2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sağol canım benim Allah razı olsun her zaman dengesiz laflar ediyo o yüzden hep takıyorum. O torun sevmeyi değil insan sevmeyi bilmiyor ki 🤭. Sevmemesi zaten işime gelir uzak dursun daha iyi benim için
Benim ablamın bebeği için kayınvalidesi benzer bir yorum yapmıştı, ultrason fotosunda iri görünmüş burnu, kadın da demiş ki burnu büyükçe gibi ama olsun artık herkes estetik oluyor. Ablamın ve eşinin burnu küçük ve baya düzgün, biz de ailecek küçük burunlumuz genetiğimiz öyle ama bu kayınvalide baya bereketli burun açısından. Ablam gülerek ee o zaman estetik ameliyat parasını senden isteriz ilerde dedi😂 herkes güldü. Ne tartışma ne bir şey, laf söyleyen kendi de duymayı göze alacak o zaman☺️
(Bu arada suyun içinde gerçekten şişiyorlar, gayet derli toplu çocuğun burnu şu an, büyük değil)

Son düzenleme:
Benimde solumda başladı ya😢dün gece farkettim devam ettimi seninkiler
Evet o zaman minik minik kırmızı çizgilerdi şimdi biraz büyüdüler rengi bazen açılıyor bazen koyulaşıyor bu kadarına razıyım inşallah başka yerde olmaz göbeğimde falan

Eklentiler

• IMG_20210808_151205.jpg
    IMG_20210808_151205.jpg
    94,9 KB · Görüntüleme: 95
Dün ben de senin şikayetlerine benzer şikayetle doktorumu haberdar ettim canım. Hemen aradı, gaz, kabızlık, ishal şikayeti var mı? Düzenli mi, 10 dk da 3 kez gibi, uyuyabildin mi diye sorular sordu. Sonra yine de tedbir amaclı nst istedi. Çok şükür bir sorun yok. Bu günlerde böyle şeyler yaşayacağız sanırım. Bilmedigimiz için panik oluyoruz biraz da. Bir de benim uzanınca geçiyor, ayakta veya oturur pozisyonda artıyor ağrım. Dinlenmeye çalış.
Canim ben ayrintilariyla doktora yazdim kontrol etmeye gerek gormedi normal agrilarmis. Bu haftalarda hep oluyor demek ki dedigin gibi. Ben yatinca agri artiyordu ayaktayken daha iyiydim.

Bugun 33+1 olduk, kendimi çok yormadigim dışarda yurumedigim evi supurmedigim halde 1 haftada 32 mm den 28e düşmüş rahim agzi, daha muayene olmadan dedim ki hocam ben bu ilaci bırakmak istiyorum cok ağır geldi dedim, muayeneden sonra dr dedi ki kullanmasaydin simdiye dogurmus olabilirdin dedi. İlaca ragmen kısalmış dedim anca etki eder ilac dedi, bide önceki hafta yat dememisti kısaldığını görünce sadece temel ihtiyaçların icin kalk dedi. Bide haftaya tatile gitcekmis gitmeden gorcek beni, o yokken dogurursam diye de korkmaya başladım. Burda cok okudum tabi 20 mm 17 mm ile haftalarca yatarak bekleyebilenleri ama insan panik yapiyo yine de.. daha 2100 gr 44 cm bebek 🤷 benim hastanede 35 hafta öncesi prematüre bakımı yok, uzaktaki subeye yolluyolar bebegi, korkum da bu zaten bebegi kuveze alıp beni eve kucağı bos göndermeleri 🙁
Benim doktorum da Ağustosun sonunda tatile gidecekmiş içime hep o tatildeyken doğuracak mışım gibi geliyor ama hiç kafaya takmıyorum sonuçta hastanede birkaç doktora daha muayene olmuştum birkaç kez acil de bir de bayramda başka bir doktora muayene olmuştum onlar da gayet iyilerdi sonuçta hepsi doktor önemli olan sağlıkla kavuşabilmek hastanemi özellikle Yenidoğan servisi olduğu için seçtim ama her ne olursa olsun her şeye her duruma hazır olmak zorundayız ve bir anne olarak şimdiden metanetli sabırlı güçlü olmalıyız bebeğimiz için küveze de girebilir erken de doğabilir sarılık da olabilir sütümüz de gelmeyebilir bütün olasılıkları düşünüp her şeye hazırlıklı olmamız gerekiyor üzülmenin ne bize ne bebeğimize bir faydası yok o yüzden pozitif düşünmeye çalış canım inşallah her şey çok güzel olacak İnşallah hepimiz burada güzel doğumlar yaşayacağız kalpten diliyorum 🤲❤️

Evet o zaman minik minik kırmızı çizgilerdi şimdi biraz büyüdüler rengi bazen açılıyor bazen koyulaşıyor bu kadarına razıyım inşallah başka yerde olmaz göbeğimde falan
Bendede böyle şuan önceden de vardı zaten bende ama bu çıkanlar geniş olunca moralim bozuldu inş böyle kalırız ya bio oil aldım bakalım inş işe yarar

Benim doktorum da Ağustosun sonunda tatile gidecekmiş içime hep o tatildeyken doğuracak mışım gibi geliyor ama hiç kafaya takmıyorum sonuçta hastanede birkaç doktora daha muayene olmuştum birkaç kez acil de bir de bayramda başka bir doktora muayene olmuştum onlar da gayet iyilerdi sonuçta hepsi doktor önemli olan sağlıkla kavuşabilmek hastanemi özellikle Yenidoğan servisi olduğu için seçtim ama her ne olursa olsun her şeye her duruma hazır olmak zorundayız ve bir anne olarak şimdiden metanetli sabırlı güçlü olmalıyız bebeğimiz için küveze de girebilir erken de doğabilir sarılık da olabilir sütümüz de gelmeyebilir bütün olasılıkları düşünüp her şeye hazırlıklı olmamız gerekiyor üzülmenin ne bize ne bebeğimize bir faydası yok o yüzden pozitif düşünmeye çalış canım inşallah her şey çok güzel olacak İnşallah hepimiz burada güzel doğumlar yaşayacağız kalpten diliyorum 🤲❤️
İnşallah canım çok haklısın ben zaten normal dogum düşünmediğim için sezeryande baska doktor da olsa ciddi bi sorun yasamam heralde. Yeter ki sağlıkla kavusalim..
Bu arada moralini bozmak istemem ama bu çatlak olayi nasıl biseyse bende hep aniden oluyor, bir gün önce bişey yok bir gün sonra kıpkırmızı belivermis halde buldum hep belimi ve karnımı.. sağlık olsun napalim 🤷

Canım bak çok haklısın. Zor günlerinde ortada yokken şimdi bu tavırlar daha da çok rahatsız eder. Ama bu kadar sinir de sana zarar. Bebeğinden, sütünden önemli değil ki. Kendimde dahil en çok neye kızıyorum biliyor musun? Aslında bizim için önemi olmayan insanların davranışlarına kafamızı takıyoruz. Keşke bunu yapmasak. Bebeğimiz hassas noktamız tabi, o çok ayrı ama keşke dalga geçmeyi de öğrenebilsek. Koca burunlu mu dedi? Ayy burnu aynı sen, desen mesela 😉 Benim annem beni sadece 2,5 ay emzirebilmis. Babannemle kavga etmişler sütü kesilmiş, öyle anlatır. Ne için annemin sütünden mahrum kaldım ki. En değerli besinimdi o benim. Bünye olarak zayıf olmamı hep ona bağladık yıllarca. Şimdi doğumdan sonra bir de lohusa halinle aynı evde olacaksın. Daha sakin kalıp, umursamamaya çalış. Görüşünce seni geriyorsa eşin iletişim kursun, sen biraz geri planda kal.
İşte ne büyük günah rızkına sebep olmuş. Gerçekten bizde de var hayatımızda önemi olmayan insanları takıyoruz. Aslında He deyip geçmek lazım ama yapmıyoruz. Çok önemlilermiş gibi hep takıyoruz bu tarz insanları

Zaten bilim dünyası hamilelikte Covid aşısinin olması gerektigini büyük ölçüde destekliyor. Erken doğum, ölü doğum ya da anne ölümlerini azaltmis. Sadece her makalede şöyle bir dipnot geçiyorlar, " orta ve uzun vadede bebek üzerindeki etkileri henüz bilinmiyor". İşte bu bilinmezlik beni durdurdu.
Gebelikte olduğumuz diğer aşılar ise, tetenoz gibi, uzun vadede araştırması yapılmış aşılar.
Emzirme döneminde aşı ile ilgili bir makale buldum, (Google scholara, COVID-19 Vaccination in Pregnant and Lactating Women, yazilinca çıkıyor. Dr.Emily Adhikari ve Dr.Catherine Spong)
Makalede şöyle deniyor: The Academy of Breastfeeding (Tıbbi Emzirme Akademisi) nin tavsiyesine göre "Emzirme döneminde aşı lipidinin kan dolaşımına girmesi ve meme dokusuna ulaşması olası değildir. Olursa, bozulmamış Nano parçacık veya mRNA' nin sute geçme olasılığı daha düşüktür. Pek olası olmayan bu durumda, sütte mRNA bulunması durumunda, bebek tarafından sindirilmesi beklenir ve herhangi bir biyolojik etkisinin olmasi olası değildir".
Umarım gebelik ve emzirme dönemini güvenli bir şekilde atlatırız❤️🙏
Benim doktorum da hamilelikte uzun vadeli bilinmezlik nedeni ile önermedi ama emzirirken yaptırabilirsin dedi. Olan olmayan herkese şifa olsun Allah hastalıkla karşılaştırmasin 🙏 araştırayım ben de makaleyi teşekkürler

Çok haklısın canım asıl zor günde destek bekliyor insan. Sadece maddi değil manevi de öyle. Hele ki zor elde edilmiş bebeklere ve annelerine karşı ayrı bir hassasım bence herkesin de öyle olması gerekir. Ben ilk denemede 4 gün bekleyemeden kan vermeye koşmuştum da mutlu haberi almıstım sen 4 yıl beklemişsin en güzel şeyler sizin hakkınız şuan. Boşver varsın saygısız desinler senin ve bebeğin sağlığından daha mi önemli. Unutulur gider sen hamilesin hem hamilenin hem lohusanin kusuru olmaz bence kolay şeyler değil bu dönemler.
Yok kız maddi asla beklentim olmadı Allah korusun beş kuruşları geçmesin bana. Maalesef onlarda öyle bi düşünce yok zerre değerli değiller artık . Zaten bu saatten sonra saygısız okucam rahatça diyebilirler 🤭

Bendede böyle şuan önceden de vardı zaten bende ama bu çıkanlar geniş olunca moralim bozuldu inş böyle kalırız ya bio oil aldım bakalım inş işe yarar
Ben taa en başından beri bio oli sürüyorum belki oralara sürmedim ondan oldu karnımda hiç yok bio oli çok güzel hem kokusu güzel hem de yapısı

Ohh iyi yapmışsın canım o zaman sen hiç düşünme sizinkiler halleder😅
Benim ablamın bebeği için kayınvalidesi benzer bir yorum yapmıştı, ultrason fotosunda iri görünmüş burnu, kadın da demiş ki burnu büyükçe gibi ama olsun artık herkes estetik oluyor. Ablamın ve eşinin burnu küçük ve baya düzgün, biz de ailecek küçük burunlumuz genetiğimiz öyle ama bu kayınvalide baya bereketli burun açısından. Ablam gülerek ee o zaman estetik ameliyat parasını senden isteriz ilerde dedi😂 herkes güldü. Ne tartışma ne bir şey, laf söyleyen kendi de duymayı göze alacak o zaman☺️
(Bu arada suyun içinde gerçekten şişiyorlar, gayet derli toplu çocuğun burnu şu an, büyük değil)
Oh iyi yapmış çok güzel cevap vermiş tebrikler 👏🏻👏🏻 Bizimkinin hangi birine karşılık verecen şaşırıyon. Benim burnum büyüktür mesela yüzüme göre kemerli ama doğduğumda fındık gibiydi 😅 demem o ki zaten büyük olacaksa bile bebek bu küçük oluyor ilk doğdupunda. Şu hale bak ya yazarken utanıyorum el kdar sabilerin burnunu konulturuyorlar bize günahı onlara valla 🙏🏻

İnşallah canım çok haklısın ben zaten normal dogum düşünmediğim için sezeryande baska doktor da olsa ciddi bi sorun yasamam heralde. Yeter ki sağlıkla kavusalim..
Bu arada moralini bozmak istemem ama bu çatlak olayi nasıl biseyse bende hep aniden oluyor, bir gün önce bişey yok bir gün sonra kıpkırmızı belivermis halde buldum hep belimi ve karnımı.. sağlık olsun napalim 🤷
Sağlık olsun kuzum ne yapalım 😊 biz önlem alalım yağlanalım da olursa da yapacak bir şey yok benim bacaklarımda gençliğimden beri vardı zaten

İlk kaçıncı haftanda gördün çatlakları. Ben karnımın her yerine sürüyorum lierac jel kullandım. Göğüste kullanmadım . Göğsümün alt kısımlarında beyaz beyaz olmuş çatlak şimdi göğsümede sürüyorum sanki ilerlemiyor ama bilemedim yinede . Göğüslerim sadece 1 beden büyüdü nasıl çatlak oluştu anlamadım.

İlk kaçıncı haftanda gördün çatlakları. Ben karnımın her yerine sürüyorum lierac jel kullandım. Göğüste kullanmadım . Göğsümün alt kısımlarında beyaz beyaz olmuş çatlak şimdi göğsümede sürüyorum sanki ilerlemiyor ama bilemedim yinede . Göğüslerim sadece 1 beden büyüdü nasıl çatlak oluştu anlamadım.
Epey oldu canım kaçıncı haftamdı hatırlamıyorum benim de göğüslerimde var ama minik minik belli olmuyor fazla umursamıyorum o yüzden göğüslerime hiç bio oil sürmedim sadece göğüs ucuna ıncıa krem sürdüm o bitince lansinoh aldım onu sürüyorum şimdi lansinoh daha iyi geldi

X