2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım bir ılık duş alsan gecerse zaten kasılma olmayabilir. Sıcak değil ama. Sıcak tetikler. Ilık duş rahatlatır belki.
Ay onu hiç denemedim bir bakayım duruma eğer hala sıklığı aynıysa bir de onu yapayım eşim gelene kadar. Teşekkür ederim 🙏🙏

Kızlar çok agrım gar dün bugün falan. Bir de migdem bozuldu heralde devamlı b. Tuvalet ihtiyacım oluyor. Kramplar ağrılar cuma randevum var. Dayanayım diyorum cumaya kadar. 🙏🙏🤲yakinlasiyoruz sanırım git gide daha günde söylemedi doktor inşallah bu defa söyler artık 🤲🤲
Bende çok sık tuvalet ihtiyacı duymaya başladım bide uyurken hep aynı tarafta yatarsam kasılmam olduğunu farkettim ve sık sık dönmeye başladım bi sağ bi sol. İyi geldi bana sende deneyebilirsin. Az kaldı doğuracaaaz inş🤩

Önemli olan düşünmek 😊 Hazır almakta hiç yapmamaktan daha iyidir 😉 Ben bu yaptıklarımdan birini kızım için saklamayı düşünüyorum. Aklı erdiğinde, annem benim için yapmış der, sevinir 😍
Evet bende öyle düşündüğüm içim gittim hazır aldım hep 😅 bence de öyle yap güzel bir anı hatıra olur hem kızın da aklı erdiğinde sevinir gerçekten değerli olduğunu hisseder inşallah o günlere gelir görürüz hep 😍

Merhaba Eylül anneleri, benim doğumumda ekim başı ama üç beş gün önce olursa Eylül anası’da olabilirim 😄 , A aysin1 @UkaderU benim devrelerim burdaymış, bende şöyle bekleyeyim bari bir köşecikte :KK51: :anneadayı::emir_bebek::KK54:
Hahaha çok tatlı bir mesaj. 😍 Hoş geldin, biz 25 Eylül doğururuz diyoruz kendi kendimize (bebeklerin bundan haberi yok tabii) Bakalım ne zaman gelecekler. 🤗❤️

Aynen doğru bak ılık bi duş al geçerse yalancı sancıdır👍🏻
Aslında hiç sancım yok sadece karnım çok sık kasılıyor ve bebeğin hareketleri az. Grip olduğum için mi yoksa yalancı bir durum mu çözemedim aklım kalacağına gideyim dedim bekliyorum şimdi yeniden sıklığını takip edicem.

Ya şaka gibi ama hastaneye gidemiyorum resmen sinirden deliye döndüm 😣 eşim görevde hala gelemedi gece boyunca gelmeme ihtimali de çok yüksek. Başka şehirde olduğum için ailemden kimse de yok oturdum öylece kaldım. Kasılmalarım hala var ama sanırım aralığı artık 10 dk değil bekleye bekleye düzeldi heralde. Size de yazayım dedim gidersem haber edicem de bu gidişle gerek kalmayacak zaten😏
Artmıyorsa sorun yoktur muhtemelen. Biraz dağıt bakalım aklını, nasıl hissedeceksin. Duş iyi gelebilir gerçekten. Kötü hissedersen de dediğin gibi bir taksi 😉 insan bazen saplanıp bir düşünceye sinirleniyor ama biraz sakinleşince çok daha rahat geliyor her şey.

Aslında hiç sancım yok sadece karnım çok sık kasılıyor ve bebeğin hareketleri az. Grip olduğum için mi yoksa yalancı bir durum mu çözemedim aklım kalacağına gideyim dedim bekliyorum şimdi yeniden sıklığını takip edicem.
Nasıl bi grip oldun canım sen? Böyle ateşlenmeli falan mı nezle gibi mi? Hareketlerini saydın mı belirgin farklı mı normalden?

Nasıl bi grip oldun canım sen? Böyle ateşlenmeli falan mı nezle gibi mi? Hareketlerini saydın mı belirgin farklı mı normalden?
Boğaz agrım ve burun akintim var ateşim yok çok şükür. Geceleri çok terliyordum hep soğuk su içtim boğaz ağrısıyla başladı. Hareketlerini saymadım ama belirgin şekilde azaldı normalde kendisi ben dürtmeden hareket eder bugün hep ben dokundum uğraştım. Son 1 saattir hareketleri daha iyi ama kasılmam hala çok sık. Az önce 5 dk arayla oldu sonra 10 dk sonra bir daha oldu.

Artmıyorsa sorun yoktur muhtemelen. Biraz dağıt bakalım aklını, nasıl hissedeceksin. Duş iyi gelebilir gerçekten. Kötü hissedersen de dediğin gibi bir taksi 😉 insan bazen saplanıp bir düşünceye sinirleniyor ama biraz sakinleşince çok daha rahat geliyor her şey.
Odaklanmamaya çalışıyorum ama gerçekten hiç bu kadar kasılmam olmamıştı bir kere korkunca istemsizce aklım gidiyor oraya. Belkide bu haftalarda normaldir ama bilemedim işte.

Kızlar ya kan sulandırıcı kullananlar kütfen yardımcı olun ben iğneyi 2 3 saat geçti unuttm yapıcam şmdi birşey olurmu çok korkuyorum😔
Ben oglumdayken kullandim hem de son 3 ay sabah aksam kullandim
Simdi de gunde 1 kullaniyorum gecen gun aksam vurmam gereken igneyi sabah vurdum mesela hic dert etme antibiyotik degil ki bu gunlerce ihmal etmezsen oyle 3 5 saatte bisi olmaz
Kızlar size bir sorum var. Dün geceden beri çok kasılmam var üstüne bir de grip oldum. Ben hastalığıma verdim ama bugün çok ağrılı geçiyor ve doktora gitmeye karar verdim. Şimdi sorum şu kasılmalar arasındaki dakikayı mı saymalıyım yoksa ne kadar çok kasılmam olduğunu mu? Bu arada bebeğin hareketleri çok çok azdı bugün ama hareket ettiği her an çok canım yandı. Ayakta 5 dk durup iş yapsam karnım çok fazla acıyor hepsi bir araya gelince en yakın hastaneye gitmeye karar verdim sizce panik mi yapıyorum yoksa gitmeli miyim.
Kuzum doktorum dedi ki artik bana baktin sancin mi var dogumdan mi supheleniyorsun git mis gibi bi duş al
Aralari duzensizlesirse dustan cikinca bi rahatlarsan duzeni bozulursa bil ki buyuk ihtimalle gaz sancisi
Eger dogum sancisiysa degil dus almak amuda kalksan o sancı duzenini degistiremezsin
Ben de artik oyle yapiyorum gercekten de dedigi gibi oluyo
Kızımın hediyeliklerini sonunda bitirdim teyzeleri 😊
Yaaaa cok tatliş olmus bunlarrrrr masallah sana
Kızlar size çok komik bişey sorcam ya, doktor ultrasonda bi resim vermiş canlı resim, bebek yüzünü kapatıyor ama sadece burnu ve yanağı gözüküyor yanağında siyah bi nokta var yani karartı gibi, küçük bişey. Ben yaz başında çilek yiyip parmağımı yanağıma sürmüştüm direkt o geldi aklıma acaba leke yada ben gibi bişey mi 🤣🤣 herkes dalga geçiyor kocaman bi ben yada leke bile olsa ultrasonda gözükmez diyorlar. Siz böyle bişey duydunuz mu hiç
Kuzum oyle bisi olsaydi butun bebeklerin her yerinde benler olurdu
Hic dert etme sen ultrason cogu seti siyah gosteriyo zaten
Kızlar çok agrım gar dün bugün falan. Bir de migdem bozuldu heralde devamlı b. Tuvalet ihtiyacım oluyor. Kramplar ağrılar cuma randevum var. Dayanayım diyorum cumaya kadar. 🙏🙏🤲yakinlasiyoruz sanırım git gide daha günde söylemedi doktor inşallah bu defa söyler artık 🤲🤲
Soyler kuzum eger sezaryen olcaksan bu sefer gun belirler herhalde senin icin

Odaklanmamaya çalışıyorum ama gerçekten hiç bu kadar kasılmam olmamıştı bir kere korkunca istemsizce aklım gidiyor oraya. Belkide bu haftalarda normaldir ama bilemedim işte.
Benim geçen hafta neredeyse 24 saat boyunca sürekli kasılmam oldu, 5dk arayla, bazen 10 dk arayla, 2 saat sonra filan derken ertesi gün geçti. Bir de sürekli tuvaletim geliyordu suyum mu geliyor acaba diye korktum. Ertesi gün kendiliğinden geçti kasılmalar. Doktora gittim nst de sancı görülmedi. Doktor bu haftalarda çok normal yalancı doğum kasılmaları bunlar dedi. Usutmus, yorulmus olabilirsin demişti, gerçekten o gün disaridaydik çok üşümüş ve yorulmuştum.
Rahat olun gevşemeye çalışın inşallah sizinki de geçicidir

X