2021 Aralık Anneleri

Screenshot_20210621-201258_Instagram.jpg

Gördünüz mü bacılar?

Seni o kadar iyi anlıyorum ki. 5. Tüp bebek denememde hamile kalabildim ama hep bir korku vardı içimde kaybetme korkusu.. 2li tarama bizimde riskli çıktı ileri bir testte yaptırmadım. Hayırlısı olsun hakkımızda inşallah sağlıkla alırız bebeklerimizi kucağımıza..
Rabbim insallah oyle bi mucize gondersin ki hepimiz icin sinavlarimiz bu olmasin saglicakla alirsiniz insallah sizde🙏🏻🙏🏻🙏🏻 kucaginiza

Kusura a bakma cnm bilmediğim için soruyorum. Bnde bugün ögrendim kan sonucu riskli cıktı. Ense ve burun ölçümü normal. Bnada dörtlü tarama riskli cıkarsa sıvı alımı öneririz dendi. Bu sıvı nifty ile aynı mı
sivi amniyosentez oluyor canim tam bilgim yok ama riskli diye biliyorum
nifty dna ayristirma %99 dogruluk payi varmis down sendrom cinsiyet vs

Kıza benziyo demişlerdi ikilide kendi doktorumda erkeğe benzer bir kalabalık yok demişti😀😀 kandırıldım resmen pipiyi görünce şok oldum😀😀
Canım bana da bir doktor 11 de oğlana benziyor dedi, 13te ikilide perinatolog nubu kız gibi dedi net demedi ama kızdır diye düşündük pipi görünmeyince. 14 bitimi oğlan dedi başka bir doktor %100 dedi ama hala da ben inanamıyorum, ufaktan tulum vs almak istiyorum ama kesinleşmemiş gibi geliyor.

Canım bana da bir doktor 11 de oğlana benziyor dedi, 13te ikilide perinatolog nubu kız gibi dedi net demedi ama kızdır diye düşündük pipi görünmeyince. 14 bitimi oğlan dedi başka bir doktor %100 dedi ama hala da ben inanamıyorum, ufaktan tulum vs almak istiyorum ama kesinleşmemiş gibi geliyor.
Benim kuzenin esine 7 aya kadar erkek demisler 7. Ay kiz oldugu ortaya cikmis. 😅

Amniyosentez riskli digerini yapmali zaten ekonomi fena halde nese ben ikili yaptirdim buyuk konusmim daha da bise yaptirmam.Rabbime emanet bebeklerimiz canim bisey olmaz insallah.
Ama teşhis koyabiliyo ya sorsan diyecek her şeyde risk var. Eskisi gibi de değil hakikaten ultrasonlar daha ayrıntılı iğnesi daha ince. Ve kaydedilmiş kayıplar çok eskilerde kaldı. Yani Allah hepimize yardım etsin tabi. Inşallah Rabbim tüm bebeklere sağlık sıhhat versin. Ama mecbur amniyosentez yaptıracak herkes o da alışılmış bi uygulama olacak bir iki seneye.

Ama teşhis koyabiliyo ya sorsan diyecek her şeyde risk var. Eskisi gibi de değil hakikaten ultrasonlar daha ayrıntılı iğnesi daha ince. Ve kaydedilmiş kayıplar çok eskilerde kaldı. Yani Allah hepimize yardım etsin tabi. Inşallah Rabbim tüm bebeklere sağlık sıhhat versin. Ama mecbur amniyosentez yaptıracak herkes o da alışılmış bi uygulama olacak bir iki seneye.
Amin insallah hicbirine gerek kalmaz saglikla kucagimiza aliriz

X