2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Herkese Merhaba, ben de eylül annesi olacağım 🤗 Tüp bebek tedavisiyle hamile kaldım. 2 ocakta beta hcg 285 , 4 ocakta 880 çıktı. Yarın ilk kontrolüme gideceğim kese ve kalp atışı için. 🙏 şu anda 6+1 olduk. Herkese güzel bir gebelik diyorum sağlıkla kucağımıza alalım 🤗
Yaa aynıyızzz bizde 6+1 💃 yarın benimde ilk kontrolumm varrr inşallah herşey yolundadır ve şu ilaçlardan kurtuluruzzzz🦋

Arkadaşlar bir sey soracağım, ben ilk gebeligimde folik asit kullanmıştım. Benden sonra hamile kalan arkadaşlarıma doktorlar folik asit vb. Takviye edici ilac vermedi. Yeni bir makale v görüş etrafında toplanmış doktorlar artık verilmiyormus diye söylediler. Sizlere doktorlar verdi mi acaba bir seyler? Ya da ne gibi testler yaptılar? Ben henüz sadece evde test yaptım, pazartesi doktora gidicem. Merak ediyorum.

Başta ben de çok mutluydum yok diye ama dün sabah müthiş sürprizi yaşadım :KK70: Elma, çubuk kraker ve limonu deneyeyim ben de. Muz şu an mucize gibi, yediğim anda kesiliyor ama sürekli yemem gerekiyor. Bakalım ne zamana kadar sürecek.
İlk üç ayı geçmez umarım bu durum 🙁

Merhaba Eylül anneleri. Ben de su an 34 günlük olarak hesapladım gebeliğimi, yarin doktora gideceğim bakalim neler diyecek. İkinci gebeligim bu. Oğlumda bulantim 5 tam ay sürmüştü ve çok kötüydü. İş yerinde inanilmaz zorlanmistim. Doktorum bana bulantı için zofran(4mg) diye ağızda eriyen bir ilaç vermişti, onu 4 ay kullandım. Kullanmadığım zamanlar perişan oluyordum. Midem bulandında atıştırmak durumu çok daha fena yapıyordu ne yesem tekrar tekrar kusuyordum ve buna şu içmek de dahil. Tabi çevremdeki hamile 5-6 arkadaşımda bulantilar 1-2 hafta sürdü geçti. Su an pek hasta olmayan, güçlü bir oğlum var 2 yasinda. Bu kez de inanilmaz uykuluyum, uykululuk yaşayan var mı aranızda acaba?
Merhabalar 🖐 benimde 2.gebeliğim 6.haftayi buhun dolduruyorum bulantilarim çok ilk gebeligimdede boyleydi ve bnde senin gibi ilac kullanmistim yarin doktora gidicem ilac yazmasini soyliyecegim yoksa su bile icemiyorum senin gibi calisan bayanlar icin daha bi zordur eminim ben evdeyim ev hanimiyim haftalar gozumde buyuyor Allah hepimiizn yardimcisi olsun uykulu hal bendede mevcut gunduz 1 2 saat uyuyorum zaman da gecmis oluyor aksamlari da 12 olmadan uykum geliyor ama gece cok rahat uyuyabildigim soylenemez bulantilar uyurken bile devam ediyor 😣

Arkadaşlar bir sey soracağım, ben ilk gebeligimde folik asit kullanmıştım. Benden sonra hamile kalan arkadaşlarıma doktorlar folik asit vb. Takviye edici ilac vermedi. Yeni bir makale v görüş etrafında toplanmış doktorlar artık verilmiyormus diye söylediler. Sizlere doktorlar verdi mi acaba bir seyler? Ya da ne gibi testler yaptılar? Ben henüz sadece evde test yaptım, pazartesi doktora gidicem. Merak ediyorum.
Folik asit verdi canım başka test yapmadı henüz sanırım daha kalp atışını duymadığı için..

Yok hayatımm yaa bir umut işteee yani ilk çocuğum normaldi benim belki tutunduktan sonra bırak derrrr
benimkide normal ilk çocugum . ama şey dedi bana doktrum climara bant kullniyrum sali gunu 8. haftama giriyorum 8. haftada kulln brak dedi digerlerinide 3 aylik olduktn snra brakrz dedi

İlk üç ayı geçmez umarım bu durum 🙁
Umarım geçmez gerçekten. Ama hamileliği boyunca sürenler de oluyormuş. Çok zpr bir durum :KK43:
Bana verdi, folik asit değil ama, folatın bir formu. Folik asitle ilgili son dönemlerde bazı kaygılar var anladığım kadarıyla. Fakat metiltetrahidrofolik asit formu için aynı şeyler söylenmiyor. Ben biraz makale okudum, folat kesinlikle önemli denmiş bu dönemde. Yine de ben de kullanmamayı tercih ederdim ama doktorum bu konuda kesinlikle gevşeyemem, kullanman şart dedi. Folik asit olmadığı için kullanıyorum ben de.

Benim gibi 2. Gebelik yaşayan var mı ??? ilk çocuğum şubat 2017 doğumluydu..2. De planlı bir gebelikti, sma gen testini bile yaptırdım bu sefer daha bilinçliydim,ilk ayda da hemen hamile kaldım çok şükür, Allah tamamına erdirsin inşallah...:dua:ve de anne olmak isteyenlere bu duyguyu nasip etsin en kısa zamanda inşallah...
Merhabalar sma gen testi hakkında bilgi verirmisiniz acaba ? :) hayırlı olsun bende 2.gebelik istiyorum da

Benim bildiğim doktorlar folik asiti hamilelik öncesi başlanmasını bile öneriyor. 3 ay önce mesela. Bana verdi doktorum, ama fazlası da zarar diye biliyorum. Kanda folik asit testi de istedi.
Bunun dışında hepatit a, b, rubella, toksoplazma, b12, hematoloji ve idrar testi istedi doktorum benden.

Merhaba herkese,

Doktor bir tarih vermedi henüz ama regl tarihime göre ben de bir Eylül annesi olacağım. 6. hafta bitti işte :)
Dün sabah bulantım başladı, hatta kustum :KK43: Muzun çol iyi geldiğini farkettim ama biraz tedirginim. Yarın işe giderken serviste kusmaktan korkuyorum :KK43: Korona falan var bir de herkesi de tedirgin edeceğim, hem de durumu resmen ilan etmiş olacağım :KK43:
Bulantı yaşayan var mı, nasıl baş ediyorsunuz?
Bana doktor prilam dr verdi bulantiya iyi geliyor canim

4+5 te betam 20.000 çıktı ertesi gün doktora gittim kese yolk ve bebeği gördük ama kalp atışı henüz yoktu. 1 hafta sonra kalp atışını duyduk. İkiz değil buarada.
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Hayırlısıyla kucağınıza almak nasip olsun inşallah :) salı günü ilk randevuma gideceğim. 5+1 de tahminen o gün betam 20 binlerde olacak. Keseyi ve bebeği görürüz inşallah biz de

Karninda şişkinlik ve gerginlik olan varmış?martta düşük yapmıştım o donem çok etkilendim simdi yine ayni sey olur diye çok korkuyorum,herşeyi olumsuz yormak istemiyorum,reglim geceli 5 gün oldu doktorada gitmek istemiyorum 6,haftayı beklemek istiyorum ama olumsuz bisey olursa onlemini aliriz belkide..kafamda deli sorular..ilk 3 ayi atlatırız inşallah Allahını izniyle
Ben de ağustosta düşük yaptım. Şimdi korkuyorum bir şey olur diye. İlk gebeliğimde beta hcg artışı 2 katı şeklinde artmıyordu ve düştü. Artılş güzel olmadığı için bende hazırlıklıydım düşüğe. Bu sefer betam güzel artıyor. Sizin de iki katı şeklinde artıyorsa bir şey olmaz allahın izniyle. Şişkinlik gebeklikte normal diye biliyorum

Son düzenleme:
Ben hiç kan vermedim, beta kaç bilmiyorum.. idrar testi pozitif çıkınca gittim doktoruma ve kese göründü, kalp atışı için de 10 gün sonra görüşelim dedi. İkiz olmasından mı şüpheleniyorsunuz, ilk gebelik mi ?
Bir düşüğüm var. Bu sağlıklı ilk gebeliğim. Beta fazla arttığı için ikiz mi diye düşündüm. Salı günü belli olur randevuda inşallah

Hem kese hem yolk hem kalp atışı duyduk şükür 🙏 çok düşünmeyin lütfen ben 2 gün önce devlete gittiğimde keseyi zor gördü şükür bugün kendi doktoruma gittim moralim bozuktu hatta, kalp atışını duyunca bütün soru işaretleri kalktı aklımdan 🙏🙏🙏🙏🥰🥰🥰 darısı başınızaaa
Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için 😍 çok sevindim sizin adınıza gözünüz aydın sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşallah 🥰🥰🥰

Merhaba kızlar bende inşallah eylül annesi olucam🥰 Sat 15 Aralık Bat 15 Ocaktı. Yum tarihim 1 Ocaktı. Gebeliğimi yum un 9. Günü öğrendim. 12. Gün kanda beta 93 çıktı. 15. Gün 337 çıktı. Doktorum 22 sinde çağırdı. İlk başlarda miğde bulantısı, iştahsızlık yaşadım ama şu an tam tersi iştahım açık güzel yiyorum. Ceviz, fındık, meyve sık sık yiyorum. OmepaVM vitamini kullanıyorum. Sigara içiyordum bıraktım. 10. Günden itibaren kahverengi lekelenmelerim oldu azar azar şu an geçti sayılır. Şimdilik böyle. İnşallah sıkı sıkı tutunur bebişler bize çok heyecanlıyım🤗 Tahmini doğum tarihi 21 Eylül gösteriyor hayırlısı bakalım😌

X