2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Insallah gerek kalmaz beklerken biraz sakinkestim ama yine de insan korkuyor haliyle 😅
İlk hamileliğimde 40. Haftanın sonundayım,vaktimi bekliyorum bir gece sancılandım. Eşime dedim ki karnım ağrıyor sanırım sancı bu. Artık doğdu doğacak bak Vakti de geldi falan.
Eşimden el cevap “ yatalım sabaha geçer “
Hakikaten adam öyle rahat ki yattık sabaha geçti 😂😂😂😂😂
Üç gün sonra 41. Haftanın ortasına gelirken sezaryenle aldı doktor Diyeceğim o ki hayırlısı olsun sakin kal bak yalnızsın panikleme kendini dinle ama kurulma. Sağlıcakla kal 🤗😚😚

Belki hastalığından dolayı hareketleri azalmıştır. Sen halsizsen falan o da aynı enerjiyi kullandığı için. Geçmiş olsun. Sancıda sanırım dakika tutuluyor sende sancı yok neyse ki.
Çok teşekkür ederim inşallah benim hasta oluşumdan etkilenmiştir

İlk hamileliğimde 40. Haftanın sonundayım,vaktimi bekliyorum bir gece sancılandım. Eşime dedim ki karnım ağrıyor sanırım sancı bu. Artık doğdu doğacak bak Vakti de geldi falan.
Üç gün sonra 41. Haftanın ortasına gelirken sezaryenle aldı doktor Diyeceğim o ki hayırlısı olsun sakin kal bak yalnızsın panikleme kendini dinle ama kurulma. Sağlıcakla kal 🤗😚😚
Hahahaha ay keşke bende böyle olsam 😂😂 valla ben çoktan hastanenin yolunu tuttum inşallah evham yapmışımdır içim rahat dönerim 🙏😅

Benim de bu hamileliğim ile ilgili unutamayacağım anım şu olacak.
Doktorum 2 hafta önce istirahat etmemi önerdi. Ne kadar durursa bebek o kadar iyi dedi. Eşim sağ olsun haftada 1 evi süpürüyor. Onun haricinde her iş bende evde. Kendisini arayıp beni soran herkese, doktorun istirahat et dediğini,yattığımı söylüyor. O bu konuşmayı yaparken ben ya kahvaltı hazırlıyor, ya sofra topluyor, ya yemek yapıyor ya da ütü yapıyor oluyorum 😂 Ama herkes beni yatıyor sanıyor. 😂😂😂

Eğer çok kanama yapmasa gitme çünkü benim de ilk gebelik 39+4 de sadece kanlı akıntı Nisan geldi ilk gebelik bilmiyodum gece 2.30 da yatış yaoildi öğlen bir buçuk da doğurdum .bebeğin hareketlerini kontrol et eğer sırtına vuran ağrılar kasılmalar çok olursa dk tut dayanılmayacsk acı ise git hastaneye

Ama yine de karışmak istemem sanırım ilk doğum mu olacak birde vaktin daha var canım çok erken bence sen yine git swzeryen doğum bile olabilir 🤷🏻 kız kardeşim de 37. Haftada suyu geldi diye gitti sezeryn oldu bebeğin ciğeri dışarıdaki havayı almayacak kadar gelişmemiş ti 20 gün yoğun bakımda yattı Bebek . oyüzden sen iyi düşün sonuçta haftan küçük daha😟 ne olur ne olmaz gir sor bence hastaneye
Randevuyu aldım sali günü gideceğim ^^ yavsiyeniz icin tesekkur ederim

images (1).jpeg

Sizinki tam kaç aylık

Hayırlı kocanın hali de başka oluyor canım 😄😄😄 Neyse Allah eksikliklerini göstermesin 🤪🥳
Doktorum 2 hafta önce istirahat etmemi önerdi. Ne kadar durursa bebek o kadar iyi dedi. Eşim sağ olsun haftada 1 evi süpürüyor. Onun haricinde her iş bende evde. Kendisini arayıp beni soran herkese, doktorun istirahat et dediğini,yattığımı söylüyor. O bu konuşmayı yaparken ben ya kahvaltı hazırlıyor, ya sofra topluyor, ya yemek yapıyor ya da ütü yapıyor oluyorum 😂 Ama herkes beni yatıyor sanıyor. 😂😂😂

Ben daha komigini anlatiyim. Bizim bebek her ultrasonda eli yumruk seklinde alnında duruyor, burnunu kapatmis yüzünün yarısını göstermiyor sekilde. Ya hepsinde mi böyle olur ayrıntılı ultrasondan ve hatta onun öncesinden beri her ultrasonda aynı şekil. Bizim de burunlar kemikli özellikle burnunu merak ediyoruz bunun duruş hep aynı. Eşim doktora diyoki hocam eli alnına yapışık olabilir mi? Ama bunu şakasina değil ciddi soruyor bi anomali olabilir mi diye 😂😂😂
Ay ilahi yaa 😂 benim kızım da kardeşinin eciş bücüş renkli ultrason fotoğrafına bakıyor dedi ki "kardeşimin bir gözü 5 şeklinde" 😂 hakkaten bi gözünde o siyahlık 5 gibi gözüküyordu.

Çok iyiymiş😅😅

🤣 Zayıf kalmış olsam bende yine bu kilolarda olurdum eminim 😬 çok frenledim kendimi anca bu kadar oldu. Olsun napalım doğum sonrası zayıflıcaz inşallah bi sağ salim doğuralım da 😊
Ben özenli beslencem diye ilk ay nasıl bi coştuysam 4 kilo aldım. Sonra şekeri kesip frenledim. Bu frenlemiş halim 😂 54'den 72'ye... son 1 ayda da 2 kilo alsam tastamam 20 kilo, bebek de maks. 3 kilo olur tahminim. 20 kiloya bi tosun yakışırdı 4,5 kilo falan ama kısmet. 😬

Kızımın hediyeliklerini sonunda bitirdim teyzeleri 😊
Ya bayıldım ellerine sağlık çok çok çok güzeller ♥️Kızın çok şanslı gerçekten 🌸

Bebeğin hareketleri çok az kasılmam hala devam ediyor ve biraz sıklığı artmaya başladı kendimi de hiç yormadım. Şuan belim ve bacağım agirmaya başladı 🤔 ya gerçekten doğumla alakalı ya da kafayı yiyorum ondan oluyor 😂😂😂
Canım iyi haberlerini bekliyoruz umarım yalancı kasılmadır
Kızlar sıcaklar yeniden geldi .mersin yanıyor 40 derece:KK43: nefret ettim resmen.dogdum doğalı mersindeyim ama bi türlü bu sıcaklara alışamıyorum. Geçen sene eylülün ilk haftası 48 derece olmuş ya .şaka gibi
Ölüyorum resmen ben de. Çok sıcak çok terliyorum beni mahvetti bu sıcaklar.
Kızlar çok agrım gar dün bugün falan. Bir de migdem bozuldu heralde devamlı b. Tuvalet ihtiyacım oluyor. Kramplar ağrılar cuma randevum var. Dayanayım diyorum cumaya kadar. 🙏🙏🤲yakinlasiyoruz sanırım git gide daha günde söylemedi doktor inşallah bu defa söyler artık 🤲🤲

Ben de bayramda bir ishal olmuştum. Ondan beri ishal değilim ama günde en az 5-6 kere büyük tuvalete çıkıyorum yarın dr a gideceğim. Soracam normal mi diye. Yazarım burdan da

Kiyamam yaaa🤣
Bizim kız da öyle ya eşime dedim ki artik estetik paralarini biriktir dehset buyuk gozukuyor burnu ben bile korktum yani acaba ne cikacak diye
Ne esimin ne benim taraimfa yok burnu buyuk olan ama insallah fotolar oyle cikiyodur
Benim ilk kızımın ultrason fotolarının hepsinde burnu armut patlıcan arası bir şeydi. Ay kafayı yiyordum babamın ki armuta benziyordu kesin dedeye çekti diyordum ki suda şiş görünüyormuş. Fındık burunlu doğdu hala minicik burnu. Korkmayın yanıltıyor ultrason.

Ya bayıldım ellerine sağlık çok çok çok güzeller ♥️Kızın çok şanslı gerçekten 🌸

Canım iyi haberlerini bekliyoruz umarım yalancı kasılmadır

Ölüyorum resmen ben de. Çok sıcak çok terliyorum beni mahvetti bu sıcaklar.

Ben de bayramda bir ishal olmuştum. Ondan beri ishal değilim ama günde en az 5-6 kere büyük tuvalete çıkıyorum yarın dr a gideceğim. Soracam normal mi diye. Yazarım burdan da

Benim ilk kızımın ultrason fotolarının hepsinde burnu armut patlıcan arası bir şeydi. Ay kafayı yiyordum babamın ki armuta benziyordu kesin dedeye çekti diyordum ki suda şiş görünüyormuş. Fındık burunlu doğdu hala minicik burnu. Korkmayın yanıltıyor ultrason.
Çok teşekkür ederim. Çok mutlu oldum 😍

X