2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Maşallah tombiş bişey geliyor annesii😌Hayırlısıyla gelsin inşallah zamanında❤️ En fazla 100 gr daha alıp doğar gibi doğdu içime bilemedim🙃
1 haftada 250 gram almis 🙄 insallah dedigin gibi olur 😍 ne yesem onada yariyo galiba ee napim benimde istahim acildi ikimzde dombalak gibi olduk artik kavusmaliyiz bence 😁

Bizde de anne baba düşkünlüğü başladı. Sürekli canım annem beni bırakma diyor sarılıyor 😔 küçükler ama anlıyorlar herşeyi. Senin kuzu da küçükmüş evet tam arkadaş olarak buyuyecekler ne güzel 🥰Allah sana da güç kuvvet versin canım 🙏 inşallah herşey çok güzel olacak
İnşallah kuzum , kendi kendime diyorum sabret 2 hafta sonra ikisi bir yanında olacak diye 🥲

Kızlar bugün ağdaya gittim resmen anam ağladı ağdadan sonra 2-3 kere jilet kullanmıştım o beni mahvetti kasım kasım kasıldım valla oğlanda aynı şekilde hep bi yere toplandı

Kızlar bugün ağdaya gittim resmen anam ağladı ağdadan sonra 2-3 kere jilet kullanmıştım o beni mahvetti kasım kasım kasıldım valla oğlanda aynı şekilde hep bi yere toplandı
Of yaa ben de bu zamana kadar ne güzel ağdayla gidiyodum, ilk kez de kuaforde aldırıp memnun kalmıştım böyle devam ederim diyodum ki riskim başladı, yarın kontrol var, gitmeden jilet kullanmak zorundayım 🙁 göremiyorum da.. napcam bilmiyorum

Bugun agda islerimi ben de hallettim onumde maksimum 15 gunluk bir surec var gibi goruyorum son ana kalmadan halledeyim dedim. Tuyler de yavas cikiyor insallah 15 gun sonunda bile cikmamis olur 🤔 agdada kasinca daha da zor oluyor ama bence hamilelikten o bolgeye dokunulmasi psikolojik daha cekinceli hale gelmis bugun ben de fark ettim. Ne diyelim gecmis olsun sihhatler olsun ☺️

Ne bileyim yaaa gicik oldum
Hayir erken soylese baskasini bulurum belki
Ya da onceden dese en azindan hergun 1 odayı temizlerdim kendim
Eşime de temizlikci gelcek sen evde olma dedim
Adam arabanin muayenesiydi evin vergisiydi her seyi yarına randevu almis aksama kadar evde yok
Gerçekten Allah yardımcın olsun. Ben de herşeyi geçen hafta sonu gelecek ablaya göre ayarlamistim. Aynı şeyi yaşadigimi düşünemiyorum 😔

İnşallah canım🙏Hayırlısı ile senin de gelsin zamanın inşallah🤲 ilk hamileligin mi? Eğer öyleyse söyleyeyim hamilelikte özleniyor boşver keyfini çıkar 🥰
Sağolasın ❤️ ikinci benim ama ilkinde sabırsızlanmaya fırsatım olmamıştı 37de doğdu ve hamileliği aşırı sevmiştim. Bu kez oh neyse bugün de 12yi geçti diye şafak sayıyorum. Son 30 🤗

Ayyy yarın mı doğum çok heyecanlı hem de çok güzel 😍🙏🏻 Çıktığında duygularını merakla bekliyor olacağım
Evet biraz önce artık çantanın son eksiklerini de ekledim yarına hazırım. Tüm hassasligim geçti, 3 e kadar nasıl açlığa dayanırım diye düşünmeye bile başladım 🙈 sabah olsa bitseydi iyiydi 😁

Kizlaar günaydın anca vaktim oldu yazabildim,23 Agustos 18.45 de (yani dün akşamüstü)normal doğumumu yaptım çokşükür 🥰 biliyorsunz zaten 3cm açılmam vardı ama o açılma boyutu daha fazla ilerlemedi suyumda gelmedi sadece nişan geldi.hocamz p.tesi yatış yapacağz demisti zaten yatış yapıldı alttan kontrol edildi hala 3cm di ama rahim yumuşams dedi ,ve suni sancı verilmeye başlandı ilk başlarda pek birsey hissetmedm hocamzda ağrı eşiğimn zaten yüksek olduğunu söyledi,böyle olacaksa suni sancı iyiymş dedim icimden,neyse sonra bu verdikleri dozaj açılmamı arttrmaynca ebe ile kendi doktorm dozajı sıklaştıraraak yükseltti herdefasnda git gel yükselt derken suyumuda hoca patlatinca bir ağrm arttı kızlar anlatamam yani afedersnz bu suni sancının b.ktanlığı size soluk aldırmadan sancının geliyor olması daha öncede normal doğum yapmş insanm hani biliyorm diger sancıyı enazndan anneye nefes alacak zaman tanıyor o arada dinleniyorsn hiç olmassa,ama bu suni sancıda malesef kızlar nefes aldrtmıyor artık acıdan dayanamıyordum ama açılmam hızlı şekilde ilerleyince tabi hocamla ebenin hoşuna gidoyordu ama benm anam ağladı:KK43: neyse uzatmıym beni doğm odasna indirecek zamanları bile olmadı normal yatırdıkları odada doğum yaptm evet hemoroid basurum çıktı evet minik keside yemişim alt takm.gitti yani🙈ama o güzelliği kucağnza aldığnz an hersey bitiyor 🥰 şuan hala inanamıyorum kuzuma kavuştmmu ben şimdi diyerek heyecandan uyuyamıyorm bile🥰 oysaki okadar yorgunmki,sağlıkla kucağma aldım ya herbiseyi unutuyor insan💙 darısı başınıza kızlar. sizlerde sağlıkla kuzularınza kavuşun inşallah🤲🥰 ha buarada 3kilo 100 gr doğdu 36+3 de🧿🥰
Dipnot: kesinlikle suni sancıyı önermiyorm hani azar azar verilse belki tamam ama o soluksuz verilen mod berbat bişey valla almayn derim (tabi normal dogm yapacak arkadaşlarma tavsiyedr)
Ggeçmiş olsun Rabbim analı babalı buyutsun ben ikisinide yaşamıştım neyseki sonunda mutluluk geliyor bebeğede maaşallah haftasına göre guzel doğmuş

Kizlaar günaydın anca vaktim oldu yazabildim,23 Agustos 18.45 de (yani dün akşamüstü)normal doğumumu yaptım çokşükür 🥰 biliyorsunz zaten 3cm açılmam vardı ama o açılma boyutu daha fazla ilerlemedi suyumda gelmedi sadece nişan geldi.hocamz p.tesi yatış yapacağz demisti zaten yatış yapıldı alttan kontrol edildi hala 3cm di ama rahim yumuşams dedi ,ve suni sancı verilmeye başlandı ilk başlarda pek birsey hissetmedm hocamzda ağrı eşiğimn zaten yüksek olduğunu söyledi,böyle olacaksa suni sancı iyiymş dedim icimden,neyse sonra bu verdikleri dozaj açılmamı arttrmaynca ebe ile kendi doktorm dozajı sıklaştıraraak yükseltti herdefasnda git gel yükselt derken suyumuda hoca patlatinca bir ağrm arttı kızlar anlatamam yani afedersnz bu suni sancının b.ktanlığı size soluk aldırmadan sancının geliyor olması daha öncede normal doğum yapmş insanm hani biliyorm diger sancıyı enazndan anneye nefes alacak zaman tanıyor o arada dinleniyorsn hiç olmassa,ama bu suni sancıda malesef kızlar nefes aldrtmıyor artık acıdan dayanamıyordum ama açılmam hızlı şekilde ilerleyince tabi hocamla ebenin hoşuna gidoyordu ama benm anam ağladı:KK43: neyse uzatmıym beni doğm odasna indirecek zamanları bile olmadı normal yatırdıkları odada doğum yaptm evet hemoroid basurum çıktı evet minik keside yemişim alt takm.gitti yani🙈ama o güzelliği kucağnza aldığnz an hersey bitiyor 🥰 şuan hala inanamıyorum kuzuma kavuştmmu ben şimdi diyerek heyecandan uyuyamıyorm bile🥰 oysaki okadar yorgunmki,sağlıkla kucağma aldım ya herbiseyi unutuyor insan💙 darısı başınıza kızlar. sizlerde sağlıkla kuzularınza kavuşun inşallah🤲🥰 ha buarada 3kilo 100 gr doğdu 36+3 de🧿🥰
Dipnot: kesinlikle suni sancıyı önermiyorm hani azar azar verilse belki tamam ama o soluksuz verilen mod berbat bişey valla almayn derim (tabi normal dogm yapacak arkadaşlarma tavsiyedr)
Allah bağışlasın, konuyu pek takip edemiyorum, tesadüf gördüm, suni sancı benim de olmuştu da arkadaşlar korkmasın tabi, siz sıklıkla verilmesinden bahsetmişsiniz, benim iki kere verildi yanlış hatırlamıyorsam, ama ilk verildikten sonra beklediler yani , şak diye vermemislerdi , yine bile ben zor Durdum, yani ayrıntıya girmem de sizin ustuste mi verdiler, bilmiyorum neyse sormayim, korkuyorum, kızımda suni sancı oldu , şimdi bakalim sağlıkla hayırla gelsin, hangi sancı sağlıklı olacaksa 🤲 Allah hepimize sağlıkla kucağimiza almayı nasip etsin 🤲🤲

Kızlarr galiba nişanım geldi ben şok 😬😬😬 kafamı karıştıran anlamamama sebep olan durum şu, acilde yapılan muayeneden sonra kanamam olmuştu ve dünden beri kahverengi leke oluyordu hiç kırmızı değildi az önce kahverengi ama içinde hafif beyazlık da var yoğun ve yapışkan yapıda akıntı oldu üstelik kırmızı kanla karışık. Ay cidden böyle yazdığım için çok özür dilerim mide bulandirmak istemezdim 😑 bu kahverengi lekelenme durumum olmasaydı ve bunu görseydim kesin nişan derdim ama şimdi çözemedim ya. Içerde kalan lekeler mi atılıyor yoksa nişan mı 🤔🤔
Bu bebek gelecek galiba yakında ağrılarda gelir yada gelmiştir ben geriden yazıyorum biraz hiçbirşeyi sıkıntı yapma derim kuvezde kalmayı zayıf olmayı rabbim sağ salim sağlıklı doğmayı nasip etsin önemli olan o doğuyorsa kendiliğinden doğması senin için daha kolay olur rabbim daha kolay yollar açıyır bize aslında

Selam , sizin normal sancı suniye göre biraz daha mı iyiydi acaba ?
Suni sancı insan işi Rabbimden gelen sancı ile bir olmuyor suni sancıda aralık olmuyor surekli yuksek dozda sancı oluyor ama normal sancılarda Biranlık nefes alacağın zaman tanıyor tabi son safha için konuşuyorum nefesini tutsanda sancı gelince dogru nefes almasanda nefes alacağın an geliyor uç cm den sonra sancı açılma gelmemiş vermişler sancı belki gitmese bir hafta gelmeyebilirdide bende de nişan gelmişti kanama olur diye korkudan gitmiştim akşam sabah suni sanvı verdiler bir cm dediler en sonki gebelşiğimde ebenin biri altı biri sekz cm açılman var demişti gittiğimde yaşadığım için erken gitmedim

X