2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Feci grip olmuşum. cumadan beri bogazımı sirkeyle yumuşatttım kesilmiş gibiydi ama burnum iptal olmuş başımda kullaklarımda ağrı ilaç yok içmek için şeker diyetide araya girdi sirke zaten bızdu unutup içmiştim iki saat sonrasını ölçecektim bir saat öncesini geçmiş aileleri yardıma grlenler çok şanslı bu halde bile çamaşır bulaşık yemekle uğraşıyorum elim ayağım çekilmiş bulutlarda gibiyim bence şikayetlenmeyin biri size yardıma gelecekse kabul edin
Çok geçmiş olsun umarım çabucak iyileşirsin. Ev işleri de olduğu kadar olsun boşver 🤷🏻‍♀️

Ben oglumda lansinohu 1.5 ay kadar once baslamistim hergun minicik suruyodum dogunca da her emzirdikten sonra surmustum
Goguslerimde degil yara hic agri sızı bile olmamisti
Gümüş kapak alalım mı peki önerir misin? ☺️ Ben şimdiden lansinoh sürüyorum. Emzirirsem kesin yara olur gibi geliyor 😁 diğerlerimi ihtiyaca göre alayım dedim ama hep bi alıp köşeye atma isteği de var zor günler için

Ya ben kafayı yicem gerçekten insanlar neden bu kadar dengesiz . Devamlı aynı konuları açıyorum ama idare edin başka kimseye de anlatamıyorum. Benim meşhur kv doğum ne zaman olmaksa haber ver ona göre uçak bileti alcam demişti bende insan gibi aradım dün haber verdim. Bebeği sordu işte daha önce usg fotosu istemişti atmıştık. Çocuğa diyoki koca burunlu bebek kesede suyun içinde her tarafı kaymış zaten kurban olduğumun. Napıyo koca burunlum dedi bana . Ben de dedim ki o annesine öyle gelmiyo çok tatlı dedim. Sonra sanki ben yakınıyormuşum gibi gelmiş bana diyoki yok o suda olduğu için öyle görünüyordur önemli olan sağlıklı olması. Şurası şöyleymiş burası böyleymiş bunların hiç önemi yok diyip beni teselli etti resmen. Kendi yazdı çizdi ben kafayı yicem yeminle. Benim lohusalığımdan kimse bişey beklemesin bu kadın beni öldürecek çünkü. Süt mütte kalmaz bende . Sinir boşalması yaşadım
Kuzum benim canim bi tanem biliyo musun oglum dogdugunda o kadar cirkindi ki 5 yil bekledim onu 9 cocuk kaybetyim ne hamileligimde ne dogumumda kocam yoktu dusun psikolojiyi
Ben oyle bi agladim ki bu cocuk icin mi cektim bunlari ben diye kocaman burun pörtlek gozler simsiyah ten ama ne cirkin
3 gun sonra cocuk nasil degisti suyun icinde buyuyo bunlar
Kv guya espri yapmaya calismis kendi capinda gül geç sonucta anamın evinden getirmedim ya oglunun genini tasiyo de
Kendini simdiden strese sokarsan ne hamilelik biter ne lohusalik biter o sana dedigini unutup gitmistir bile bak sen hala kendine eziyet ediyosunne gerek var
Yazik degil mi canina

Kuzum ben oglumda dogumdan 1.5 ay kadar once baslamistim hergun azicik suruyodum ucuna
Dogumundan sonra da her emzirdikten sonra surdum
Degil yara ne agri ne sizi hicbir sey olmadi cok sukur duzenli surunce ise yariyo gercekten ya da ben de yaradi bilmiyorum
Bende süreyim o zaman düzenli şekilde . Sağol cnm

Gümüş kapak alalım mı peki önerir misin? ☺️ Ben şimdiden lansinoh sürüyorum. Emzirirsem kesin yara olur gibi geliyor 😁 diğerlerimi ihtiyaca göre alayım dedim ama hep bi alıp köşeye atma isteği de var zor günler için
Valla yavrucum oglumda hic gerek duymadim baska bir seye zaten 8.5 sene once baska bisi de yoktu😄 o gumus kapak falan yeni cikti

Ya ben kafayı yicem gerçekten insanlar neden bu kadar dengesiz . Devamlı aynı konuları açıyorum ama idare edin başka kimseye de anlatamıyorum. Benim meşhur kv doğum ne zaman olmaksa haber ver ona göre uçak bileti alcam demişti bende insan gibi aradım dün haber verdim. Bebeği sordu işte daha önce usg fotosu istemişti atmıştık. Çocuğa diyoki koca burunlu bebek kesede suyun içinde her tarafı kaymış zaten kurban olduğumun. Napıyo koca burunlum dedi bana . Ben de dedim ki o annesine öyle gelmiyo çok tatlı dedim. Sonra sanki ben yakınıyormuşum gibi gelmiş bana diyoki yok o suda olduğu için öyle görünüyordur önemli olan sağlıklı olması. Şurası şöyleymiş burası böyleymiş bunların hiç önemi yok diyip beni teselli etti resmen. Kendi yazdı çizdi ben kafayı yicem yeminle. Benim lohusalığımdan kimse bişey beklemesin bu kadın beni öldürecek çünkü. Süt mütte kalmaz bende . Sinir boşalması yaşadım
İlk oğlumda doktor detaylıca bize lazlık var mı bebeğin burnu çok büyük demişti 🤭doğunca bir baktık minnacık şimdi 9 yaşında hala minik burunlu, biliyorum buna takılmadunız kv niz tavrı aslında moralinizi bozan, biraz da hormonlar tabii...

Sol tarafımda kırmızı çatlaklar gördüm bugün moralim sıfır oldu😔
Benim popom harita gibi oldu karnımda bişi görmedim daha ama salla gitsin ya sağlıkla gelsinlerde bende çok dert ediyordum yanlız bi kaç seneye kadar tıp iyi ilerliyor bi çaresini bulurlar merak etme.

Canım hamilelikten çok gerginde olabilirsin. Hani benimkinede ağzı büyük falan dediler ama takmadım çok sonuçta. Napyo koca burunlum demiş. Çokta kötü bi durum yok gibi üstelik bozulduğunu anlamış şaka yaptığını dile getirmiş açıklama yapmış. Bazen böyle gergin anlarımız olabiliyor bence yıldızınız uymuyorsa sana canım dese yanlış anlarsın. O yüzden çok takılma kendimi üzmekten başka bi işe yaramaz. Ama tabi huyunu suyunu sen daha iyi biliyorsun.

Canim ben ayrintilariyla doktora yazdim kontrol etmeye gerek gormedi normal agrilarmis. Bu haftalarda hep oluyor demek ki dedigin gibi. Ben yatinca agri artiyordu ayaktayken daha iyiydim.
Bende sabah 6 da uyandım kasık ağrısıyla yürüdüm 1 saat sonra biraz ev topladım falan geçti geri uyudum uyandığımda daha iyi hissediyordum sanırı ay sancısı dedikleri bu olsagerek…

Benim popom harita gibi oldu karnımda bişi görmedim daha ama salla gitsin ya sağlıkla gelsinlerde bende çok dert ediyordum yanlız bi kaç seneye kadar tıp iyi ilerliyor bi çaresini bulurlar merak etme.
Bende Umut ediyorum ama geniş geniş görümce korkttum ya

Bugun 33+1 olduk, kendimi çok yormadigim dışarda yurumedigim evi supurmedigim halde 1 haftada 32 mm den 28e düşmüş rahim agzi, daha muayene olmadan dedim ki hocam ben bu ilaci bırakmak istiyorum cok ağır geldi dedim, muayeneden sonra dr dedi ki kullanmasaydin simdiye dogurmus olabilirdin dedi. İlaca ragmen kısalmış dedim anca etki eder ilac dedi, bide önceki hafta yat dememisti kısaldığını görünce sadece temel ihtiyaçların icin kalk dedi. Bide haftaya tatile gitcekmis gitmeden gorcek beni, o yokken dogurursam diye de korkmaya başladım. Burda cok okudum tabi 20 mm 17 mm ile haftalarca yatarak bekleyebilenleri ama insan panik yapiyo yine de.. daha 2100 gr 44 cm bebek 🤷 benim hastanede 35 hafta öncesi prematüre bakımı yok, uzaktaki subeye yolluyolar bebegi, korkum da bu zaten bebegi kuveze alıp beni eve kucağı bos göndermeleri 🙁
İnşallah zamanında gelir bebeğin. Bol bol dua edelim canım çok dikkat et kendine. Zaten çok şükür riskli zamanları atlattık her şey çok güzel olucak🌸

X