2021 Aralık Anneleri

Arkadaslar benim ikili test sonucum riskli cikmisti almanyada yapilan bi genetik testi yaptirdik bu sabah ve oglen 1 gibi kanamam basladi hemen doktora gittim plesantada kanayan yeri ultrasonla gosterdi plesanta asagidaymis...normal dogum olmaz dedi..o cokta onemli degil sag saglim dogsunda insallah dedim...ayrica vucut sagliksiz gebelikse disari atmaya calisiyorda olabilir dedi.. ogrendigim gunden beri her hafta doktora gitmek zorunda kaldim surekli bir sey oluyor....aylarca tedavi gordum cocugum olmadi tam oldu dedim deger dusuktu kese yoktu kese vardi kalp atisi yoktu o oldu kese cift ikiz dedi yarim gun sevindim sonraki gun kesenin birinde kanama alani olustu biri dustu biri kaldi yine cok sukur dedim down olasiligi yuksek dedi ALLAH ne yazdiysa o dedim bilinclenirim cocuguma daha iyi bakarim dedim iste simdide kanama basladi bi dunya igne oldum ilac kullaniyorum gercekten yinede sukur diyorum daha yazmadigim bi suru seyde yasadim agriyi aciyi geciyorum artik su listeye adimi bile yazdiramadim ya her an koparsa benden korkusu........
Rabbim sana bagislasin canim elinden geleni yapıyorsun insallah bir sey olmayacak saglikla büyüsün

canim ben daha 5 haftaliktim pacalarimdan kan aka aka acile gittim doktorlar duser dedi ultrasonu gorseydin ici ful kan ortada minicik kese daha bebek bile yok doktorlar sagliksiz diye progestan vermek istemediler
lekelenmeye donerse bi umit haftaya kalp atisi icin gelirsin dediler
o zamanlar esimle aramiz cok kotuydu aldirma durumum vardi sonra elimi koydum karnima konustum dedim soz ben seni birakmiycam sende beni birakma cok sukur 2 gunde lekelenmeye dondu suan 15 haftaligim canini sikma yuregini ferah tut kotu ihtimalleri aklina dahi getirme🌸
Insallah gercekten rabbim biliyor ne cekiyoruz bin kere insallah 🙏🏻

Merhaba kızlar. Yazmışmıydım bilmiyorum ama benimde 2li taramam riskli çıktı. Ama hakkımızda hayırlısı bakalım. İleri bir test yaptırmadım. Ultrasyonda herşey çok iyi görünüyor.
Bnde bugün öğrendim. Kan sonucunda ikili test degeri riskli cıktı bnada 16. Haftada dörtlü tarama önerdi. Ense ve burun kalınlığı normal dendi. Sizinde normal mi

Arkadaslar benim ikili test sonucum riskli cikmisti almanyada yapilan bi genetik testi yaptirdik bu sabah ve oglen 1 gibi kanamam basladi hemen doktora gittim plesantada kanayan yeri ultrasonla gosterdi plesanta asagidaymis...normal dogum olmaz dedi..o cokta onemli degil sag saglim dogsunda insallah dedim...ayrica vucut sagliksiz gebelikse disari atmaya calisiyorda olabilir dedi.. ogrendigim gunden beri her hafta doktora gitmek zorunda kaldim surekli bir sey oluyor....aylarca tedavi gordum cocugum olmadi tam oldu dedim deger dusuktu kese yoktu kese vardi kalp atisi yoktu o oldu kese cift ikiz dedi yarim gun sevindim sonraki gun kesenin birinde kanama alani olustu biri dustu biri kaldi yine cok sukur dedim down olasiligi yuksek dedi ALLAH ne yazdiysa o dedim bilinclenirim cocuguma daha iyi bakarim dedim iste simdide kanama basladi bi dunya igne oldum ilac kullaniyorum gercekten yinede sukur diyorum daha yazmadigim bi suru seyde yasadim agriyi aciyi geciyorum artik su listeye adimi bile yazdiramadim ya her an koparsa benden korkusu........
Allah korktuğuna uğratmasın inşallah 🤲🏻

kizlar moralim cok bozuk
bu yuksek cikan papp-a mom degeri icin nitfy test onerdiler hastaneden
madem sorun bende neden onu oneriyolar hic anlamadim ya off
Kusura a bakma cnm bilmediğim için soruyorum. Bnde bugün ögrendim kan sonucu riskli cıktı. Ense ve burun ölçümü normal. Bnada dörtlü tarama riskli cıkarsa sıvı alımı öneririz dendi. Bu sıvı nifty ile aynı mı

Kusura a bakma cnm bilmediğim için soruyorum. Bnde bugün ögrendim kan sonucu riskli cıktı. Ense ve burun ölçümü normal. Bnada dörtlü tarama riskli cıkarsa sıvı alımı öneririz dendi. Bu sıvı nifty ile aynı mı
Aynı değil diye bilyrum , sıvı karından alınıyor nifty ise kan gönderlyo dışarı 3 4 bin civarı sanrm ama 2 küsura gönderen de olmş

Nifty anne kanından bebeğin genetigine bakılıyor amniyosentez anne karnından sıvı alınıyor. Amniyosentez az da olsa düşük riski olduğu için benim doktorum nifty önermişti. ikili testim ve ultrason temiz çıkmasına rağmen ben içim rahat etsin diye yine de yaptırdım nifty i. Amerika'daki bir laboratuvardan geliyor sonuçlar. Sadece down hastalığı değil birçok hastalığa bakılıyor %99.98 doğru sonuç veriyormuş. Hayırlısı bakalım inşallah sağlıklı olur hepimizinki

Benimki en son 8 gün ilerdeydi🧿
Kimse takmadı 8 günü
Hala adet tarihimden hesaplıyorlar
Gerçi kimse bana doğum tarihi de vermedi
Ben artık sordum
Adet tarihime göre söylediler yine

Belki sizin haftanız benden ilerdedir
İlerleyen zamanlarda farklı oluyormuş ultrason filan
Beklenen 25 aralıktı benim ama bugünkü doktora göre Aralık ortası olmalıymış

Seni o kadar iyi anlıyorum ki. 5. Tüp bebek denememde hamile kalabildim ama hep bir korku vardı içimde kaybetme korkusu.. 2li tarama bizimde riskli çıktı ileri bir testte yaptırmadım. Hayırlısı olsun hakkımızda inşallah sağlıkla alırız bebeklerimizi kucağımıza..

Herkese tek tek alıntı yapmayı beceremedim bende de oluyor şeffaf çiş kaçırmış gibi akıntı doktora gittim bebeğin suyu normal sıkıntı yok dedi normalden daha fazla nemleniyr orası sık sık çamaşırını değiştir kuru kalsin dedi yeşil veya sarı akıntı olursa bekleme gel dedi normalmis yani
Icimi rahatlattin cok sagol bende suyu olir diye korkuyorum

Bnde bugün öğrendim. Kan sonucunda ikili test degeri riskli cıktı bnada 16. Haftada dörtlü tarama önerdi. Ense ve burun kalınlığı normal dendi. Sizinde normal mi
Evet ense ve burun normal. Ultrasyonda bebek sağlıklı görünüyor dediler ama test öyle çıkınca günlerce araştırdım çok üzüldüm.

Ama ikili üçlü dortlu testleri yaptırmak istemiyorum deyince anne adayindan imza alıp sisteme not düşüyorlar 🤔
Hic bilmiyorum onu bana arkadasim dedi bebek down cikar doktor da hastayi uyarmamissa dava acma hakki var diye benim agzimdan yapalim cikti yaptrdim sonuc iyi geldi cok sukur sonucu ogrenene kadar pisman oldum keske yaptirmasaydim kafami karistirirlirsa diye

Evet ense ve burun normal. Ultrasyonda bebek sağlıklı görünüyor dediler ama test öyle çıkınca günlerce araştırdım çok üzüldüm.
Canim bi arkadasimin riski cok yuksek cikti ama bebek normal niftty yaptir icin rahatlasin bisey yoktur insallah bebeginde o testler kesinlikle guvenilir degil kendini de bebegini de yipratma.

X