2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlaar fikir verebilir misiniz?
Ailemin oldugu yerdeyim, memlekette. Burda hastane ve doktor daha iyi epidural var. Epiduralli normal dogum istiyorum.
Doguda yasiyoruz. Esim isi geregi evde su an. Ve ancak dogum zamani gelebilecek dogum memlekette olursa. Kendi evimde olursa dogum esim yanimda olacak ama hastane ve doktor cok iyi degil epidural yok.
Ne yapsam karar veremedim. Dogum oncesinde, aninda esim yanimda olsun istiyorum ama burdaki hastane daha iyi dedigim gibi. Gitmesem doguma yaklasik 1.5 ay var bu sure zarfinda esimden ayri kalacagiz.
Napsam kiii 🥴🥴🥴

Aidin Salih benim kv nin ekolüdür, zamaninda ona muayene olmuslugu da var, her dediginin koşulsuz şartsız uygulanmasi gerektigini savunur ama bazı tertipleri gerçekten ürkütücü geliyor bizlere cok uzak.. belli başlı fikirlerine çok katılırım ama uygulayamam genelde
Aidin Salih in kitabını almıştım ben de. Kimsenin dediğini koşulsuz şartsız uygulamamak lazım zaten ama Aidin Salih in de bazı dediklerini uygulamak çok zor. Dediğin gibi bazı fikirlerine ben de katılıyorum. Hatta keşke mümkün olsa da ev ortamında loş ışıkta, kendi yatagimizda doğum yapsak. Ama en basiti günümüz şartlarında bu bile cesaret ister.

Ailemin oldugu yerdeyim, memlekette. Burda hastane ve doktor daha iyi epidural var. Epiduralli normal dogum istiyorum.
Doguda yasiyoruz. Esim isi geregi evde su an. Ve ancak dogum zamani gelebilecek dogum memlekette olursa. Kendi evimde olursa dogum esim yanimda olacak ama hastane ve doktor cok iyi degil epidural yok.
Ne yapsam karar veremedim. Dogum oncesinde, aninda esim yanimda olsun istiyorum ama burdaki hastane daha iyi dedigim gibi. Gitmesem doguma yaklasik 1.5 ay var bu sure zarfinda esimden ayri kalacagiz.
Napsam kiii 🥴🥴🥴
Eşini yanında istemekte çok haklısın tabi. Benim eşim günübirlik şehir dışına göreve gidip geliyor. Doğum zamanı şehir dışında olursa diye tedirgin oluyorum ben de. Yerinde olsaydım ayrılığa dayanırdım iyi bir hastane, güvenilir doktor ve epidural -istediğin için- onu tercih ederdim.

Napsam kiii 🥴🥴🥴
1.5 Ay çok fazla gelirdi bana özellikle son haftalar yanimda olsun destek olsun isterdim. Eşimin desteği epidurali önüne geçerdi 😍😍

Yaaa sende de mi durum aynı . Acaba pozisyon mu değiştiler . Kahvaltı ettim uzandım şuan hareketini takip ediyorum hareket var ama çok naif şekilde 2 gün önce gümbür gümbürdü sol kısımdan uzuvları çıkıyodu tğmsek şeklinde tekme değilde hareket gibi şimdi ise tekme şekilde sağ kısımda arada bi atıyo hafif o da
Evet aynı şekilde benim de. Daha belirgindi şimdi daha yumuşak takip etmesem fark etmeyebilirim. Pozisyonu baş aşağı şekildeydi benim 2 hafta önce dönmüştü. Hıçkırığını da ilk kez dün ve bugün hissettim.

Aidin Salih in kitabını almıştım ben de. Kimsenin dediğini koşulsuz şartsız uygulamamak lazım zaten ama Aidin Salih in de bazı dediklerini uygulamak çok zor. Dediğin gibi bazı fikirlerine ben de katılıyorum. Hatta keşke mümkün olsa da ev ortamında loş ışıkta, kendi yatagimizda doğum yapsak. Ama en basiti günümüz şartlarında bu bile cesaret ister.
Aynen canım şuan yurt dışında meshur doulalar yaptırıyo bu şekilde dogumlar, en dogala dönmeye çalışıyolar ama bizde yok henüz, o yüzden cesaretimiz yok

İmkasızlıklar olunca evde doğumlar oluyordu şimdiki şartlarda doktorlar ebeler hastaneler imkanlar çok ama bizde hep birilerinin mahkumu oluyoruz doktorumux doğru yanlış brşekilde bizi yönlendiriyor gerçi benimki yorumsuz 😂 bende birşeyler herzaman ki gibi olsun istiyorum bir ay kdar vakit var belki şleri kolaylaştırırız

Napsam kiii 🥴🥴🥴
Esimden ayri olmak istemezdim ama oradaki hastane daha cok icine sindiyse, diger tarafta riskli olacagini dusunuyorsan buna deger gibi duruyor. Iki sehir arasindaki mesafe ne kadar? Doğumdan sonra eve dönmeniz rahat olur mu? Bir de ic sesin ne diyor? ☺️
Kızlar benim de hareketleri çok yavaşladı. Yok gibi nerdeyse. Dün geceden beri takip ediyorum. Süt içince kıpır kıpır olurdu, şimdi yok.
Aynı endişe bende de var. 2 gün önce bebişim baya sessizdi akşamıne ne olduysa hareketlendi. Dün daha hareketliydi bakıyorum bugün yine nazlanıyor. Gece hiç sesi çıkmadı zorla dürttüm 🙈 merak ettiriyorlar bizi biraz daha hareket etmese doktora gidecektim 🤭 hıçkırıkları da azaldı gibi hatta.

Merhaba kızlar, Çarşamba günü biraz fazla gezdim, gecesinde kasılmaların cok fazla oldu, dün gündüz de birkaç defa oldu, cuma günü doktor kontrolüm var, evde de iki yaşında bebeğim var çok ağladığı için doktora gidemedim dün ama gitsem kesin sancı çıkardı nstde. Uzaninca dinlenince geçiyor, rahatlıyorum. Ama şu an kv yanındayım, küçük çocuk da olunca pek dinlenemiyorum. Benim gibi olan var mı. İkinci hamilelik olduğu için biliyorum gerçek doğum sancısı değildir. Ama korkuyorum da.

Evet aynı şekilde benim de. Daha belirgindi şimdi daha yumuşak takip etmesem fark etmeyebilirim. Pozisyonu baş aşağı şekildeydi benim 2 hafta önce dönmüştü. Hıçkırığını da ilk kez dün ve bugün hissettim.
Ben pozisyonunu da bilmiyorum doktor hiç bişey demedi pozisyonuyla alakalı . Endişe ettim yaaa acaba normal midir

Aynı endişe bende de var. 2 gün önce bebişim baya sessizdi akşamıne ne olduysa hareketlendi. Dün daha hareketliydi bakıyorum bugün yine nazlanıyor. Gece hiç sesi çıkmadı zorla dürttüm 🙈 merak ettiriyorlar bizi biraz daha hareket etmese doktora gidecektim 🤭 hıçkırıkları da azaldı gibi hatta.
Inşallah benimki de hareketlenir 🤲 Vajinama yaptığı o baskıyı bile hissetmek istiyorum bugün. Az önce minicik bir hareket hissettim ama emin de olamadım o kadar naifdiki

Napsam kiii 🥴🥴🥴
Gerçekten kararsız kalınacak bir durum ama burda biraz kâr/zarar durumuna bakmak lazım 😅 eşinden ayrı kalmak psikolojik olarak seni yorabilir özleyebilirsin, üzülebilirsin ama hastane de çok önemli bence. Ben olsaydım hastaneyi tercih ederdim hem yalnız da değilsin ailen yanında onlarda destek olurlar. Doğumdan sonra kendini toparlandığın gibi evine gidersin eşine kavuşursun bence 1 buçuk ay göz ardı edilebilecek bir süre ama tabiki senin içinden geçen daha doğru olur 😁

Ben pozisyonunu da bilmiyorum doktor hiç bişey demedi pozisyonuyla alakalı . Endişe ettim yaaa acaba normal midir
Normaldir kuzucum korkma geçen gün resmen sürekli dürtükledim hareket etsin diye. Dokunmasam hiç hareket etmiyordu kalkıp hastaneye gidecektim neredeyse. Ama dün geceden beri nasıl kıpır kıpır bir bilsen bir de acitarak yapıyor şimdi de öyle. Yanı sen yine de takip et için rahat etmezse git tabiki ama bana da oldu ve düzeldi korkmamaya çalış 😘

Inşallah benimki de hareketlenir 🤲 Vajinama yaptığı o baskıyı bile hissetmek istiyorum bugün. Az önce minicik bir hareket hissettim ama emin de olamadım o kadar naifdiki
Gecen gün bana da oldu ben dürttükçe hareket etti ben bırakınca durdu akşama kadar da öyle gitti. Sonraki gün düzeldi normale döndü bence içini ferah tut arada böyle yapıyor bizim ufaklıklar 😍

Normaldir kuzucum korkma geçen gün resmen sürekli dürtükledim hareket etsin diye. Dokunmasam hiç hareket etmiyordu kalkıp hastaneye gidecektim neredeyse. Ama dün geceden beri nasıl kıpır kıpır bir bilsen bir de acitarak yapıyor şimdi de öyle. Yanı sen yine de takip et için rahat etmezse git tabiki ama bana da oldu ve düzeldi korkmamaya çalış 😘
Ay inşallah öyledir yaaa . Bizimkide acıtarak kıpırdanırdı hep hatta dursana uzansam uyusam derdindeydim dünden beri cılız cılız . İnşallah bişey yoktur dediğin gibi insan tedirgin oluyor ya doğanlarda gözümüzün önünde olsalar valla 😊

X