2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
9 kayıp çok üzüldüm gerçekten ama az kaldı bu sefer sağ salim kavuşcaz inşallah. İşte ben bunları duyduktan sonra normal doğumdan iyice soğuyorum ya. Zaten günümüzü belirledik ama bazen erken mi biraz daha kalsa mı acaba diyordum. Şimdi yok diyorum sağ salim kavuşayım dışarda büyüsün yavrum.
Ayni seyi benim esimde diyor doktora
Hocam cigerleri gelistimi alalim nolur annesinin karninda buyuyecegine gozumuzun onunde buyusun diye
Canimizi emanet edemiyoruz kimselere ya suna bak
Doga olaylari cinayetler ölümler allah sonumuzu hayr etsin

9 kayıp çok üzüldüm gerçekten ama az kaldı bu sefer sağ salim kavuşcaz inşallah. İşte ben bunları duyduktan sonra normal doğumdan iyice soğuyorum ya. Zaten günümüzü belirledik ama bazen erken mi biraz daha kalsa mı acaba diyordum. Şimdi yok diyorum sağ salim kavuşayım dışarda büyüsün yavrum.
kendimi hamileliğin başından beri pozitif düşünceye itmeye çalışıyorum. burada da kötü bir şey görsem okusam bile göz ardı etmeye, daha iyimser kalmaya gayret gösteriyorum kendi çapımda. doğumu da hayırlısıyla yaparız ederiz hallolur gibi görüyordum, ancak şu anda beni de bir doğum korkusu sardı :KK43: nasıl doğuracağım diye düşünmeye başladım. Allah hepimizi iyilerle karşılaştırsın zor süreçlerden geçmeyelim, zorluk çekenlere de sabır versin gönüllerine göre versin ne diyelim :KK43:

Ayni seyi benim esimde diyor doktora
Hocam cigerleri gelistimi alalim nolur annesinin karninda buyuyecegine gozumuzun onunde buyusun diye
Canimizi emanet edemiyoruz kimselere ya suna bak
Doga olaylari cinayetler ölümler allah sonumuzu hayr etsin
Amiin inşallah ya ülke çığrından çıktı iyice. Ne zaman olacak doğumunuz konuştunuz mu hiç günlerimiz de yakın sizinle 30 Ağustos olarak belirledik biz 38+3 olacak haftamız da

Amiin inşallah ya ülke çığrından çıktı iyice. Ne zaman olacak doğumunuz konuştunuz mu hiç günlerimiz de yakın sizinle 30 Ağustos olarak belirledik biz 38+3 olacak haftamız da
Yok canim benim bebegin suyubitmelik olmus son 2 haftadir doktorum surekli kontrole cagiriyor en azindan cigerleri gelissin diye kontrollu bir sekilde bekletiyor
Bugun tekrar kontrolumvar bebek ne zaman sıkıntıya girerse alacak
Ama bu sorun olmadan once hep 1 eylulde aliriz diyordu

kendimi hamileliğin başından beri pozitif düşünceye itmeye çalışıyorum. burada da kötü bir şey görsem okusam bile göz ardı etmeye, daha iyimser kalmaya gayret gösteriyorum kendi çapımda. doğumu da hayırlısıyla yaparız ederiz hallolur gibi görüyordum, ancak şu anda beni de bir doğum korkusu sardı :KK43: nasıl doğuracağım diye düşünmeye başladım. Allah hepimizi iyilerle karşılaştırsın zor süreçlerden geçmeyelim, zorluk çekenlere de sabır versin gönüllerine göre versin ne diyelim
Sağlıklı bir şekilde kucağımıza alana kadar rahatlayamayacağız. Bol dua etmekten başka çaremiz yok. Doğumlarımız zor ya da kolay bebeklerimiz iyi olsun yeter ki 🙏

Yok canim benim bebegin suyubitmelik olmus son 2 haftadir doktorum surekli kontrole cagiriyor en azindan cigerleri gelissin diye kontrollu bir sekilde bekletiyor
Bu haftayı da atlatırsak inşallah erken doğum riskinden kurtulacak. inşallah aceleci davranmaz minik biraz da sabreder. En hayırlı zamanda gelir dünyaya 🙏

kontrol kaçta iyi haberler bekliyoruz Ayliz'den :KK19:

Saat kaçta kontrolün canım?

Oh çok şükür canım çok sevindim artık güzelce zamanında gelir annesi zaten şurada ne kaldı ki:KK36:Bol bol dinlen. Eğil kalk çok yapma bir şey düşerse bırak yerde kalsın. Eşin kaldırır gelince. Bol bol su iç. Çok sıcak her yer ve biz hormonlardan dolayı daha çok terliyoruz. Maden suyu falanda her gün tüketelimm :emir_bebek:
Sağol canım aynen aşırı terliyorum ve hiç icmedigim kadar da su içiyorum zaten içer içmez ter boşalıyo, maden suyu da içmeye çalışıyorum hergun. Cok şükür epey rahatladim 😊

Canlarım bize doktor 7 Eylül e sezeryan günü verdi bakalım cimcime daha erken gelmezse 😊 ben hamile kalmadan önce benim rahim ağzında siil vardı hatta rahim ağzından parça almışlardı o doğum esnasında bebeğe de geçermiş riske atmak istemedi doktor
şimdiden hayırlı olsun sağlıkla doğsun Masal :anneadayı: evet HPV enfeksiyonu bebeğe geçebiliyor diye biliyorum ben de, sağsalim doğsun yeter.

Özeller genelde isteğe bağlı bırakıyor sanırım. Ağustos annelerinde gördünüz mü bilmiyorum ama bi anne adayının günü geçmişti normal doğum bekleniyordu fakat bebek kakasını yutmuş yoğun bakıma alınmış. Kaybetmişler bebeği. Çok üzücü çok. İnsan etkileniyor. İki doğum şeklinde riskler elbette var ama illa normal diye de diretmemek lazım ya.
Ay hangi anne o . Bi arkadaşın bebeği de kakasını yuttu ama soğutma tedavisi verdiler. Kızı normalle bekletti doktor . Normal normal diye bu kadar diretilmesi sinirlerimi bozuyor sonucunda madalya takmıyorlar ki

Bebegi ölen arkadasi taaa tüp bebek topiginden taniyorum
Dün sabaha kadar uyumadım agladim durdum cok pis canim sıkıldı
Aslında burda ne devlet hastaneleri suclu ne de doktorlar
Ben isin icinde oldugum icin biliyorum
Emir buyuk yerden kızlar maalesef
Simdi doktorlarin ve hastanenin o kadar cok isine geliyor ki aslinda sezaryen yapmak
Hem hastane bu ameliyat adı altinda oldugu icin performans yani para kazaniyor hem doktor
Ama devletimiz maalesefki sezaryen yapan doktorlardan savunma istiyor sen neden normal dogum yaptirmadin diye o kadar zorluyorlar ki normal doguma bu yuzden hala davasi olan doktor tanidiklarim var sirf hastayi sezaryene aldilar diye
Iste olan da bizlere oluyor rabbim yar ve yardimcimiz olsun
Bunu ben de duymustum.. kesinlikle siyasete girmek istemiyorum hic de sevmem ama cb esi emine erdogan karşısına onlarca prof doktoru alıp sezeryan degil normal dogum yapmanın faydalarını anlatıp bu yönde bir konusma yapmıştı, o zamanlarda da doktorlar normale zorlamaya başladı. Sezeryan ilk çıktığında da bircok doktorun kolayına gelip daha önce bircok kez normal dogum yapmış aslında yine yapabilecek cok kadına sezeryan yaptilar, biri de benim annem, bu da cok yanlıştı, hala da böyle özellerin çoğu.. ama işin ehline birakmak lazım, ben sosyal bi konuda prof olabilirim ama karşıma bi doktoru alıp da ona işini ogretemem, herkesin alani uzmanlığı farkli.. çok yanlış işler dönüyor ama kimin umrunda...

Canlarım bize doktor 7 Eylül e sezeryan günü verdi bakalım cimcime daha erken gelmezse 😊 ben hamile kalmadan önce benim rahim ağzında siil vardı hatta rahim ağzından parça almışlardı o doğum esnasında bebeğe de geçermiş riske atmak istemedi doktor
Hadi hayırlısıyla inşallah 🙏🏻 😊 7 eylül de kaç haftalık olacak bebiş .
riske atmamakla doğru yapmışsınız o siğil basit bişey ancak doğum için kötü

X