2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kesinlikle canim anamla bacimda sorun olmadida gelin duyar duymaz hem sewindim dedi hem kaygiya soktu beni burasi guzel herkes icten iyiki warsiniz canim
Aynen canım haklısın anne kardeş gibisi var mı diğer insanlara bişey demeye korkuyorum ben de. Allah nazarlardan saklasın Gerçekten iyi ki buranın bir parçası oldum
tedbiri elden bırakmadan pozitif olacağız elimizden geldiğince

Gen testini nasıl yaptırdınız biraz bilgi verir misiniz
Gen testlerinin yapıldığı merkezler var, sma hastalığı için gebe kalmadan önce taşıyıcı olup olmadığımıza baktırdık sma için gen taraması yaptırdı eşim , eğer onda sorun çıksaydı, benim de kan vererek bu testi yaptırmam gerekiyordu. Ama eşimde temiz çıktı, taşıyıcı değilmiş yani. Birimiz taşıyıcı birimiz normal olsaydık da sorun olmazdı. Sma hastalığı anne babada, ikisinde de taşıyıcılık varsa ortaya çıkabiliyor. Bir arkadaşımın 2.bebeğinde sma tip 1 çıktı mesela, çok üzüldük...hastalık bir testle önlenebilir, bilinçli olmak lazım bence elimizden geldiğince..

Ben 4 ocakta öğrendim betam 25ti sonra 6 ocakta 78 çıktı betam 1 hafta sonrada 2247 çıktı senin betan kaçtı en son

Kızlar doğum tarihini hesaplarken son adet tarihi mi baz alınıyor yoksa ovulasyon testinin pik yaptığı tarih mi? Nasıl hesaplıyorsunuz?
Ovulasyona gore canim. Cunku herkes 14. Gun yumurtlamiyor. Ben 18. Gun yumurtladim doktor 3 gun geriden geliyor dedi.son adet tarihime gore olsaydi yanlis cikacakti yani.

Merhaba herkese,

Doktor bir tarih vermedi henüz ama regl tarihime göre ben de bir Eylül annesi olacağım. 6. hafta bitti işte :)
Dün sabah bulantım başladı, hatta kustum Muzun çol iyi geldiğini farkettim ama biraz tedirginim. Yarın işe giderken serviste kusmaktan korkuyorum Korona falan var bir de herkesi de tedirgin edeceğim, hem de durumu resmen ilan etmiş olacağım
Bulantı yaşayan var mı, nasıl baş ediyorsunuz?

Kizim 10, oglum 3 yasinda hic neklemiyorduk surpriz oldu bize
Senin en büyük yardimcin kizin olacakkizlar daha bir yardımcı, saglikla gelsin en minikte
Masallah, soyledin mi ben 3 ay soylemeyi dusunmuyorum kimseye, digerlerini de kalp atisina kadar söylememiştik, benim. cocuklar da iki tarafta tek torunlar canim, ikinciyi ben cok kiz hissediyordum yada istiyordum diyelim, erkek oldugunu duyunca ilk cok üzüldüm sonra tovbe ettim, Allah bana ikinciyi nasip ediyor birde cinsiyete mi takilacam diye, boncuk bir oglum oldu, abisine yoldaş oldu, arkadaş oldu, iki cinsiyette güzel, mesela kiyafetler hep abiden ayakkabi, bebek arabasi puset, besik, yatak hic almadik ikinci kismetliydi ama suan hic bisey yok o ayrisaglikli olsunlar, hayirli evlat olsunlar da gerisi bos, kalp atislarini falan duyalimda bizde rahatlariz insallah, bol bol konuşuruz yas kaçtı

Çok teşekkürler. Nasıl oluyor fiyatları o testlerin ben sma dan çok korkuyorum da

Herkese Merhaba, ben de eylül annesi olacağım Tüp bebek tedavisiyle hamile kaldım. 2 ocakta beta hcg 285 , 4 ocakta 880 çıktı. Yarın ilk kontrolüme gideceğim kese ve kalp atışı için. şu anda 6+1 olduk. Herkese güzel bir gebelik diyorum sağlıkla kucağımıza alalım

Masallah, Rabbim saglikla kucaginiza almayi nasip etsin, kac yasinda
Masallah, hosgeldiniz insallah hic bir sorun cikmadan kucaginiza alırsınız

Bende bulantı yaşamaya başladım başta çol mutluydum yok diye ama ben kusmuyorum boş boş lavoba da içim çıkıyomuş gibi sesler çıkarıyorum daha da midem bulanıyor ben çubuk kraker elma ayva ve kiviyle biraz bastırmaya çalışıyorum en iyi bunlar geliyor bazen de limon işe yarıyor.. bol bol da temiz hava almaya çalışıyorum birde muzu bende yiyorum evet o da bastırıyor özellikle gece uyandığım bulantılarımda..
GÜNAYDINNNNN
GÜZELL HAMİŞ ANNE ADAYLARIIII
Günaydııııın

Ovulasyona gore canim. Cunku herkes 14. Gun yumurtlamiyor. Ben 18. Gun yumurtladim doktor 3 gun geriden geliyor dedi.son adet tarihime gore olsaydi yanlis cikacakti yani.
Çok sağol canım, o zaman benim de 3 gün geride ona göre doktora gideyim kese için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…