2021 Aralık Anneleri

Günaydınn kıslar biz iki güne başlıyoruz artık tam olarak ek gıdayada yanlış bişey yapıp sizlerden fırça yememek için sorularım var 😁
Meyze sebze ne olursa sert herşeyi buharda pişircez demi bide zeytinyağ koycaz mı hep sade vermicez mi öyle piştiği gibi? Yada rende istersek rende mi vercez yumşakları?
Bide günde kaç kez ve öğün miktarını ne kadar vereyim?
Her öğünü sıfırdan mı pişircez yoksa sabahtan pişirip sonrada mı vercez yani ilk günler belki tek öğündür ama öğünler artıncaki süreçte mesela🙄

Kızlar bu çocuğun uykusuyla başımız dertte 🥺
2 gündür güzel uyuyor aslında anladığım kadarıyla artık sallanmayı kesinlikle reddediyor ben de gece çok uykusu gelince yatağına yatıp emzirdim sonra ninni söylerken uyudu
Geve 12.30 gibi üstünü açmış onu örteyim derken uyandı döndü döndü dalamadı heralde ay avazı çıktığı kadar bir ağlamaya başladı ne yapacağımızı şaşırdık avutamadık bi türlü
Uyanmadan ağladı resmen gözlerini de açmıyor ki konuşup sakinleştirelim
Sesi çatallandı oğlumun kısılacak gibi oldu 🥺🥺
Yarım saat sonunda daldı yine 4te emmek için uyandı bi de şimdi 8de uyandı işte önceki gece de güzel uyumuştu
Ama bu gece ağlamaları beni çok üzüyor uyanıp dalmakta sorun yaşıyor
Başka böyle olan var mı nasıl bitecek ☹️

Son 1 haftadır bizimde uyku düzenimiz çok bozuldu. Akşam 20.00da uyumak istiyor uyutmayınca ağlıyor. Uyutuyorum her 2 saatte bir kalkıp ağlıyor ve dediğin gibi uykuya dalmakta çok zorlanıyor. Saat 5te de güne başlıyoruz. 1 kere sabah uyuyor 1 saat. Ama saat 11den akşam 8e kadar toplasan 1 saat ancak uyuyor ve hep kucakta.

Günaydınn kıslar biz iki güne başlıyoruz artık tam olarak ek gıdayada yanlış bişey yapıp sizlerden fırça yememek için sorularım var 😁
Meyze sebze ne olursa sert herşeyi buharda pişircez demi bide zeytinyağ koycaz mı hep sade vermicez mi öyle piştiği gibi? Yada rende istersek rende mi vercez yumşakları?
Bide günde kaç kez ve öğün miktarını ne kadar vereyim?
Her öğünü sıfırdan mı pişircez yoksa sabahtan pişirip sonrada mı vercez yani ilk günler belki tek öğündür ama öğünler artıncaki süreçte mesela🙄

Benim kızım hep ishal gibi cıvık yaptığı gibi hiç zeytinyağ koymadım ben. Ama katı yapsaydı mutlaka koyardım. Ben başlarda suda haşladım ki kalan suyuyla ezmek daha cıvık bir püre elde etmek için. Bebeğe göre değişecek şeyler bunlar. Mesela benim kızım tek sebzeyi tek meyveyi sevmiyor karışımlar daha çok hoyuna gidiyor. Ek gıdanın 10. Günü sebze çorbasına başladık. Şimdi tarhana bile içiyor🤭🤭🤭

Birde hırıltısı var oğlumun burnundan ve göğsünden geliyor ileri gitmeden yapabileceğim bir tavsiyeniz var mı doktorada götürebilirim belki bugün

Canım salgın var millet öyle dikkat edin. Çok geçmiş olsun rabbim şifa versin hepinizede. 🌺

Evet evet salgın var ben de çok duyuyorum çevremde 😌 amin canım sağolasın 😊
Kendimi okuyor gibi oldum resmen. Bizim oğlan da doğdu doğalı öksürük bronşit savaşı veriyor. 5 gündür hava veriyorum. Daha bu ayın başında hastanede yattı 4 gece iyilesmeden geri hasta oldu. Benim boğazım 6 aydir gıcık öksürük halinde. Çocuklar desen öyle surekli öksürüyor. Çözüm bulamadık biz. Cok gecmis olsun size de.

Ah canım size de çok geçmiş olsun. Ben bile zorlanıyorum yavrularımız o küçücük bedenleriyle nasıl zorlanmasınlar. İnsanın içi gidiyor 😥 inşallah bir an önce iyileşirsiniz

Benim kızım hep ishal gibi cıvık yaptığı gibi hiç zeytinyağ koymadım ben. Ama katı yapsaydı mutlaka koyardım. Ben başlarda suda haşladım ki kalan suyuyla ezmek daha cıvık bir püre elde etmek için. Bebeğe göre değişecek şeyler bunlar. Mesela benim kızım tek sebzeyi tek meyveyi sevmiyor karışımlar daha çok hoyuna gidiyor. Ek gıdanın 10. Günü sebze çorbasına başladık. Şimdi tarhana bile içiyor🤭🤭🤭
Sebze çobası diyince aklıma içinde küçük küp sebzeler olan geldi öyle mi yapıypsunuz yoksa sebzeleri yok ederek sıvı mı komple 🙄

Birde hırıltısı var oğlumun burnundan ve göğsünden geliyor ileri gitmeden yapabileceğim bir tavsiyeniz var mı doktorada götürebilirim belki bugün

Ben doktora gidene kadar bizimki ilerlemiş canım bronşit olmuş. O halde gün içinde 4-5 defa burnunu temizleyip çekiyorum. Sabah-akşam kullanmamız için hava verdi bi de. Ama bence sürekli burnunu temizlersen iş görür bizim baya azaldı öyle hırıltısı

Son 1 haftadır bizimde uyku düzenimiz çok bozuldu. Akşam 20.00da uyumak istiyor uyutmayınca ağlıyor. Uyutuyorum her 2 saatte bir kalkıp ağlıyor ve dediğin gibi uykuya dalmakta çok zorlanıyor. Saat 5te de güne başlıyoruz. 1 kere sabah uyuyor 1 saat. Ama saat 11den akşam 8e kadar toplasan 1 saat ancak uyuyor ve hep kucakta.
Bizimki gündüzleri düzenli de uyuyor aslında sadece uyutma şekli problem
Krizler geceleri uykuya dalarken yaşanıyor
Ay ne zor dönemmiş ☹️
6. Aydan da ümidimi kestim artık 7. Aya doğru uykuları düzeliyor diyorlar😂

Sürekli yeni icatlar ya 😂
Bizimki de geçen hafta öyleydi sürekli uyanıp emiyordu şimdi 2 seferde emip bitiriyor ama işte eğer dalamazsa kıyamet kopuyor içim gidiyor o ağlamasına
Tatilden sonra uyku eğitimine başlayacaktık 2 gün daha böyle olursa tatili iptal edip hemen başlamayı düşünüyorum kendi kendine uykuya dalmayı öğrenmesi gerek 🥺
Bende istiyorum uyku egitimi bizimkide dalamiyor sen egitim mi alacaksin yoksa uyku arkadasiyla falan mi deneyeceksin

Ben doktora gidene kadar bizimki ilerlemiş canım bronşit olmuş. O halde gün içinde 4-5 defa burnunu temizleyip çekiyorum. Sabah-akşam kullanmamız için hava verdi bi de. Ama bence sürekli burnunu temizlersen iş görür bizim baya azaldı öyle hırıltısı
İşte bizimkide olmuştu daha 45 günlükken çok kötüydü ama o babadanda mikrop almıştı hastaydı babası bidaha olmasın allah korusun. Sizede çok geçmiş olsun. Evde hava vermek için makinede var onla yapabileceğim birşey varsa onuda kullanayım serum fizyolojiğide koyup veriyorlar öyle mi yapsam ki.

Ben tadımlara henüz başlamadım. Bu ay nimenrix aşısı olduğu için kendi doktorumuz 8 inde çağırdı, normalde ayın 1 inde gidiyoruz kontrollere. Ama tabi benim oğlan hasta oldu o zaman doktoru izindeydi başka doktora gösterdik. Yarın da onun kontrolü var o 6. Ay aşılarını yapacak. Ek gıdayla ilgili bir şey der mi bilemiyorum bakalım😊

İşte bizimkide olmuştu daha 45 günlükken çok kötüydü ama o babadanda mikrop almıştı hastaydı babası bidaha olmasın allah korusun. Sizede çok geçmiş olsun. Evde hava vermek için makinede var onla yapabileceğim birşey varsa onuda kullanayım serum fizyolojiğide koyup veriyorlar öyle mi yapsam ki.

Onu hiç bilmiyorum yanlış yönlendirmeyeyim. Bizim doktor hava makinemizin olup olmadığını sordu ben de yok dedim. O da maske gibi bir şey verdi, bi de bu astımların fıs fısı olur ya ona benzer bir şey verdi o şekilde yapıyorum. Serum fizyolojikle de normal burnunu temizliyorum. Bence ilk bi kaç gün burnunu temizle sonra geçmezse öyle yap. Burnunu temizlemek çok fark ettirdi. 45 günlükken nasıl yapıyordunuz

Yaaa bende lisede çocuk gelişimi okudum ordan üniversitede okul öncesi öğretmenliği sonrada. Şuan da açıktan önlisans çocuk gelişimine başladım şimdi. Eğer oğlum müsade ederse özel eğitime dikey geçiş yapmak istiyorum 😊

Merhaba meslektaşım 😍 sen ne yaptın çalışıyor musun atandın mı 😊😊

Ay ne güzel darısı başıma umarım atanırım. Normalde 2020 kpss'de atanmıştım güzel bir sıralama yaptım ama o dönem alım yapmadılar doğru düzgün. Her yıl verilen 3000 kontenjanı 800'de tuttular. Sıralamam 1500'dü açıkta kaldım çok üzüldüm. Bir hafta sonrada hamile olduğumu öğrenmiştim. Zor bi hamilelik geçirincede geçen seneki sınava hiç hazırlanamadım. Düşük tehlikem vardı devamlı yatmak zorunda kaldım. Biraz kalkıp ders çalıştığım sıra dehşet bir kanamam olmuştı bir daha oturup cesaret edip çalışmaya geçemedim. Şimdi tekrar çalışmaya başladım. Çocukla zor oluyor ama umarım bu sene yarım kalan işi tamamlarım 😊
Ya inan bende sen gibiyim. Şimdi gelişimleri süreçleri ile ilgli her şeyi biliyoruz ya çocuğu devamlı takip edip duruyorum bir şey yapmasa kafama takıyorum psikopat bir hal alıyor bir yerden sonra çok bilmekte iyi değil galiba😂 nesne devamlılığını geçen gün bende farkettim daha önce umursamıyordu geçen bir yiyeceğe çok atıldı sakladım sakladığım yeri anladı oraya bakıp ağlamaya devam etti 😂 insan bunları görünce aşırı bir mutlu oluyo 😂
Evet canım atandım ve bu Mart'ta kadroya geçtim . Şimdi raporluyum evdeyim daha. İki dönem önce cidden haksızlık yaptılar ve alım yarı yarıya indi neredeyse. Yoksa atanmıştın sen de. Hayırlısı diyelim. Özel eğitim biraz zor ama yapabilirsen ne mutlu sana. Ben cesaret edemezdim .

Bizimde bi ara böyle ağlıyor gözlerini açamıyor
İnşallah Kısa sürede geçer gider
Bizde bu ara çok sık emmek için kalkıyoruz sarhoş gibi oluyorum 😫
Herkeste var mı bu yaa. Ben de sorcaktim daha. Uyanır uyanmaz ağlıyor hem de içli içli bişey olmuş gibi. Hiç tat vermiyor yaa . Atak mi ki buu ? Yoksa bu şekilde nasıl geçecek 😣😣😣😣

Bende istiyorum uyku egitimi bizimkide dalamiyor sen egitim mi alacaksin yoksa uyku arkadasiyla falan mi deneyeceksin
Ay yok kendi kendime beceremiyorum her seferinde pes edip destekli uyutuyorum yine
İnstagramda bi uyku eğitmenine denk geldim tesadüfen öyle çok da araştırmadım araştırmaya bile mecalim yok 😂
Yorumları iyi, insanlar çocuklarını düzene sokmuşlar bu eğitimle kendi kendilerine uyuyorlarmış
O kadınla görüştüm 2 hafta sonra başlayacağız inşallah kolay olur 🙄

X