2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben uzanmış ya da uzun süre oturmuşsam kalkarken Alt tarafta hafif ağrı oluyor ama biraz yürüyünce geçiyor. Onun dışında ben mide bağırsak ağrısı çekiyorum. Bebek değil de beni kendi öz organlarım mahvediyor. Şu an için sancım kasılmam falan olmadı hiç. Arada sertleşiyor karnım ama o da dayanılmayacak gibi değil. Gerçi ben ilk gebeliğimde de hiç sancı çekmedim. 34+1 de 4 cm açılmam olmuştu sancısız kasılmasız. Ben yoğun adet sancısı çekiyordum öncesi belki de ondan olanı hissetmiyorumdur.
Evet adet sancısı çekenler için ilk sncılar hafif kalıyor

Benim nst hep 15-22 arasi gidip geliyor sen 2-3 diyosun o nasıl oluyor anlamadım ve dr cok iyi hic sancın yok dedi bugun bana. O sertlesmeler yalancı kasılma heralde o yüzden mi çıkmıyo ki nst de? Ağrısızsa yalancı sanci diye biliyorum ben
Sanci çıksa bile düzenli olup olmamasına bakıyorlar. Benim 40 cıktı ama düzenli olmadığı için aktif sancın yok dedi mesela.

Sağlıcakla kucağına al inşallah Masalını 🤗
Birkac yil once bende hpv çıkmıştı. Doktor hpv nin risksiz olanı olduğunu söylemişti. 16, 84 gibi riskli türleri vardı. Onlar olsaydı hamile olmam durumunda normal doğum yapamayacagimi, sezeryan olmam gerektiğini söylemişti. Siğil yoktu bende. Hpv de geçti çok şükür. Normal doğumda o virüs bebeğin akciğerine sicrayabiliyormus. Senin hpv mi, sadece siğil mi bilmiyorum ama doktorun riske atmak istemeyerek en iyisini yapmış bence. Sağlıcakla gelsin tüm yavrular 🤲 Bebeğine kavuşacağın günü bilmek nasıl bir duygu? 😍
Teşekkürler ederiz teyzesi risk vardı galiba o zaman 6 ayda bir kontrol edilecek demişti doktor sonra ben hamile kaldım bunun normal doğumda bebeğe geçtiğini de tesadüfen internette okudum Allah tarafından 🤲 yoksa ben normal doğum istiyordum sezeryandan korkuyordum ama yavrum daha önemli benim için bugün doktora söyleyince o da riske atmayalım dedi gün verdi aslında belirsizliğin ortadan kalkması içimi rahatlattı endişelerim azaldı 😊 hepimiz sağlıkla kavuşalım miniklerimize inşallah 🤲❤️

İyi canım şükür, 2874 gram olmuş. Geçen hafta 49 santim olan çocuğum bu hafta 48 santime çekmiş 😁 yan yattığı için su gelince kanalı tıkayacak bişey olmuyormuş ona biraz üzüldüm ama ilk kizim da yan yatıyordu o zamanki doktorum bunu sorun yapmamıştı. Bu doktor sürekli bişey olursa hemen beni ara diye uyarı yaptığı için gerildim biraz ama yolunda şükür herşey 🙏
Maşallah kuzucuğa sağlıkla gelsin inşallah 🤲❤️🧿

Kızlar ben ne olur ne olmaz diye çantada mama da bulunduracağım. Hatta sipariş ettim. Bizde kan uyuşmazlığı var o nedenle sarılık riski hem daha fazla bende içolursa hızlı ilerleyebilşyormuş. Araştırdığım bi mama vardı. Frisolac gold 1 . Ancak hiç bir eczanede yok internetten yok e bebekte varmış ama artık orada da yok. Devamı olmazsa da sıkıntı ama bilemedim . Trendyolda son 1 adet ürünü olarak buldum. Umarım son kullanma tarihi bir iki aylık olarak gelmez
Inşallah istediğin gibi gelir. Birkaç marka duymustum bende ama devamini bulmak zor oluyormus cok yer gezen var bu konuda insallah seninki istedigin gibi olur. Bende çantaya koymayı düşünüyorum hem belki ilk günler de sütüm yetmezse takviye olarak vermek istiyorum sarılık olmasın diye. Hâlâ arayıştayım henüz karar veremedim markasına. Doktoruma da soracağım belki tavsiye edeceği marka vardır.

Kızımın doğum hediyelerini yapıyorum iki gündür. 😍 Bu anahtarliklari guzel kutular içinde bebek görmeye gelenlere hediye edeceğim. 2 yumak ip aldım, kaç tane çıkarsa doğuma kadar öreceğim inşallah.

Eklentiler

• 20210813_174854.jpg
    20210813_174854.jpg
    181,4 KB · Görüntüleme: 50
Inşallah istediğin gibi gelir. Birkaç marka duymustum bende ama devamini bulmak zor oluyormus cok yer gezen var bu konuda insallah seninki istedigin gibi olur. Bende çantaya koymayı düşünüyorum hem belki ilk günler de sütüm yetmezse takviye olarak vermek istiyorum sarılık olmasın diye. Hâlâ arayıştayım henüz karar veremedim markasına. Doktoruma da soracağım belki tavsiye edeceği marka vardır.
Aynen süt yetmezse takviye iyi olur. Bana da kızkardeşim önerdi onlar bu işin içinde olunca güvendim. Frisolac ve evolvia en iyisi diyor. Frisolac bulunması zor. Yurtdışında yaygın ama Türkiye’ye gelmesi zormuş. Hollanda’ya aitmiş. Anne sütüne en yakını bu iki mamaymış. Gaz yapmıyormuş eğer gerek olursa mamaya frisolac bulamazsam evolvia düşünüyorum . Bunlar haricinde hip ve humanayı da saydı

Tarih çok önceden mi belirlendi yoksa gidişat mı o şekilde yönlendirdi. Bana ilk kontrolde 25 eylül demişti geçen 32 haftalıkken sordum gene 25 eylül dedi umarım tarih değişmez . Annemler falan il dışından gelecek kardeşim yıllık izin kullanıcak . Ve kısmetse doğuma girecek yenidoğancı o da o yüzden acaba bu tarihler değişir mi diyorum sezeryan olacak normalde belli olmaz da tarih
Bu su sorunlari olmadan once normal dogum icin son gun 10 eylul ama sen sezaryen olacagin icin 1 eylulde aliriz demisti 1 eylul 38+4 falan oluyodu
Simdi su sorunu oldugu icin daha fazla riske atmak istemediginden 1 hafta one cekti

Allah korusun iyi düşün iyi olsun inşallah 🙏 ben bebekten sonra da evde olacağım çalışmıyorum ama göğsümü boşaltmak için elimde bir tane olsun istiyorum o yüzden iyi bir markadan bir tane alacağım. Kiralamayı hiç düşünmedim gerek görmedim, belkide ilk olduğu için önemini bilmiyor da olabilirim ondan bu rahatlık da olabilir 😅
Eğer evde olacaksanız bol bol emzirerek olayı halledebilirsiniz. Bebek ne kadar emerse süt üretimi o kadar oluyor. Her anne bebeğine yetecek kadar süt üretiyor. Ancak sağınca daha çok süt geliyor ihtiyaç fazlası gibi düşün. O zaman mastit olma ihtimali doğuyor. Mastiti çözmek için yeniden sağman gerekiyor ve kısır bir döngüye giriyorsun. Nacizane fikrim emzirmek istiyorsan elinden geldiğince bebek kendi emsin. Vücut kendini ona göre ayarlar.

Kızımın doğum hediyelerini yapıyorum iki gündür. 😍 Bu anahtarliklari guzel kutular içinde bebek görmeye gelenlere hediye edeceğim. 2 yumak ip aldım, kaç tane çıkarsa doğuma kadar öreceğim inşallah.
Allah'ım ne yetenekler var grupta. Ben de lohusa terligine hazır çiçek dikicem diye havalaniyorum 🤣🤣🤣

X