sapı maydanoz sapı içmeyi düşünen bar mı. Ben kiraz sapı hep biriktirdim. Ödemim de var. İç diyen de var içme bebeğe zarar diyen de var
Emzirme döneminde zaten hızlı kilo veriyormuşuz o yüzden gerek yokmuş. Bende bişiler yapcam ama ilk 3 ay sonrası önce bebeği beslicem. Kendim için çocuğumada zarar vermeyim şimdi korkarım ben …

Kızlar bu zamana kadar karın çaylağım olmadı göbek çevresi minnak minnak bişiler var ama annem onlar yok olur dedi. Acaba çatlarmı bu zamandan sonra ?

16 gun kaldi yaziyor sende de kuzu 🥰
Artik yavas yavas rahim doguma hazirlaniyor
Benim de gun yaklastikca ne adet agrisi kaldi ne bel agrisi kaldi ne sirt agrisi ne sertlesme
Bazen dusunuyorum da acaba psikolojil miydi hepsi😅
bana pek hazırlanıyor gibi gelmiyor ama umarım hazırlanıyordur :KK70:

senin heyecan ağrıları unutturmuş olabilir :anneadayı:

Arkadaşlar bebeği doğum kanalına giren var mı?? Ya da kaçıncı haftalarda girdiler?? Ben 34+ 4’deyim, bugün kontrol vardı, bebek kanala yerleşmiş bile, kafası yerleşmiş 🙈 korktum açıkçası biraz… Erken mi acaba bunun için? Bu arada kilosu 2800 gr çıktı.
Ben artık girdigini anliyorum hem karnımın üst kısmı baya boşaldı hem de bağırsak düzenim değişti baya tuvalete gidiyorum ki sürekli kabızlık vardı. Ama sen beni feyz alma ben zaten doğurcam az kaldı 😅😂😂😂 bu arada 35+2deyim bende. Bazı bebekler kanalda baya bekliyormuş ama bilemiyoruz tabi belli olmuyor bu bebislere erkenci çıktı bizimkiler 😅

Ben artık girdigini anliyorum hem karnımın üst kısmı baya boşaldı hem de bağırsak düzenim değişti baya tuvalete gidiyorum ki sürekli kabızlık vardı. Ama sen beni feyz alma ben zaten doğurcam az kaldı 😅😂😂😂 bu arada 35+2deyim bende. Bazı bebekler kanalda baya bekliyormuş ama bilemiyoruz tabi belli olmuyor bu bebislere erkenci çıktı bizimkiler 😅
Benim de karnım görüntü olarak aşağı inmişti birkaç gündür. Sağlıklı doğsun da önemli değil ama yeteri kadar gelişmeden gelecek diye korkuyorum

Benim de karnım görüntü olarak aşağı inmişti birkaç gündür. Sağlıklı doğsun da önemli değil ama yeteri kadar gelişmeden gelecek diye korkuyorum
O korku bende de var daha kilo olarak çok az benim bebeğim ve ben her an doğurabilirim. Sağlıklı olsunlar inşallah vaktini doldurur hepsi

🤔 O bekleyenlerden biride benimki olacak herhalde 2 hafta önce ebe kontrolüm vardı kanalda dedi… ama benim bağırsaklar aynı sayılır. Öyle sürekli tuvalete falan gitmiyorum. Yarın sabah doktor ne dicek bakalım. Artık hergün kasık bel ağrım var😬 ben çok fazla beklemek istemiyorum ya nefes alamıyorum gece uyutmuyor artık😏

🤔 O bekleyenlerden biride benimki olacak herhalde 2 hafta önce ebe kontrolüm vardı kanalda dedi… ama benim bağırsaklar aynı sayılır. Öyle sürekli tuvalete falan gitmiyorum. Yarın sabah doktor ne dicek bakalım. Artık hergün kasık bel ağrım var😬 ben çok fazla beklemek istemiyorum ya nefes alamıyorum gece uyutmuyor artık😏
Aa Maşallah kanala da girmiş demek. Ben kontrole gittim 2 gün önce tam kanalda değildi ama 2 gündür sağlam sancı gelip geçiyor o sancıyla iyice girdi benimki anladım artık 😅 bir hafta daha dursun da öyle gelsin bari annesi ne sen çok bekle ne de o çok erken gelsin 😍😍

Kızlar ben kontrolden geldim. Nst, kalp atışları normal çok şükür. Bugün yüzünü de gösterdi aylar sonra 😍 Dünden beri hareketsiz olduğunu söyledim, yorulduysan o da uyuyordur dedi doktorum. Yorgun değildim ama tembellik yapmış bizimki. Korkulacak bir şey yokmuş. Bir haftada 200 gr almış. 3084 gr olmuş. Geçen hafta yaptığı çatı muayenesi sancim olduğu içinmiş. Haftaya tekrar çatı muayenesi yapacakmış. Bugün doğum şekli konusunda biraz detaylı konuştuk. Vajinal dogurmamda bebek çıkarken biraz zorlanma ihtimalim olabilirmiş ama direkt sezeryan demiyor. Doğum başlar, vajinal doğumu deneriz, zor olursa sezeryana döneriz dedi. Her hamile doğum şeklini seçmekte özgür, risk gördüğüm an saatlerce bekletmem,sezeryana alırım senin ve bebeğin sağlığı için dedi. Tabi bebeğim iri olsaydı direkt sezeryan olurmuş
Iri olmadığı için vajinal şansımız varmış. Içim rahatladı epey. Hayırlısı ile gelsin diye dua edeceğiz. Benden haberler böyle 😊

X