2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aksam 6da Ipegimiz dogdu. Cok sukur ikimiz de iyiyiz ve yorgunuz. Acilmam az oldugu icin belli bir zamandan sonra suni sanci verdiler. Doktorum "ikinamazsan doğmaz." deyince aklima neler geldi tahmin edersiniz, cok tetiklendim. "Acaba en bastan sezaryen mi olsaydim?" diye dusundum.
Sonra benden ne istedigini tek tek anlatti, o anda onlara odaklanmak zordu ama cok şükür dogdu kizim. Biraz fazla dikisim oldu, yapacak bir sey yok.
Bebisi emdiremedik, sarilik olmasin diye mama verecekler, artik hayirlisi.
Eve gidince emzirme kampi bizi bekliyor.
Hepinize iyi dilekleriniz icin tesekkurler.
Gözünüz aydın ☺️ Çok sevindim. Süt de gelir, hiç merak etme 🙃 moral çok önemli 🤟

Günaydın kızlar. Bir Eylül annesi olarak dün 34+1 de bebeklerime kavuştum. İkiz oldukları için biraz erken gelmek zorunda kaldılar solunum ve beslenme sıkıntısından dolayı küvezdeler ama iyiler çok şükür 🙏🏻 herkese zamanında hayırlı ve sağlıklı doğumlar diliyorum 🧿
Gözün aydın Allah sağlıkla analı babalı büyütsün inşallah 🤲❤️🧿

Selam herkese 🤗 bugün kontrolüm vardı. Doktora bel ağrılarım çok oluyor sonra kasıklarıma geçiyor nefesim kesiliyor bu doğum sancısı mı dedim o da o doğum sancısı değil ağzından doğurmayacaksın korkma dedi 😂😂ya bu doktor hiç eşime naz yaptırtmıyor eşimin yanında korkma iyisin diyip gönderiyor sinir oluyorum 😂😂

Günaydın kızlar. Bir Eylül annesi olarak dün 34+1 de bebeklerime kavuştum. İkiz oldukları için biraz erken gelmek zorunda kaldılar solunum ve beslenme sıkıntısından dolayı küvezdeler ama iyiler çok şükür 🙏🏻 herkese zamanında hayırlı ve sağlıklı doğumlar diliyorum 🧿
Gözünüz aydın 🥰 çok heyecanlanıyorum ya, geliyorlar teker teker 🤩

Bende yine ishal var dün aksamdan beri offf bu ishal yüzünden acile gidip yatış yapmak ciger geliştirici vurulmak zorunda kalmıştım ve rahim ağzı kısalmışti. Sinir oluyorum ya millet hamileyken kabız olur ben ishal 🤦
Ben 5 gün uğraştım ishalle, ama hiçbir şey yok. Kanala girmemiş, rahim ağzında kısalma yok. Belki geçer, etkilemez bebişi. İyi düşün 🙏

Bende muayeneden çıktım şimdi 🥰 çatıya baktı ve aslaa acı duymadım hissetmedim bile.. uygunmuş çatım. Bakalım hayırlısı olsun🥰
2900 olmuş çok iri bir bebek değil dedi… squat günde 20 tane başla perine masajına başla dedi.. yürüyüşü ihmal etme dedi..
Her yer su olmadan/ sancılar sıklaşmadan yada pedi oldukça dolduracak kadar kan gelmeden hastaneye gelmene gerek yok . Suni sancı taraftarı değilim gibi konuştu.. hayırlısı olsun 🥰🥰
Eve gidip son temizliğimi hazırlığımı yapıp oglumu beklicem artık iyice heyecan bastı beni😂
Ay ne kadar güzel haberle gelmişsin. Bebege de sana da maşallah 😍 inşallah doğumunda böyle acısız ağrısız kolay olur 🙏

Benim sezeryan kuzum 39 haftaya göre 12 Eylül dedi doktorum son adet 12 Aralık benim senin ne bende 36+0 ım
Muhtemel doğum tarihimiz aynı görünüyor ya o yüzden dedim ben de sezeryan istiyorum dr 38+larda alırız demişti. Benim de son adet tarihim normalde 12 Aralık ama gec yumurtlama oldugu icin dr onu 19 aralik olarak değiştirdi, bebek de buna uyumlu büyüyor zaten ama ben buraya da 19 aralik olarak girmiştim kafam karıştı neyse bosver 😂

Bende muayeneden çıktım şimdi 🥰 çatıya baktı ve aslaa acı duymadım hissetmedim bile.. uygunmuş çatım. Bakalım hayırlısı olsun🥰
2900 olmuş çok iri bir bebek değil dedi… squat günde 20 tane başla perine masajına başla dedi.. yürüyüşü ihmal etme dedi..
Her yer su olmadan/ sancılar sıklaşmadan yada pedi oldukça dolduracak kadar kan gelmeden hastaneye gelmene gerek yok . Suni sancı taraftarı değilim gibi konuştu.. hayırlısı olsun 🥰🥰
Eve gidip son temizliğimi hazırlığımı yapıp oglumu beklicem artık iyice heyecan bastı beni😂
Çatının uygun olması böyle bir şey demek ki 😊 Her şey yolunda ne güzel 😊

Perine masajı yapabiliyor musunuz ya? Ben çok zorlandım erişmekte. Yapmadım o yüzden. Ama bir yandan da içim içimi yiyor.

Ben 5 gün uğraştım ishalle, ama hiçbir şey yok. Kanala girmemiş, rahim ağzında kısalma yok. Belki geçer, etkilemez bebişi. İyi düşün 🙏
Yok olan oldu zaten 3 hafta önce falan ishal oldum ve bir anda kasilmalar çok sık olmaya başladı hastaneye gittik gece, nst de duzensiz ama cok yüksek de olmayan sancılar çıktı, serumla duzelmeyince yatış yaptırıp erken doğum riskine karşı ciger geliştirici vuruldu iki doz. Rahim agzi o gün normaldi, ilaclar verip eve yolladı dr, 1 hafta sonra kısalma olmuştu, o sebeple evde yat hep dedi. Her ishal olan benim gibi olmuyor tabi o aksam cok stresli bi akşamdı belki onun da etkisi olmustur ama o zamandan beri yatarak rahim agzini sabit tutabildik. 1-2 haftaya kadar risk kalmaz artık normal hayatina devam et der heralde dr

Hadi bakalım sağlıkla gelsin minik kuş 😍🤲❤️

Hiç öyle düşünme, ishal çok daha kötü yaptı benim hemoroidimi. Bu kadar ağrıdığını pek hatırlamıyorum. Normal olsun 🙏
Hemoroidim o kadar kanıyor ve şiştiki nişanim falan gelse anlamam 😂😂 bebe vazelini aldıydım onu kulkanıyorum şimdi iyi geliyor yumusatıyor tavsiye ederim

Masallah buyumus bebek saglicakla kucagina da alirsin insaallah

Eşinden yardim alabilirsin aslında ablam öyle yapiyodu. Artik epilasyon icin bile elimiz yetişmiyor onu nasıl yapcaz ki rahatlıkla
Temizlenmek ayrı bir dert 😂😂 kuafore gidecek mecalim yok eşim başka yerde annemede yaptirmak istemiyorum kendi capimda gorrmrye goremeye ugrasiyorum

Temizlenmek ayrı bir dert 😂😂 kuafore gidecek mecalim yok eşim başka yerde annemede yaptirmak istemiyorum kendi capimda gorrmrye goremeye ugrasiyorum
Sorma ben de bayram öncesi ilk kez kuaförde yaptirdim ay ne iyiymis ne pratikmis hep böyle devam ederim bundan sonra dedim ama erken dogum riski oluşunca bı daha gitmedim ve mecbur jilete baslamak zorundayim sanırım 🤷

X