2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar bide size bir soru daha benim kiz erken döndü biraz da asagida kafasi yururken cok zorlaniyorum sanki biraz sıksam kendimi doguracam :KK66:) bide o hareket ettikce bazen cok afedersiniz idrar kacagi oluyor sizde de varmi bu tarz seyler arkadasim 39. Haftasinda hic oyle seyler yasamadi
Özellikle hapşırırken kaçıveriyor benimde 😳 başı bi ara aşağıdaydı benimde yürümekde çok zorlanmıştım ama sanırım döndü sonra biraz şimdi daha rahatım. Bebeğin iriliğine kemik yapısına göre değişiyor sanırım ya.

Bir biberon açıkcası bana şöyle lazım oldu dışarda veriyordummsutumu sağıp koyuyordum su vermedim açıkcası sutte olduğu için sgma makinesinin vardı sağıp poşete koyup dolaba atıyordum yada içiriyordum biberon meme reddetme durumları olmadı ama sutu gelmeyenler için senin aldıkların çok değil bebek bazen içmiyor yeni mama hazırlıyon acil oluyor yani yedekler gerekli
Evet evet sütü gelmeyenler için tabiki yedek gibi iyi olur ama bakalım artık onu ihtiyaç dahilinde alayım diyorum. Ben de dün süt saklama poşetlerinden aldım inşallah güzel güzel sütümüz olur. Benim annemin hiç yoktu ona çektiysem işim zor

İlk başlarda sterilizasyonu sağlamak için kaynatın diyorlar. Ne bilim belki diğerini de kaynatinca bişey olmuyordur ama her zaman cam daha sağlıklı geliyor bana😊 yine aventin minik cam biberonunu aldım. İleride de mama kullanmak zorunda kalırsam kızımın biberonu kendi tutarak emecegi dönemde cam ağır diye belki diğerini seçerim 🤷
Doğru diyorsun kendimiz tutunca şimdilik sorun olmaz zaten. Camlar çok hoşuma gitmişti bir de dediğin gibi cam sağlıklı geliyor 😊

Özellikle hapşırırken kaçıveriyor benimde 😳 başı bi ara aşağıdaydı benimde yürümekde çok zorlanmıştım ama sanırım döndü sonra biraz şimdi daha rahatım. Bebeğin iriliğine kemik yapısına göre değişiyor sanırım ya.
Evettt benimde hapsirirken oluyor en cok veya birseye cok guldugumde 😂😂 yaa neler neler bu hamilelik cok zor yaaa

Şuan senin pozisyonuna göre normal gözukuyor karnında inmiş olmalı ki böyle durum oluyor 34 ten sonra yanlamaya başlıyor 36 dn sonra hemmpozısyon alıyor hem karın inmiş oluyor ama kişiye göre değişr çok fzla yurume uzanır dur derim çok hareket baskıyla birlikte açılma olabilir benim şuan yan parlel duruyor bazen ters pozısyonda kaldığıda oluyor
Daha karnim cok inmedi birde erken dondu 28 de gittigimde basi asagidaydi 32de gittim yine asagidaydi 32. Haftada kilosu 2000gr boyu 44cm di. Normale gore biraz iri mi acaba ondan mi ki

Ben ilk kan tahlilinde öğrendim gebeliğimi. 4 gün gecikmeyle 1600 bhcg ve 26 progestrron çıktı sonuç . Doktorum ikisinin de tahlilini istemişti. Progesteronu düşük buldu. Yaşım 39, “bu yaşlarda 30 üzeri olmasını isteriz Gebelikte. Sonuç kötü değil ama takviye alırsanız daha iyi olur“ demişti. Bu gebeliğimden 1,5 sene önce bir kaybım olmuştu. Doktor Bunu da bildiği için hiç riske atmak istemedi diye düşünüyorum. Çünkü o düşüğü yaşadığımda takipteki doktorunuz progesteron baktırmamış diye altını çize çize söylemişti .
İnşallah hepsi zamanında sağlıkla Selametle doğsunlar , Sağlıkla büyüsünler . amin 🤲🏻💐
Inşallah canım 🙏önlem amaclı kullandırıyor demekki. Zaten vucutta azalınca ya kanama oluyor, ya düşük, doğum yakınsa erken doğum oyuzden kullanmakta fayda var. Sadece sonuna kadar kullanilirsa bebek tüylü olma ihtimali oluyormuş 😊bir forumda okumuştum.

Bende kullanıyorum canim, sabah akşam 200X1
Bakalım ne zaman bıraktıracak doktorlar. Fitil kullanmak birşey değilde, gebeliğin basindan beri oksapar ve Proluton kullanmak beni yordu. Neyseki son 7 haftaya girdim. Herşey yolunda giderse, erken doğum falan olmazsa sezeryan tarihim 10 Eylül 😍
Banada fitil dedi de yapamıyorum fitil olarak oyuzden uyku falan yapıyor progestan ağızdan içince. Göbusum büyümüş değişmiş vücut fitil icin korktum ilk zamanlar yapıyordum 😉

ben

Benim adetime 6 gün var bende de var o çizgiden acaba hamile miyim o çizginin başka bir sebebi oluyor mu
Aslında herkeste varmış bu çizgi ama iki farklı çeşidi varmış. Gözle görülebilen genellikle hamilelikte ortaya çıkarmış. Bende daha öncesinde hiç fark etmemiştim ilk kendimde belirti ararken fark ettim. Dayanması çok zor biliyorum ama birkaç gün daha sabredin ya da 2 gün sonra kan verebilirsiniz ben 4 gün kala kan vermiştim.

Aslında herkeste varmış bu çizgi ama iki farklı çeşidi varmış. Gözle görülebilen genellikle hamilelikte ortaya çıkarmış. Bende daha öncesinde hiç fark etmemiştim ilk kendimde belirti ararken fark ettim. Dayanması çok zor biliyorum ama birkaç gün daha sabredin ya da 2 gün sonra kan verebilirsiniz ben 4 gün kala kan vermiştim.
Bende pazartesi vermek istiyorum sağlık ocakları o zaman açılıyormuş
bende belirgin ya ben görüyorum acaba psikolejik mi dedim ama eşim de görüyor

X