2021 Aralık Anneleri

Ara öğünlerde yoğurtta verebilirsin meyveyi sabah yanına koyabilirsin kahvaltının. Ben genelde sabahları meyveli yulaflı püreler yapıyorum yulafa kayısı ve muz katıyorum bazen içine labneyle keçiboynuzu özü de koyuyorum çok severek yiyor. Yulaf al mutlaka kakayı da rahatlatıyo bence 😊
Ya zaten çatalla ezmek yetiyo yutuyolar çok rahat ben mesela 2 akşamdır makarna veriyorum çok rahat yutuyo maşallah diyim. Birde karpuz mevsimi geldi karpuzu da dene ağzının suyu akıcak 😍
Aman dikkat kavun karpuz çok pişik yaparmış dikkatli olmak gerek

Ara öğünlerde yoğurtta verebilirsin meyveyi sabah yanına koyabilirsin kahvaltının. Ben genelde sabahları meyveli yulaflı püreler yapıyorum yulafa kayısı ve muz katıyorum bazen içine labneyle keçiboynuzu özü de koyuyorum çok severek yiyor. Yulaf al mutlaka kakayı da rahatlatıyo bence 😊
Ya zaten çatalla ezmek yetiyo yutuyolar çok rahat ben mesela 2 akşamdır makarna veriyorum çok rahat yutuyo maşallah diyim. Birde karpuz mevsimi geldi karpuzu da dene ağzının suyu akıcak 😍
Karpuz 7 ay diyolar az daha beklerim. Yulaf bildiğimiz yulaf ezmesi di mi irmik filan mı alsam diyodum. Hangi marka kullanıyosun. Yogurt verecem bu ara yogurdumuz yok. Sütü lor yaptım. Yogurt da bi kaç güne yapacam onu da her gün tüketebilir.

Ay mervecim kocaman olmuş Eylül kuşu. Sen uzun muydun? Uzun olacak gibi 🤔 Bir de iyice sarıya dönmüş 🥰
Ben kısayım eşim ortaboy. Dayısı uzun bi kız olarak dayıya çekmiş.
IMG_20220505_104411.jpg

Eylül de 69 cm 9100 gram 6 ay ölcüsü

Yulaf bebek yulafı falan mı nerden alıyosunuz market ebebek ben almadımda alayım bari😊
Ben makarna lütfen'den sipariş ettim. Yulaf unu aldım bir dahakine ezmesini alacağım. Ama tarım kredi marketlerinde de organik yulaf ezmesi falan var. Makarna lütfen, belu, og markaları da bebekler için güvenilir diye biliyorum 😊

Karpuz 7 ay diyolar az daha beklerim. Yulaf bildiğimiz yulaf ezmesi di mi irmik filan mı alsam diyodum. Hangi marka kullanıyosun. Yogurt verecem bu ara yogurdumuz yok. Sütü lor yaptım. Yogurt da bi kaç güne yapacam onu da her gün tüketebilir.
Biz 7 aylık olduk ya unuttum bir an 😂 yok ben yulaf unu aldım ilk etap için makarna lütfenden sipariş ettim yulaf ezmesini yutması belki biraz daha zor olur diye düşündüm. İrmikle tam buğday unu da aldım ordan. Bir bak istersen yorumları falan çok güzel.
Yoğurda dayan gitsin mis gibi bol kalsiyum vallahi

Bide kafa olcusu 41.5 çıktı doktor sizin kafa yapınız da küçük muhtamelen genetik bi durum dedi her ay 1 cm büyümüş takılacak bi durum değil dedi ama ben başka doktora daha gotursemmi
Benimkilerin de kafası küçük, takma kafana. Genetik muhtemelen.
Tam kac hafta gecmisti ilkinin ustune? Acabasi gec mi kaldik diyorum da👀

Karisik Yumurtadan cok korktum ve onu 3 gun denedim. Onun disinda hicbi seyi 3gun kuralina gore vermiyorum cunku zaten alerji cikacak olsa saatler hatta dakikalar icerisinde cikar mantigiyla ilerliyorum🥶
Aslında mantıklı. Kabak denedik ilk, hiç sevmedi. Keşke daha lezzetli bi şey verseydim dedim pişman oldum. Yarın kabak mı vereyim, yeni bir şey mi ondan sordum.
Valla blw ile basladim sonra bi gun pure yapayim kasikla vereyim dedim sonra tekrar blw denedim derken gordum ki benim evladim pure ve kasik sevmiyor. Blw devam ediyoruz. Disleri de kasindigi icin isirarak yemek daha hosuna gidiyo anladigim kadariyla.

Peki simdi bana soyleyin, gecen hafta yumurta denedim, bu hafta tatli patates kabak havuc denedim, bugun ne yediriyim bebitoma😶tarif marif var mi🥶
bir sürü şey denemişsin. Yoğurt ve labneden devam et bence, süt ürünleri de aradan çıksın.

Az ver tadımlık gibi yazında pişik çok kötü olur
Çpk vermiyordum ki ya ince bir dilim veriyordum ama dokunmuş demek ki dur bir süre vermeyeyim sonra bir tekrarlarım vermeyi belki başka bir şey tetiklemiştir
Ben çok çok az vermiştim çilek kivi vs gibi alerjen gıda olduğunu bilmiyordum ertesi gün kakasında kan gördüm pişik de yaptı
Çilekle kivi 1 yaşına kadar vermeyin diyolsr ama ben Osman Gönülal'ı dinlemiştim çilek verin korkmayın eğer siz çilek yediğinizde bebeğiniz tepki göstermiyorsa yiyince de göstermez sütünüz aracılığıyla tanışıyo demişti. Çok deneyesim var çileği.

Çpk vermiyordum ki ya ince bir dilim veriyordum ama dokunmuş demek ki dur bir süre vermeyeyim sonra bir tekrarlarım vermeyi belki başka bir şey tetiklemiştir

Çilekle kivi 1 yaşına kadar vermeyin diyolsr ama ben Osman Gönülal'ı dinlemiştim çilek verin korkmayın eğer siz çilek yediğinizde bebeğiniz tepki göstermiyorsa yiyince de göstermez sütünüz aracılığıyla tanışıyo demişti. Çok deneyesim var çileği.
Öyle yap ara ver sonra yine dene enazından fark edilir karpuz mu başka bişey mi diye

Onlar yaşından sonra veriliyor muzda alerjen ona da dikkat et
Ya diğerlerini biliyordumda karpuzu bilmiyordum, bak muzunda alerjen olduğunu senden duyuyorum onu daha denemedim izlerim verince

Ama karpuzu ben yiyince birşey olmuyordu anlamadım ki belki de başka birşey dokundu neyse 1 2 ay sonra tekrar denerim sonra yaz biter zaten ,karpuzu da severek yemişti

Ya diğerlerini biliyordumda karpuzu bilmiyordum, bak muzunda alerjen olduğunu senden duyuyorum onu daha denemedim izlerim verince

Ama karpuzu ben yiyince birşey olmuyordu anlamadım ki belki de başka birşey dokundu neyse 1 2 ay sonra tekrar denerim sonra yaz biter zaten ,karpuzu da severek yemişti
Dr dedi bana da

3. Ayda oldu ilki 2.cisi 5. Ay yapıldı
Üzerine 6. Ay aşısını olduk
Bilemiyorum sana zamanlarını demediler mi

Lor yerine labne daha iyiymiş lorda kalsiyum miktarı az olduğu için öyle okumuştum @dlay_32 tavsiyesiyle kiri labne aldım Bn
Labneyi nasil veriyosun? Biseyle karistirip mi direkt kasikla mi👀
Bizimki enginara bayıldı, denemek istersen. Patates havuç enginar haşladım, çatalla ezdim azıcık da limon. Oooff off. Blw olmaz ama neyse 😂
Enginari kendime pisirmiyorum ki ona nasil pisircem yaw😂limonu benimki de cok seviyor limonlu enginara bence de bayilir🥶
Ben de muzu sona bıraktım kabız olmasın diye bi kac gün sonra vercem. kiraz daha ileriki aylar biliyorum.
Lor kendim yaptım. Çok sevdi. Çok yedi tadımı aştık.
Loru nasil yaptin? Bu aksam yogurt yapmayi denicem olmazsa diye cok korkuyorum🥶 40 cc lik minicik kavanoz aldim cok mu ufak ya😂😂😂
Benimkilerin de kafası küçük, takma kafana. Genetik muhtemelen.

Aslında mantıklı. Kabak denedik ilk, hiç sevmedi. Keşke daha lezzetli bi şey verseydim dedim pişman oldum. Yarın kabak mı vereyim, yeni bir şey mi ondan sordum.

bir sürü şey denemişsin. Yoğurt ve labneden devam et bence, süt ürünleri de aradan çıksın.
Yani bence farkli bisi ver, alerjisi olsa zaten cikardi hemen🥶 ama adapte olmasi acisindan 3 gun veriliyor dedi merve, o da mantikli. Bilemedim. Ana yuregin ne diyorsa onu yap🥰
Evet bu gece yogurt yapayim diyorum bakalim tutturacak miyim🤓

X