2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Epey oldu canım kaçıncı haftamdı hatırlamıyorum benim de göğüslerimde var ama minik minik belli olmuyor fazla umursamıyorum o yüzden göğüslerime hiç bio oil sürmedim sadece göğüs ucuna ıncıa krem sürdüm o bitince lansinoh aldım onu sürüyorum şimdi lansinoh daha iyi geldi
Lansinohu hergün sürüyormusun ben de aldım lansinoh krem ama daha bir defa sürdüm hep unutuyorum

Dogum yaptim kizlar 🤗 cok sukür iyiyiz sirada bekleyen siz güzel anne adaylari saglikla sihhatle yavrularinizi kucaginiza alin insallah💜💜💜
ay ne güzel darısı başımıza🥰sağlıkla büyüsün inşallah🥰🙏 o degılde biz bu kasılmalar arada sancılar derken bırak eylül annesi olmayı,bi çoğumuz agustos annesi olacağz galiba🙄😊

Kızlar bugün iyice arttı ağrılarım, belden de ağrı girince doktorumu bilgilendirdim. Hastaneye nst ye yolladı. Aktif bir doğum sancısı çıkmadı. Orda çok rahattım ama, hiç kasılma olmadı, kızım hareket bile etmedi nerdeyse. Sadece 2 kez kıpırdadı. Istirahat etmem gerekiyormuş, ayakta çok durmayacakmışım. Ben zaten sürekli uzanma halindeyim. Çok yormam kendimi. Niye böyle oldu anlamadım. Pzt kontrole çağırdı.
Benim doktorda bebek kanala girdigi halde ısrarla nst te sokmuyor 36 da bakacağm diyor şuanki ağrı sızılarımızı normal buluyor muhtemel

Ben de bugün tekrar nst ye girdim Çarşamba günü sancı çıkmıştı biraz ama tahmin ettiğim gibi eşimle tartıştığım için sitresten olmuş bugün iyi çıktı doktor bir hafta sonraya tekrar randevu verdi artık her hafta çağıracak sanırım bir de benim ayaklarımda ve ellerimde kaşıntı oldu sürekli değil ama kaşınınca çok fazla kaşınıyor bunu sordum doktora eğer geçmezse safra kesesi için kan vermemi söyledi safra kesesi çamur üretirse olurmuş ben internete bakmıştım orda da karaciğerde fazla şeker birikmesinden olur yazıyordu her neyse şuan kaşınmıyor ben sıcaklardan olduğunu düşünüyorum çünkü sürekli olmuyor
Ne güzel siznkiler nst ye daha erken başlamş benim sokmuyor hala

Benim doktorda bebek kanala girdigi halde ısrarla nst te sokmuyor 36 da bakacağm diyor şuanki ağrı sızılarımızı normal buluyor muhtemel
Ne zaman girdi kanala bebeğin? Ben kanala girince hemen doğururuz sanıyordum. Ay ne cahilim 🙈
Normalde benim dr da 36 veya 37 de nst dedi. Şimdi tam hatırlamıyorum. Ağrım çok diye hastaneye yönlendirdi. Yoksa daha nst ye vardı yani.

Oh iyi yapmış çok güzel cevap vermiş tebrikler 👏🏻👏🏻 Bizimkinin hangi birine karşılık verecen şaşırıyon. Benim burnum büyüktür mesela yüzüme göre kemerli ama doğduğumda fındık gibiydi 😅 demem o ki zaten büyük olacaksa bile bebek bu küçük oluyor ilk doğdupunda. Şu hale bak ya yazarken utanıyorum el kdar sabilerin burnunu konulturuyorlar bize günahı onlara valla 🙏🏻
Gerçekten ne ayıp şey 😕 sağlıklı doğsun da siz de bu gereksiz lafları fazla ciddiye almamaya çalışın elinizden geldiğince

Kızlar... Selam... Hala takipteyim sizi, çok az zamanınız kaldı hayırlısıyla, bu zamanları da güzel geçirin inşallah sağlıkla hayırla kavuşun bebeklerinizi hepinize dua ediyorum🤲🤲🤲
Martta kaybettim kızımı, kaybetmeseydim sizlerle bende yaşardım bu heyecanı, nasibime şükür etmeyi de öğrendim neyse kızlar herşey gönlünüzce olsun...
İnşallah 🙏cok tesekkurler En kısa zamanda yine yaşayasın bu güzel duyguyu inşallah🙏Rabbim yaşatacakdırda sakın üzülme

Ne zaman girdi kanala bebeğin? Ben kanala girince hemen doğururuz sanıyordum. Ay ne cahilim 🙈
Normalde benim dr da 36 veya 37 de nst dedi. Şimdi tam hatırlamıyorum. Ağrım çok diye hastaneye yönlendirdi. Yoksa daha nst ye vardı yani.
1 haftayı gwciyor yeni yeni ozamndan buyana evin icinde gezinmeler dışnda çok dolanmıyorm genel8nde uzanma modundaym,36 ya kadar tutabilirsen çocuğu rahatlarz dedi banada

Selam kızlar dün kontrolüm vardı ve güzel geçti. Bebiş 1800 Gr olmuş, yani 10 günde 400 Gr almış, bence fena değil. Boyu da 42 cm🙌 Riskli gebe olduğum için bundan sonra her hafta kontrole gideceğim. Henüz doktorumla konuşmadım ama doğum yapar yapmaz hemen aşı olmak istiyorum. En azından 1 hafta içinde!
Aşı olmayanlar, siz ne zaman yaptiracaksiniz?
Oyyy maşallah🥰 ben aşımı temmuz da oldum

Ya ben kafayı yicem gerçekten insanlar neden bu kadar dengesiz . Devamlı aynı konuları açıyorum ama idare edin başka kimseye de anlatamıyorum. Benim meşhur kv doğum ne zaman olmaksa haber ver ona göre uçak bileti alcam demişti bende insan gibi aradım dün haber verdim. Bebeği sordu işte daha önce usg fotosu istemişti atmıştık. Çocuğa diyoki koca burunlu bebek kesede suyun içinde her tarafı kaymış zaten kurban olduğumun. Napıyo koca burunlum dedi bana . Ben de dedim ki o annesine öyle gelmiyo çok tatlı dedim. Sonra sanki ben yakınıyormuşum gibi gelmiş bana diyoki yok o suda olduğu için öyle görünüyordur önemli olan sağlıklı olması. Şurası şöyleymiş burası böyleymiş bunların hiç önemi yok diyip beni teselli etti resmen. Kendi yazdı çizdi ben kafayı yicem yeminle. Benim lohusalığımdan kimse bişey beklemesin bu kadın beni öldürecek çünkü. Süt mütte kalmaz bende . Sinir boşalması yaşadım
SEnin hormonlar gitmiş benim kızımda sadece burundu resmen 😂 ben diyordum eşime seninyuzunden felan hatta dogduktan sonra burnuna mesaj gibi şeyler yapıyordum gerçi ultrason buyyk gösteriyor bir kaç gune suyu atıyorlar aile neticede takılır çirkin çingene diye seviyorlar ama sen gerçekten aşırı alıngan olmuşsun

Feci grip olmuşum. cumadan beri bogazımı sirkeyle yumuşatttım kesilmiş gibiydi ama burnum iptal olmuş başımda kullaklarımda ağrı ilaç yok içmek için şeker diyetide araya girdi sirke zaten bızdu unutup içmiştim iki saat sonrasını ölçecektim bir saat öncesini geçmiş aileleri yardıma grlenler çok şanslı bu halde bile çamaşır bulaşık yemekle uğraşıyorum elim ayağım çekilmiş bulutlarda gibiyim bence şikayetlenmeyin biri size yardıma gelecekse kabul edin

1 haftayı gwciyor yeni yeni ozamndan buyana evin icinde gezinmeler dışnda çok dolanmıyorm genel8nde uzanma modundaym,36 ya kadar tutabilirsen çocuğu rahatlarz dedi banada
Bende yarin 36 oluyorum kanala girince ne gibi degsiiklikler var mesela ben az ayakata kalsam baski yapiiyor asagi ama midemin altnda da cok harkeet ediyo ayaklari mi poposumu artik bilmiyorum karnim asagi indi oyle diyo annemler acaba kanala girdimi benmkide 2. hamileligim bu ama 6 yil gecti ustunden unutmusum

Lansinohu hergün sürüyormusun ben de aldım lansinoh krem ama daha bir defa sürdüm hep unutuyorum
Kuzum ben oglumda dogumdan 1.5 ay kadar once baslamistim hergun azicik suruyodum ucuna
Dogumundan sonra da her emzirdikten sonra surdum
Degil yara ne agri ne sizi hicbir sey olmadi cok sukur duzenli surunce ise yariyo gercekten ya da ben de yaradi bilmiyorum

X