2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bendim canım geçen hafta sonu çok sancım var diye ortalığı ayağa kaldırdım nstye girdim gaz sancısıymış dr komple karın bölgesiyse gazdır diye rahatlattı. Adet sancısı gibi kaşıkta olursa gel demişti ama onun da düzenli olması gerekiyormuş yoksa yine sıkıntı değilmiş. Şimdi çatı kemiği genişliyor ya o da sancı yapıyor of hepsi birbirine giriyor gibi 🙈
Canım senin sayende ben de ayırt etmeye başladım. Sağ ol 😍 Şimdi daha rahatım. Ilk gaz sancisinda ben de çok korkmuştum. 🙈

Ben defter tuttum çok güzel oldu hem bana hem kızıma hatıra 😊S
Sonraki gebelikte çok işe yarıyor ben ykayılarımın ultrason resimleri sureçleride yazmıştım birde haytıra olayı ve duygusal kısmı var ultrasonmresimlerini kesip bebeğin kilısu boyunu hissettklerimi de yazıyorum seninki daha guzel olmuş çok guzel anılar

Bugün tüp bebek tedavimi yapan doktoruma gittim. Bebeğin ayağı demekki durusundanmış sıkıntı yok dedi. Ama tüp bebek için uğraşlarımı bildiği için bana normal doğum yapmamam gerektiğini söyledi. Riske atma kendini dedi.

Ay ben kapı süsü magnet olayını seviyorum ama lohusa pijaması istemiyorum önden düğmeli spor tarzda çok güzel pijamalar var onlardan alıcam 😁
Bende öyle yaparım pamuklu olması şart benim için terlediğim için benm dugunde olanlar duruyor isim yerini degşsem işe yarar ama kelebekli magnetti😂onları kime verim korana felan uğraşmaya değmez gibi dugundeki magneti kim yaptı beğendi fikrim bile yok benim 😂 bu işlerden bir haberim bende sizlerden öğreniyorum

Bu da bizim kapı süsümüz ve yastığımız 😊 hediye geldi yoksa bende yaptırmayacaktım 1 yaşına kadar oda yapmayacağız park yatak aldık onunla idare edeceğiz. Doğum sonrası üzerinde doğum tarihi olan hediyeler dağıtmak istiyorum yakın çevreme hatıra kalsın diye ama henüz karar veremedim. Gecelik konusuna gelince aman Allahım lohusa gecelikleri sanki gelinlik gibi ve çok uçuk fiyatlar hiç tarzım değil sadece önden düğmeli bir gecelik aldım. Birde sade bir pijama alacağım. İsimli hastane çıkışını eşim çok istedi ismi koyan kendi olduğu için sanırım 😬 ama bazı yorumlarda çok kolay solduğunu okuyunca vazgeçtim. Sonra nakışlıları gördüm tabi ama hastane çıkışı aldım artık büyük ihtimalle onu da yaptırmayacağım. Önemli olan bebeklerimizin sağlıkla gelmeleri inşallah 🙏
Hangi siteden yaptırdın canım çok beğendim

Burda bir arkadaş, ağrı karnın tümüne yayıldıysa gaz diye tabir etmişti. Kimdi şimdi hatırlamıyorum ama sağ olsun ayırt etmemi sağladı benim. Kasıktan ara sıra giren kramp, kasılma da bu aylarda yavaş yavaş olur. O yüzden rahatım ben de. Ama dünden beri bu iğne batması gibi biranda giren acı gerçekten "ahh" dedirtiyor yani.
Gaz çok farklı kalb krizi bile sanabilirsin😂rahim kaynaklı olanlar adet ağrısı gibi bazende kramp girer rahim kasları çektiği içinde sancı girer anlık yalancı sancı kasılma ben çok anlamıyorum çunki karnımız agırlaşıyor karın buyudu her yere baskı oluyor her taraftan ağrı geliyor olağan durumlar bu belirtilerin devam etmesi lazım öyle sancıların doğumla alakası yok benm yaşadığım farkedileneyecek şiddet hafif başlasada adet ağrısı gibi oluyor ben o kadar yoruluyorum ki karnım çok baskı uyguluyor dinleniyorum neticede geçiyor ama akşam meyve yiyince işler çığrından çıkıyor gaz sancısı heryerden gelip girer

Bugün tüp bebek tedavimi yapan doktoruma gittim. Bebeğin ayağı demekki durusundanmış sıkıntı yok dedi. Ama tüp bebek için uğraşlarımı bildiği için bana normal doğum yapmamam gerektiğini söyledi. Riske atma kendini dedi.
Tup olup normal doguran var mı turkiyede acaba merak ediyorum doktorların bu duşuncesi saçma geliyor dokuz ay taşıyorsun zaten kayıp olunca şnsan parayımı duşunuyor sanki herkes için çok buyuk bir acı bu aya getirdik bundan sonraki kayıpları Rabbim kimseye vermesin sadece bebek değil yuvalarda yıkılıyor böyle kayıplarda ama bu durum tup bebeğe has değl ki sanki insanların uzuntusunu para harcaması daha artıracak

Bendim canım geçen hafta sonu çok sancım var diye ortalığı ayağa kaldırdım nstye girdim gaz sancısıymış dr komple karın bölgesiyse gazdır diye rahatlattı. Adet sancısı gibi kaşıkta olursa gel demişti ama onun da düzenli olması gerekiyormuş yoksa yine sıkıntı değilmiş. Şimdi çatı kemiği genişliyor ya o da sancı yapıyor of hepsi birbirine giriyor gibi 🙈
BAk kasıktaki sancı farklı onda nasıl anlatsam acıma hissi var ama adet ağrısını unutmadıysan öyle düşunecen adet ağrısı sanki insanın sinirlerine basar gibi oluyor ya acı ile sancı farklı bana göre öyle sancılar karnın ust tarafındaysa zaten dogumla alakalı degil

Gaz çok farklı kalb krizi bile sanabilirsin😂rahim kaynaklı olanlar adet ağrısı gibi bazende kramp girer rahim kasları çektiği içinde sancı girer anlık yalancı sancı kasılma ben çok anlamıyorum çunki karnımız agırlaşıyor karın buyudu her yere baskı oluyor her taraftan ağrı geliyor olağan durumlar bu belirtilerin devam etmesi lazım öyle sancıların doğumla alakası yok benm yaşadığım farkedileneyecek şiddet hafif başlasada adet ağrısı gibi oluyor ben o kadar yoruluyorum ki karnım çok baskı uyguluyor dinleniyorum neticede geçiyor ama akşam meyve yiyince işler çığrından çıkıyor gaz sancısı heryerden gelip girer
Jellybelly88 Jellybelly88 sağ olsun çok güzel anlatmıştı. Ben ondan sonra farkına vardım gaz sancımın. Adet ağrısı bilmeyen biriyim ben. 34 yaşındayım. Hatırladığım 2 kez ağrım olmuştur. 😉

Benim de geçen hafta çok hafif pembelik gelmişti. Doktora gittim hemen çok şükür bir sorun görünmedi. Ben yürüyüş işini biraz abartmıştım 10 bin adım attığım oluyordu. Heralde o yüzden oldu diye yordum, daha dikkatliyim artık. Eğer arkası gelmiyorsa endişe etmeyelim bence de dinlenelım🙏🏼
Geçmiş olsun sanada canım. Evet ya kendimizi yormasak iyi olur. Hepimiz dikkat edelim. Buralara kadar geldik çok şükür mucizelerimizle:KK200:

Ben en çokta kokusunu merak ediyorum.. hatta eşime de diyorum bizim bebeğimiz ya istediğimiz şekilde zamanda sevicez koklayıp öpücez 🥰 bebekleri hep çok seviyorum ama kendinin olunca bambaşka bence .. ahh 🥰🥰🥰🥰👼🏼
Resmen aşık oluyomuşuz çok farklı bir duygu anlatılmaz diyor tüm doğuran arkadaşlarım :KK36: Kokusu dedin ya hakikaten nasıldır kim bilir ya:KK37:

Tup olup normal doguran var mı turkiyede acaba merak ediyorum doktorların bu duşuncesi saçma geliyor dokuz ay taşıyorsun zaten kayıp olunca şnsan parayımı duşunuyor sanki herkes için çok buyuk bir acı bu aya getirdik bundan sonraki kayıpları Rabbim kimseye vermesin sadece bebek değil yuvalarda yıkılıyor böyle kayıplarda ama bu durum tup bebeğe has değl ki sanki insanların uzuntusunu para harcaması daha artıracak
Bende anlamadım ya tabi doktordan bunu duyunca duygusal olarak etkileniyorsun

Çok normal bence, böyle şeyler kişisel zevk. Yapana da normal yapmayana da bende yapmadım. Benimde ilk bebeğim sadece bir kapı süsü yaptırmak istiyorum onu da tayinci olduğumuz için oda yapmadık diye kararsız kaldım. Ben pandemiden dolayı pek misafir kabul etmek istemiyorum ama illaki gelen olucaktir, şehir dışındayım bir de belki o yüzden az olur gelen giden. Bir de pek sevmiyorum böyle şeyleri düğünde nikahta yaptırmadım sadece nişanda yaptırdım o da ayıp olmasın diye 😅 yani ben kendi kına gecemde düz siyah elbise giymek istemiş insanım hatta aldım da ama ablam beni parçalamak istiyordu diye zorla kırmızı elbise almıştım.😅😂😂😂😂😂 O yüzden böyle şeyler bana gerek yok gibi geliyor ama tamamen kişisel zevk herkese saygım sonsuz.
Ahahaha ben kına bile yapmadım :KK53:

Benim arkadaş tüp bebek tedavisi ile hamile kalıp normal doğurdu. Eğer her şey normal giderse bence herkes normal doğum yapabilir

Jellybelly88 Jellybelly88 sağ olsun çok güzel anlatmıştı. Ben ondan sonra farkına vardım gaz sancımın. Adet ağrısı bilmeyen biriyim ben. 34 yaşındayım. Hatırladığım 2 kez ağrım olmuştur. 😉
Çok şanslısın o zaman ben de miyom kist vs her şey var o yüzden çok sancılı ve kanamalı geçerdi adetlerim.

Bebeğinin ayağında bir problem olmaması çok güzel bir haber 😍 Demek ki duruşu farklı göstermiş. Vajinal doğum da doğum, sezeryan da doğum. Kimin nasıl doğum yapacağı zaten belli değil. Bebek kendi karar veriyor sonuçta. Hiç takılma bence buna. Sağlıklı sıhhatli kucağımıza alalım yeter ki 🤲

Kızlar saçımın diplerini boyattım bitkisel boya ile. Aralarına da ışıltı attı kuaför. Dillerden röfle baryaj gibi gelmediği icin sari ışıltı paketleri dokunmuyor hamilelere demişti boyayan yaptıran var mı acaba aranızda??🤔nerdeyse 8 ay oldu ya bembeyaz geziyyordum ortalıkta 😁😁doğuma kadarda götürsün artık. Bir daha korkudan yaptirmam😁

X