2021 Aralık Anneleri

Canım salgın var millet öyle dikkat edin. Çok geçmiş olsun rabbim şifa versin hepinizede.

Kendimi okuyor gibi oldum resmen. Bizim oğlan da doğdu doğalı öksürük bronşit savaşı veriyor. 5 gündür hava veriyorum. Daha bu ayın başında hastanede yattı 4 gece iyilesmeden geri hasta oldu. Benim boğazım 6 aydir gıcık öksürük halinde. Çocuklar desen öyle surekli öksürüyor. Çözüm bulamadık biz. Cok gecmis olsun size de.

Nesne devamlılığı kısmen var diyebilirim ben şu an . Fakat ben hiç yok bilişsel yok psikomotor gelişim vs düşünemiyorum pek. Kızım bütün bildiklerimi unutturdu bana .

Kidzee nin yazlık tulumları hoşuma gitti incecik

Hangi marka süt alıcaz bide tam detaylı tarifler misin beni, ben çok fransız kAldım
Kidzeenin kışlık tulumunu almıştım kalıpları çok saçma gelmişti bana ya sen al bakalım hoşuna gidecek mi
Normal tişört zıbın giydirsek o da iş görmez mi acep

Torku süt alıyorum ben beybi
Sütü 43-45 dereceye kadar ısıtıyoruz. Minik bir kavanoz kadar yapıyorum ben
Büyüyo markalı probiyotik yoğurt mayasından bir tatlı kaşığı alıp azıcık sıcak sütten karıştırıp ılıtıyoruz bir kasede sonra onu da kavanoza ekleyip karıştırıyoruuz
Yoğurt yapma makinen varsa 43 dereceye ayarlıyorsun yoksa fırın kapalıyken onun içine de koyabilirsin kavanozun kapağı açık bir şekilde 6 saat bekletiyoruz
Sonra üzerine havlu kağıt koyup kapağını kapatarak dolaba kaldırıyoruz 12 saat sonra hazır

Kızlar bu çocuğun uykusuyla başımız dertte
2 gündür güzel uyuyor aslında anladığım kadarıyla artık sallanmayı kesinlikle reddediyor ben de gece çok uykusu gelince yatağına yatıp emzirdim sonra ninni söylerken uyudu
Geve 12.30 gibi üstünü açmış onu örteyim derken uyandı döndü döndü dalamadı heralde ay avazı çıktığı kadar bir ağlamaya başladı ne yapacağımızı şaşırdık avutamadık bi türlü
Uyanmadan ağladı resmen gözlerini de açmıyor ki konuşup sakinleştirelim
Sesi çatallandı oğlumun kısılacak gibi oldu
Yarım saat sonunda daldı yine 4te emmek için uyandı bi de şimdi 8de uyandı işte önceki gece de güzel uyumuştu
Ama bu gece ağlamaları beni çok üzüyor uyanıp dalmakta sorun yaşıyor
Başka böyle olan var mı nasıl bitecek

Bncede zıbın yeterli ya tulumla haşlanır çocuk
Müslini göbeğine örtsek yeter Müslinle bile terliyor bnmki artık günde 2 duş aldırcam
Fırını ılıtıyormusun
Bnde hafta sonu mayayı alıp bi deneme yapıcam
Eski usül havluya sarsakta oluyor mu

Son düzenleme:
Öksürük için geçenlerde bir tarif gördüm anında işe yarıyor sabaha bir şey kalmıyor diyorlar doktorlar falanda öneriyomuş hatta. 5 diş sarımsağı çok iyi ezip macun kıvamına getirecekmişsin üstünede bir miktar zeytinyağı döküp 1 2 saat öyle bekletecekmişsin. Sonra bu karışımı yatmadan önce ayak tabanına sürüp çorap giyip yatacakmışsın. Gecede iki defa tekrarlayacakmışsın yine. Sabaha bir şey kalmıyor diyorlar. Birkaç gece dene istersen büyük küçük herkese oluyormuş

Bizimde bi ara böyle ağlıyor gözlerini açamıyor
İnşallah Kısa sürede geçer gider
Bizde bu ara çok sık emmek için kalkıyoruz sarhoş gibi oluyorum

Ya ne güzel bende okul öncesi öğretmeni olmak istemiştim ama eğitim sistemi dermişim lisede ve ünide (önlisans) çocuk gelişimi okudum
Yaaa bende lisede çocuk gelişimi okudum ordan üniversitede okul öncesi öğretmenliği sonrada. Şuan da açıktan önlisans çocuk gelişimine başladım şimdi. Eğer oğlum müsade ederse özel eğitime dikey geçiş yapmak istiyorum
Ben de okul onceciyiiiim
Merhaba meslektaşım sen ne yaptın çalışıyor musun atandın mı
Ay ne güzel darısı başıma umarım atanırım. Normalde 2020 kpss'de atanmıştım güzel bir sıralama yaptım ama o dönem alım yapmadılar doğru düzgün. Her yıl verilen 3000 kontenjanı 800'de tuttular. Sıralamam 1500'dü açıkta kaldım çok üzüldüm. Bir hafta sonrada hamile olduğumu öğrenmiştim. Zor bi hamilelik geçirincede geçen seneki sınava hiç hazırlanamadım. Düşük tehlikem vardı devamlı yatmak zorunda kaldım. Biraz kalkıp ders çalıştığım sıra dehşet bir kanamam olmuştı bir daha oturup cesaret edip çalışmaya geçemedim. Şimdi tekrar çalışmaya başladım. Çocukla zor oluyor ama umarım bu sene yarım kalan işi tamamlarım
Ya inan bende sen gibiyim. Şimdi gelişimleri süreçleri ile ilgli her şeyi biliyoruz ya çocuğu devamlı takip edip duruyorum bir şey yapmasa kafama takıyorum psikopat bir hal alıyor bir yerden sonra çok bilmekte iyi değil galiba nesne devamlılığını geçen gün bende farkettim daha önce umursamıyordu geçen bir yiyeceğe çok atıldı sakladım sakladığım yeri anladı oraya bakıp ağlamaya devam etti insan bunları görünce aşırı bir mutlu oluyo

Olur tabi olmaz mı
Bizim mutfak cehennem sıcaklarını yaşadığı için ılıtmaya gerek duymuyorum ya kış olsa ılıtırım

Bizimde bi ara böyle ağlıyor gözlerini açamıyor
İnşallah Kısa sürede geçer gider
Bizde bu ara çok sık emmek için kalkıyoruz sarhoş gibi oluyorum
Sürekli yeni icatlar ya
Bizimki de geçen hafta öyleydi sürekli uyanıp emiyordu şimdi 2 seferde emip bitiriyor ama işte eğer dalamazsa kıyamet kopuyor içim gidiyor o ağlamasına
Tatilden sonra uyku eğitimine başlayacaktık 2 gün daha böyle olursa tatili iptal edip hemen başlamayı düşünüyorum kendi kendine uykuya dalmayı öğrenmesi gerek

Bazen bizde de oluyor gözlerini açmadan ağlaması. Sanki rüya görmüş korkmuş ağlıyo gibi oluyo titriyerek uyanıp ağlıyo gözler kapalı kucağımda da ağlamayı devam ediyor. Hatta birgün öyle olduğunda o an bana dikkatini çekeyim diye elimi çırpmıştım korktu direk sustu gözleri açtı bana baktı. Eşimle o an hala uykuda olduğunu uykuda korktuğunu anladık. Atak döneminde oluyo genelde böyle. Huzursuz oluyorlar çokça sanırım. O etkiliyo olabilir. Şimdi kucağıma alıyorum saçlarını okşuyorum hafif hafif konuşa konuşa sakinleştirip uyutuyorum. Sizin atağa girmişti galiba onlar etkiliyo olabilir yada diş

Bnce tatil ikinizede iyi gelecek planı bozma keyfini çıkarmaya bak sonrası Allah Kerim

Ben havluya sarıp yaptım kavanozlar küçük olunca tutmadı. Yanında tencereyle kendimize de yapmıştım bizim ki gayet iyi oldu oğlumun yoğurdu olmadı. Kavanozlar küçük olunca çabuk soğuyormuş bu yüzden tutmuyomuş. Fırında yapıyorum şimdi önden ısıtıyorum bir miktar sonra ağzı açık koyuyorum 6 saat fırına çıkardığımda çok iyi oluyo. Hiç havluyla deneme boşver

O zmn fırını yapayım saolasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…