2021 Aralık Anneleri

Tam kac hafta gecmisti ilkinin ustune? Acabasi gec mi kaldik diyorum da👀

Karisik Yumurtadan cok korktum ve onu 3 gun denedim. Onun disinda hicbi seyi 3gun kuralina gore vermiyorum cunku zaten alerji cikacak olsa saatler hatta dakikalar icerisinde cikar mantigiyla ilerliyorum🥶
Hello ben de 3 gün kuralınin anasıni aglattım tşk

Cok gereksiz bisey bence👀 yani kabakti havuctu nesi alerji yapsin 😶bitek fistik, yumurta, sut gibi alerjenlerde denenebilir o da eh iste icim rahat etsin diye😂
Aslında alerjenden haric iyi tanısın bağırdaklar alışsın diye çok mantıklı bence. Ben 2 gün kuralı gibi yapıyom galiba. Çok karıştı işler 🤣

Kimler blw yapıyo? Yapıuon mu?
Valla blw ile basladim sonra bi gun pure yapayim kasikla vereyim dedim sonra tekrar blw denedim derken gordum ki benim evladim pure ve kasik sevmiyor. Blw devam ediyoruz. Disleri de kasindigi icin isirarak yemek daha hosuna gidiyo anladigim kadariyla.

Peki simdi bana soyleyin, gecen hafta yumurta denedim, bu hafta tatli patates kabak havuc denedim, bugun ne yediriyim bebitoma😶tarif marif var mi🥶

Valla blw ile basladim sonra bi gun pure yapayim kasikla vereyim dedim sonra tekrar blw denedim derken gordum ki benim evladim pure ve kasik sevmiyor. Blw devam ediyoruz. Disleri de kasindigi icin isirarak yemek daha hosuna gidiyo anladigim kadariyla.

Peki simdi bana soyleyin, gecen hafta yumurta denedim, bu hafta tatli patates kabak havuc denedim, bugun ne yediriyim bebitoma😶tarif marif var mi🥶
Yoğurt ver blw 🤪🤪

Temizlemeye yardima geliceksen veririm😂😂
Kabak patates havuç yogurt lor avokado elma seftali armut
Yeşil erigi de yaladi bi kaç kez 🤣
Yogurt, lora ben de geceyim bu haftanin alerjeni de onlar olsun bari.
Loru nasil vercez? Biz mi yapcaz nasil yapcaz?

Kabak, pattis, havuc, avakado, erik, kiraz, yumurta denedi benimki de. Tatli meyveleri sona birakin onlari zaten havada karada yer diyor beslenme uzmanlari🐣

Tam kac hafta gecmisti ilkinin ustune? Acabasi gec mi kaldik diyorum da👀

Karisik Yumurtadan cok korktum ve onu 3 gun denedim. Onun disinda hicbi seyi 3gun kuralina gore vermiyorum cunku zaten alerji cikacak olsa saatler hatta dakikalar icerisinde cikar mantigiyla ilerliyorum🥶
3. Ayda oldu ilki 2.cisi 5. Ay yapıldı
Üzerine 6. Ay aşısını olduk
Bilemiyorum sana zamanlarını demediler mi

Kabak, pattis, havuc, avakado, erik, kiraz, yumurta denedi benimki de. Tatli meyveleri sona birakin onlari zaten havada karada yer diyor beslenme uzmanlari🐣
Lor yerine labne daha iyiymiş lorda kalsiyum miktarı az olduğu için öyle okumuştum D dlay_32 tavsiyesiyle kiri labne aldım Bn

Bizimki enginara bayıldı, denemek istersen. Patates havuç enginar haşladım, çatalla ezdim azıcık da limon. Oooff off. Blw olmaz ama neyse 😂

Ooo baya bir şey vermişsin yakında karıştırmaya tariflere başlarsınız 😍
Simdi ben kahvaltılık meyve ve akşam sebze gibi 3 öğün veriyorum. Mixlemeye başladım. Sabah lor ve yumurtq sarısi az avakado vardı az pnce armut verdim. Akşama da havuç elma düşünüyom dün havuç patatesti.
Püremsiler ama catalla ezili. Blendır yok. Zamanla büyür lokmalar.

Ben de muzu sona bıraktım kabız olmasın diye bi kac gün sonra vercem. kiraz daha ileriki aylar biliyorum.
Lor kendim yaptım. Çok sevdi. Çok yedi tadımı aştık.

Simdi ben kahvaltılık meyve ve akşam sebze gibi 3 öğün veriyorum. Mixlemeye başladım. Sabah lor ve yumurtq sarısi az avakado vardı az pnce armut verdim. Akşama da havuç elma düşünüyom dün havuç patatesti.
Püremsiler ama catalla ezili. Blendır yok. Zamanla büyür lokmalar.
Ara öğünlerde yoğurtta verebilirsin meyveyi sabah yanına koyabilirsin kahvaltının. Ben genelde sabahları meyveli yulaflı püreler yapıyorum yulafa kayısı ve muz katıyorum bazen içine labneyle keçiboynuzu özü de koyuyorum çok severek yiyor. Yulaf al mutlaka kakayı da rahatlatıyo bence 😊
Ya zaten çatalla ezmek yetiyo yutuyolar çok rahat ben mesela 2 akşamdır makarna veriyorum çok rahat yutuyo maşallah diyim. Birde karpuz mevsimi geldi karpuzu da dene ağzının suyu akıcak 😍

Kakalar çok fenaaa kabasını tuvalet kağıdıyla alıyom valla. Çantaya da atacam bi rulo.
Benim oğlum tuvalet iletişimine geçti galiba 😂
Daha küçükken de bezine bile yapsa ven tutunca yapardı şimdi ıkınmaya başlıyor bana sürekli bezini çıkarıp klozete tutana kadar yapmıyor tasarruflu oğluşum 🤣🤣

Ara öğünlerde yoğurtta verebilirsin meyveyi sabah yanına koyabilirsin kahvaltının. Ben genelde sabahları meyveli yulaflı püreler yapıyorum yulafa kayısı ve muz katıyorum bazen içine labneyle keçiboynuzu özü de koyuyorum çok severek yiyor. Yulaf al mutlaka kakayı da rahatlatıyo bence 😊
Ya zaten çatalla ezmek yetiyo yutuyolar çok rahat ben mesela 2 akşamdır makarna veriyorum çok rahat yutuyo maşallah diyim. Birde karpuz mevsimi geldi karpuzu da dene ağzının suyu akıcak 😍
Yulaf bebek yulafı falan mı nerden alıyosunuz market ebebek ben almadımda alayım bari😊

Benim oğlum tuvalet iletişimine geçti galiba 😂
Daha küçükken de bezine bile yapsa ven tutunca yapardı şimdi ıkınmaya başlıyor bana sürekli bezini çıkarıp klozete tutana kadar yapmıyor tasarruflu oğluşum 🤣🤣
Ay maşallah maşallah en lazım şey tuvalete yapmak bu dönemde anam anam diyorum.

X