2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar hep sola yatmaliyiz diyoruz ya benim bebek haftalardir hep solda, resmen karnımın sol tarafı daha sert ve cogu zaman daha şişkin. Oraya konumlanmış dokununca hissediyorum çocuğu artık. Bu sekilde benim sürekli sola dönük yatmam bi zarar vermez dimi çocuğu ezmem yani 😂
Benim aylardır böyle canım bu yüzden çatlayan tek yerim sol tarafım doktor da sola yat dedi bişey olmaz sağa yatınca çocuk tekmeliyor zaten sola yat anne diye 😅

Ben riskli değilim 2 haftada bir çağıyor 34 den sonra her hafta çağıracakmış 😅
Keşke beni de iki haftada bir çağırsa, beklemekten helak oluyorum 😁 benim doktorum risksiz olduğum için ayda bir çağırıyor. 35’ten sonrasını merak ediyorum bakalım ne olacak.🥲

Ayy gerçekten boyla veya kemik yapısıyla ilgisi olabilir. Boyum 1.62 ama kemik yapım narin yapılı. Kendi doktorum ve muayene olduğum başka bir doktor da söyledi bunu; bebeğim iri olduğu için sezaryen olabilirmişim. Normali kaldıramazmışım. Eski kadınlar kim bilir neler neler çektiler, doğumda vefat edenler vs.. 🙁istisnaları vardır tabii.
Eski kadınlar sürekli eğil kalk yaparak ağır isler yaparak kemiklerini esnetmislerdir canım hep derede camasir yıkamak mesela çamaşıra vura vura bebek de asagi iniyodur.. hayırlısı neyse o olsun sağlıkla doguralim da sezeryan normal önemli değil hepsi geçici zahmetler

Kızlar hep sola yatmaliyiz diyoruz ya benim bebek haftalardir hep solda, resmen karnımın sol tarafı daha sert ve cogu zaman daha şişkin. Oraya konumlanmış dokununca hissediyorum çocuğu artık. Bu sekilde benim sürekli sola dönük yatmam bi zarar vermez dimi çocuğu ezmem yani 😂
Yok canım, bebek rahatsız olunca zaten dürtüyor seni pozisyonunu değiştir diye 😍bizimki de genelde solda ve zaten çok hareketli, sol yanıma yattığım zaman öyle bir dürtüyor ki, anında sırtüstü dönüveriyorum😅 benim aklıma takılan da şu; şimdi bu bebişler başaşağı dönmüşler ya? Bazen hamile olduğumu unutup oturup kalkarken, yürürken falan hızlı hareket ediyorum, bu durumda bebeğin kafası, beyni zarar görür mü acaba? Otururken bacak bacak üstüne atınca falan kafası sıkışıyor mudur? 🙈

Canım çok sıkkın eşime 10 kilo domates al azar azar konserve yapayım dedim gitmiş 25 kilo getirmiş sinir küpü oldum beni dinlemeyişine mi yanayım 25 kiloyu tek seferde nasıl yapacağıma mı hamile olmamı umursamamasını mı derken oturdum domates konservesi yaptım ağlaya ağlaya
Ben de domates konservesi yapacagim diye kendimi paraladim güya kişa hazirlik yapacagim. Esim sen cocugumuzu hic mi dusunmuyorsun kendini yorma dedi almadi ben de ona sinirlendim🙄 yavas yavas yap kendini yormadan iki gune böl istersen. Rendelenmis domates kullaniyorsan bir kismini robotta cekip buzluga da atabilirsin daha kolay olur.

Günaydın kızlarrrr🌸 bende dün sabah itibari ile bebeğimi kucağıma almış bulunuyorum 🥰 bizim ki dışarıya olan merakından 1 ay erken gelerek 36. Haftasında dünyaya geldi 😂 çok şükür sağlık durumu iyi küveze hiç girmedi fındığım 😊 Allah sizlerinde yardımcısı olsun sağ sağlim herkes kavuşsun inşallah bebeğine 🙏♥️
Çok tebrik ederim, Allah anneli babalı büyütsün...😊🙏🏻🧿🌸

Dün gece aynı şeyi düşündüm sola yatmıştım ve aşırı hareketlendi vuruyor ittiriyor falan rahatsız mı ettim dedim, biraz doğruldum. :) Sabah uyanınca da hep sırt üstü buluyorum kendimi offf yine sola yatamamışım diye hayıflanıyorum. :)

Yok canım, bebek rahatsız olunca zaten dürtüyor seni pozisyonunu değiştir diye 😍bizimki de genelde solda ve zaten çok hareketli, sol yanıma yattığım zaman öyle bir dürtüyor ki, anında sırtüstü dönüveriyorum😅 benim aklıma takılan da şu; şimdi bu bebişler başaşağı dönmüşler ya? Bazen hamile olduğumu unutup oturup kalkarken, yürürken falan hızlı hareket ediyorum, bu durumda bebeğin kafası, beyni zarar görür mü acaba? Otururken bacak bacak üstüne atınca falan kafası sıkışıyor mudur? 🙈
Bacak bacak ustune atabiliyor musun 🙄 ben otururken bile ayiriyorum bacaklari baska turlu rahat edemiyorum bacaklar birlesmiyor 😁 yatarken de bacaklarimin arasina yastik aliyorum

Bacak bacak üstüne atabiliyosan helal olsun 😂 bebekler kesenin ve suyun içinde canım direkt derimize olan ufak baskılarla vs zarar görmez Allah'ın izniyle

Tüm gece ağrılardan uyuyamıyorum ben de Görüyor halimi bugün en sevdiği yemeği falan yaptım tüm gün kızla uğraştım zaten yorgunluğum yetiyor bana biraz daha düşünceli olmasını bekliyorum ama nafile
Bnde kendim.kasindim 1 kasa almıştım 1gun yaptim ama pert oldum. Benm eşim normalde baksan anlayışıdır bende artık zorlanıyorum akşama artık başım.agrimaya başlıyor yemek yap yedir içir. Akşam bi çay koysana dio. Ay delirmisim sen koyda al karıcım yorgunluk cayi iç de. Eltimde hamile kaynim neredeyse tepesinde gezidrecek. İlacını bile takip ediyor yemeğini yedin mi bilmem ne
Bizimki hiccc.. suç benm diyorum bazen herseyin sorumluluğunu aldığım için byle.Geçen oturdum ağladım valla

Dün gece aynı şeyi düşündüm sola yatmıştım ve aşırı hareketlendi vuruyor ittiriyor falan rahatsız mı ettim dedim, biraz doğruldum. :) Sabah uyanınca da hep sırt üstü buluyorum kendimi offf yine sola yatamamışım diye hayıflanıyorum. :)
Banu ciftcinin kitabinda okumustum yada kagan kocatepenin videosunda dinlemistim emin değilim ama diyo ki sola yatınca bebek hareketlendiyse anneler hemen bebek rahatsiz oldu beni dürtüyor pozisyon degistirmeliyim diye düşünür ama tam tersi sola yatinca bebege giden kan ve oksijen akışı fazlalastigi için bebegin hareketi artar bu normal ve iyi biseydir diyo rahatsız olmaz diyor yani. Ben de gece falan sık sık kendimi sırt üstü buluyorum, sola yata yata kulağım bile acıyo 😂

Canım çok sıkkın eşime 10 kilo domates al azar azar konserve yapayım dedim gitmiş 25 kilo getirmiş sinir küpü oldum beni dinlemeyişine mi yanayım 25 kiloyu tek seferde nasıl yapacağıma mı hamile olmamı umursamamasını mı derken oturdum domates konservesi yaptım ağlaya ağlaya
Ah canım benim kıyamam sana üzülme. Haklısın valla şu sıralar otururken bile yoruluyoruz Tek seferde yapmasaydın yüklenme kendine hemen bozulmaz zaten ya dolapta 1 hafta kadar giderdi yavaş yavaş yapardın.

Banu ciftcinin kitabinda okumustum yada kagan kocatepenin videosunda dinlemistim emin değilim ama diyo ki sola yatınca bebek hareketlendiyse anneler hemen bebek rahatsiz oldu beni dürtüyor pozisyon degistirmeliyim diye düşünür ama tam tersi sola yatinca bebege giden kan ve oksijen akışı fazlalastigi için bebegin hareketi artar bu normal ve iyi biseydir diyo rahatsız olmaz diyor yani. Ben de gece falan sık sık kendimi sırt üstü buluyorum, sola yata yata kulağım bile acıyo 😂
Benimde sol yanagm icine göctü kesin😄

X