2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bebegi ölen arkadasi taaa tüp bebek topiginden taniyorum
Dün sabaha kadar uyumadım agladim durdum cok pis canim sıkıldı
Aslında burda ne devlet hastaneleri suclu ne de doktorlar
Ben isin icinde oldugum icin biliyorum
Emir buyuk yerden kızlar maalesef
Simdi doktorlarin ve hastanenin o kadar cok isine geliyor ki aslinda sezaryen yapmak
Hem hastane bu ameliyat adı altinda oldugu icin performans yani para kazaniyor hem doktor
Ama devletimiz maalesefki sezaryen yapan doktorlardan savunma istiyor sen neden normal dogum yaptirmadin diye o kadar zorluyorlar ki normal doguma bu yuzden hala davasi olan doktor tanidiklarim var sirf hastayi sezaryene aldilar diye
Iste olan da bizlere oluyor rabbim yar ve yardimcimiz olsun
Anne ve bebeğin hayatını hiçe sayarak sırf dediğim dedik yapmak için savunma isteyenin de, Hipokrat yemini varken yani hastanın sağlığı her şeyden önemliyken korkudan iki hafta o sabiyi anne karnında bekletenin de… neyse, hamileyiz sakin olmaya çalışalım ama duyduğumdan beri çok üzüldüm gerçekten, kimbilir başka neler var böyle hiç bilmediğimiz. Kimsenin çocuğu böylelerinin insafına kalmasın diyorum, ne diyeyim

Evet ben de gördüm çok üzüldüm ağladım kordon dolanmış kanalda sıkışmış ve kakasını yemiş yavrucak maalesef kaybetmişler bebeği 😔 42. haftaya kadar bekletmişler üstelik de tüp bebek hiç o kadar beklenir mi illa normal doğum olsun diye devlet hastanesiymiş bir de anneyi suçlamışlar ıkınamadın diyerek 😠
Sebep olanların allah cezasını versin 😔 takip ediyorum o grubu da kadıncağız kaç kere gitti dr a hastaneye hatta bi dr azarlar gibi konuşmuştu çok üzüldüm çok

Evet insan o süreci bilince de daha da üzülüyor kahroluyor. Girip okuyamıyorum bile topigini Rabbim sabırlar versin 🤲 hele hele böyle sona gelmis kucağına almayı beklerken çok daha acı 😢 hiç bişey bu acısını geçirmez ama Rabbim inşallah kısa sürede kucağını evladiyla doldurur 🙏
İnşallah canım aminnn 🙏🏻🙏🏻😢

Progestan kullanan arkadaslara bi sorum var, dr bana progestan verdi aldık, fitil olarak kullancaksin dedi ama prospektusunde ağız yoluyla alınır yaziyor. Kiminin ağiz yoluyla kiminin vajinal yoldan kullandığını biliyorum ama ayrı ilaclar mi bunlar yoksa aynı ilaci iki farkli sekilde kullanabiliyo muyuz?
Aynı ilaç canım her iki türlü de kullanılabiliyor. Fitil daha kısa sürede etki ediyor daha iyi bir de ağızdan alınca çok sersemletiriyor uyku yapıyor.

Son zamanlarda ölçüm hataları oluyor yerleri daraldığı için. Son gittiğimde çok az kilo almıştı çok üzülmüştüm çünkü doktor bize hep iri bi bebek olacak demişti. Ama sağlığı yerinde şükür o yeter. İnşallah vakti geldiğinde en hayırlı yolla gelir dünyaya 🙏
Evet zaten milimlik yaklaşık ölçüler olduğu için ortalamada kalıyor dese bana yetiyor, o yüzden sormadım bile bizim kızın 1 cmine ne oldu diye😊 en önemlisi sağlıkla gelsinler

Bebegi ölen arkadasi taaa tüp bebek topiginden taniyorum
Dün sabaha kadar uyumadım agladim durdum cok pis canim sıkıldı
Aslında burda ne devlet hastaneleri suclu ne de doktorlar
Ben isin icinde oldugum icin biliyorum
Emir buyuk yerden kızlar maalesef
Simdi doktorlarin ve hastanenin o kadar cok isine geliyor ki aslinda sezaryen yapmak
Hem hastane bu ameliyat adı altinda oldugu icin performans yani para kazaniyor hem doktor
Ama devletimiz maalesefki sezaryen yapan doktorlardan savunma istiyor sen neden normal dogum yaptirmadin diye o kadar zorluyorlar ki normal doguma bu yuzden hala davasi olan doktor tanidiklarim var sirf hastayi sezaryene aldilar diye
Iste olan da bizlere oluyor rabbim yar ve yardimcimiz olsun
İşte bu yüzden devlet hastanelerine soğuk kalıyorum yoksa çok paramız olduğundan değil. Şöyle de bilimsel bir gerçek var 41. 42. Haftaya kadar bir bebek ve anne riske atılarak nasıl bekletilebilir. Tamam sezeryan direk yönlendirmesin diyor devlet ama oluru bu değil ki sen 38.-39 haftadaki bebeği normalle beklet ama 40 I geçtikten sonra devletin hastaneden ve doktorlardan böyle birşey beklemeye hakkı yok . Hukuki yollara başvurulması değer vakalar ancak insan uğraşırken yıpranır

Canlarım bize doktor 7 Eylül e sezeryan günü verdi bakalım cimcime daha erken gelmezse 😊 ben hamile kalmadan önce benim rahim ağzında siil vardı hatta rahim ağzından parça almışlardı o doğum esnasında bebeğe de geçermiş riske atmak istemedi doktor
Ay minnoş Masal'ımızın günü belli olmuş 😊 Sağsalim gelsinler inşallah 🤲💕

Progestan kullanan arkadaslara bi sorum var, dr bana progestan verdi aldık, fitil olarak kullancaksin dedi ama prospektusunde ağız yoluyla alınır yaziyor. Kiminin ağiz yoluyla kiminin vajinal yoldan kullandığını biliyorum ama ayrı ilaclar mi bunlar yoksa aynı ilaci iki farkli sekilde kullanabiliyo muyuz?
Canım aynı şeyi ben de okudum. Onun için ağızdan alıyorum. Ama midem çok kötü oldu, ağız tadım kalmadı. Salı günü doktora soracağım.

Kuzum sertlesmelerde yukselme olmuyo dikkat ettim ona
Adet agrisi gibi agri olup vajinama baski yapinca oluyor yukselmeler
Ben de onu merak ediyordum
Benim nst hep 15-22 arasi gidip geliyor sen 2-3 diyosun o nasıl oluyor anlamadım ve dr cok iyi hic sancın yok dedi bugun bana. O sertlesmeler yalancı kasılma heralde o yüzden mi çıkmıyo ki nst de? Ağrısızsa yalancı sanci diye biliyorum ben

2.700 olmus minnakım
Suyum ne azalmis ne artmis son 1 hafta dedi cuma tekrar gelicem ve o hafta icinde dogum planliycaz fazla bekletmek istemiyorum dedi
Tahmini 23 24 25 agustosta alinacak 🥰
Ayyy nasıl merak ediyorum senin su durumunu var ya çok sevindim maşallah kilosuda iyi 😍 hadi son 1 hafta daha dayansın bebiş mutlu sona çok az kaldı 😍

X