2021 Aralık Anneleri

Herkeste var mı bu yaa. Ben de sorcaktim daha. Uyanır uyanmaz ağlıyor hem de içli içli bişey olmuş gibi. Hiç tat vermiyor yaa . Atak mi ki buu ? Yoksa bu şekilde nasıl geçecek 😣😣😣😣
Bilmiyorum vallahi atak mı neyse bıktım artık diş dedim diş çıktı 32 dişi peş peşe çıkarıcak diye korkuyorum 😂😂

Hanımlar benim gibi hala adet olmayan var mı? Bugün kasıklarım ağrıyor, olabilirimde. Adet olmamak aslında güzeldi, ama olup bittikten sonra rahatlayacam gibi geliyor bana. Her şey sökülüp atılacak ve ben rahat edeceğim, sizde öyle oldu mu?
Ben de olmadım henüz, ilk cocugumda da 1,5 yil olmamıştım

Bilmiyorum vallahi atak mı neyse bıktım artık diş dedim diş çıktı 32 dişi peş peşe çıkarıcak diye korkuyorum 😂😂
Valla sorma eşim dün diyor sen bundan çok daha kötü günler geçirdin niye suratın asık falan. Yafff dayanamıyorum artık atak mi huysuzluk mu her ne zikkimsa geçsin yeter . 10 dk ağlamadan durmaz mi bı bebek ya. Koca kız oldun yeter 😂😂😂

Kızlar bu çocuğun uykusuyla başımız dertte 🥺
2 gündür güzel uyuyor aslında anladığım kadarıyla artık sallanmayı kesinlikle reddediyor ben de gece çok uykusu gelince yatağına yatıp emzirdim sonra ninni söylerken uyudu
Geve 12.30 gibi üstünü açmış onu örteyim derken uyandı döndü döndü dalamadı heralde ay avazı çıktığı kadar bir ağlamaya başladı ne yapacağımızı şaşırdık avutamadık bi türlü
Uyanmadan ağladı resmen gözlerini de açmıyor ki konuşup sakinleştirelim
Sesi çatallandı oğlumun kısılacak gibi oldu 🥺🥺
Yarım saat sonunda daldı yine 4te emmek için uyandı bi de şimdi 8de uyandı işte önceki gece de güzel uyumuştu
Ama bu gece ağlamaları beni çok üzüyor uyanıp dalmakta sorun yaşıyor
Başka böyle olan var mı nasıl bitecek ☹️
Biz varız uykusunda gozu kapalı bağırıyor.Ben gece calpol ve gaz şurubu verip yatırdım hamakta uyuttum gece 2 kere uyandı 😍

Ay yok kendi kendime beceremiyorum her seferinde pes edip destekli uyutuyorum yine
İnstagramda bi uyku eğitmenine denk geldim tesadüfen öyle çok da araştırmadım araştırmaya bile mecalim yok 😂
Yorumları iyi, insanlar çocuklarını düzene sokmuşlar bu eğitimle kendi kendilerine uyuyorlarmış
O kadınla görüştüm 2 hafta sonra başlayacağız inşallah kolay olur 🙄
Ne kadarmis ucreti 🤔

Oğlum artık yatmayı tamamen reddettiği için yenidoğan dönemindeki gibi pilates topunda zıplayarak kucağımda uyutmaya başladım bugün 😂
Buna da şükür en azından ağlamadan uyuyor sonumuz hayrolsun 🤣
Bende pilates topunda emziriyorum ek gida konusunda da baya problem yasayacaz sanirim 😔

Onu hiç bilmiyorum yanlış yönlendirmeyeyim. Bizim doktor hava makinemizin olup olmadığını sordu ben de yok dedim. O da maske gibi bir şey verdi, bi de bu astımların fıs fısı olur ya ona benzer bir şey verdi o şekilde yapıyorum. Serum fizyolojikle de normal burnunu temizliyorum. Bence ilk bi kaç gün burnunu temizle sonra geçmezse öyle yap. Burnunu temizlemek çok fark ettirdi. 45 günlükken nasıl yapıyordunuz
Burun temizledim hep 4 5 gün fayda etmedi doktor hava verdi makine aldık evde oda fayda etmedi hastaneye yatış yapıldı serum ve hava verildi öyle iyileşti ama hastaneye gittiğimizde ciğerlere iltihap geçmişti baya kötüydü. Şimdide evde hasta yokta terliyor sürekli ondan oldu galiba ileri gitmesin diye önlem alayım ben. İlkindede almıştım gerçi ama onda mikrop kapmıştı fayda etmedi.

Boyle yazacaktim dedim sulandirmayim hevesimiz kirilacak 🤣 valla bende istiyorum ya kac tele milyon dolar euroysada napayim dalamiyor cocuk ve ayagimda salladigimda cildiriyor nefret ediyor sallanmaktan degisik 😆
Ay aynısı işte ben hep ayağımda uyuturdum valla mis gibi de uyurdu şimdi salladığım anda kıyamet kopuyor çocuk demek ki öyle uyumak istemiyor artık saygı duyuyorum 🤣🤣

Evet canım atandım ve bu Mart'ta kadroya geçtim . Şimdi raporluyum evdeyim daha. İki dönem önce cidden haksızlık yaptılar ve alım yarı yarıya indi neredeyse. Yoksa atanmıştın sen de. Hayırlısı diyelim. Özel eğitim biraz zor ama yapabilirsen ne mutlu sana. Ben cesaret edemezdim .
Ay ne güzel atanan herkese Allahım darısı başıma amin diyerek bakıyorum benim için resmen bir iç savaşa dönüştü bu konu. Çok büyük haksızlıktı üstüne covid dönemi sadece anaokulları açıktı. Ona rağmen alım yapmadılar. Ne planlar yapmıştık oysaki. Ben lisede çocuk gelişimi okuduğumda dalım özel eğitimdi. O dönem özel çocuklarla staj yapmıştık. Üniversiteden mezun olduğumda da yine ilk özel eğitimde başladım işe. Çok istiyorum özel eğitim olmasını. Ünide de ilk hedefim oydu okul öncesi oldu. O döneme kadar atanamazsma özel eğitim bitirip oradan sınava girmek gibi uzun döneml bir hedefim var bakalım nasip hakkımızda 😊 sen atanalı 3 yıl oldu o zaman 😊 görev yerin neresi 😊

Bende pilates topunda emziriyorum ek gida konusunda da baya problem yasayacaz sanirim 😔
Hiç belli olmaz memede iştahsız olan ek gıdada iştahlı olabiliyor 😊
Yakın bi arkadaşımın bebeği meme konusunda epey iştahlıydı tombiş bişey sürekli emerdi ama ek gıdada da bi o kadar iştahsız hiçbişey yemiyor sadece emmek istiyor o kız da bu konudan çok yıprandı ☹️
Belli olmuyor yani o yüzden korkma 😊

Maalesef yok kadın da bi emek koyuyor ortaya nihayetinde 😂
İşe yarayıp yaramaması da uygulayanın sabrına bağlı aslında inşallah becerebilirim 😬
Şaka bi yana inşallah işe yarar cnm😍 sen işe de başlıcaktın demi
Biz gece memede sonradan az sallayarak uyuyoruz
Dr bana dedi ki 7-8 aylıkken uyku arkadaşına alıştır öyle uyusun inşallah yaparım

X