2021 Aralık Anneleri

Doğduğunda 3100 gr dı, geçen ay kontrolde 6200 gr, şimdi de tahminen 6500 falandır. 5. ayda kilo 5000 ile 8700 gr arasında olmalıymış. Bana verilen çizelgedede alt sınır 5 kilo gösteriyor. Siz onu geçmişsiniz. Bende aslında minnoş bebekleri daha çok seviyorum :) Benim büyük kız çok iştahlı her şeyi yer. Pandemiden önce normaldi ama pandemi süresinde hareketsizlikten göbeklendi 🤣 Şimdi 1 senedir parkta oynuyor koşuyor zıplıyor ama gitmedi göbek. Okullar kapansın diyetisyene götürmeyi düşünüyorum. Yani demem o ki zayıf olması daha iyi bence kilolu olmasından.
E biz sınırın az da olsa üstündeyiz o zaman ☺️ ama işte bunun disi var hastalığı var Allah korusun onlar olsa kuş kadar kalıcak miniğim . Ben de çok kilolu sevmem ama benim kız kadar da minik olmasın bı zahmet ya 😁 senin kızın göbüşünü yerim karışma annesi gider okulda parkta o

Ben o karıştırma işlerini biraz kafama göre yapacam ya bulamaçlı şeyler bana da iğrenç geliyo açıkcası. Ve ilk ay 3 gün kuralı biraz uygulqr sonra da doğaçlamaya da geçebilirim gibi geliyo. Kafam o kadar allak bullak ki. Hem blw istiyorum hem korkuyorum. Yani komple bebek bakımının en korktuğum kısmına geldik. Ben de eşim de o kadar istahsız o kadar damak zevksiz tipleriz ki. Akşam yemeğe canımız tost çekti gittik ekmek aldık yaptık mutlu mutlu yedik.
Biz dizi vardı şafak sezer le hani akşam hergun pizza yiyolardi o geldi aklıma 🤣🤣🤣

E biz sınırın az da olsa üstündeyiz o zaman ☺️ ama işte bunun disi var hastalığı var Allah korusun onlar olsa kuş kadar kalıcak miniğim . Ben de çok kilolu sevmem ama benim kız kadar da minik olmasın bı zahmet ya 😁 senin kızın göbüşünü yerim karışma annesi gider okulda parkta o
Allah tüm çocukları hastalıklardan korusun, bir şey olmaz inşallah. Ya karışmiycam da seneye 1.sınıf olacak, çocuklarda acımasız oluyor şişko diye dalga geçerler diye korkuyorum, gerçi benim kız takmıyor gibi öyle şeyleri. Şimdi Anaokuluna gidiyor. Bir gün okulda 3 tane sütlaç yediğini söyledi😱 Bende öğretmenini aradım dikkat etsin, 2.yi vermesinler diye. O da laf arasında başka sınıftan bir öğrencinin benim kıza ve başka bir kıza şişko dediğini söyledi. Diğer kız Annesine söylemiş, o da öğretmene, öğretmen de uyarmış diğer çocuğu. Bende kızıma sordum böyle böyle olmuş doğru mu diye, o da evet dedi. Çok üzüldün mü dedim o da yooo dedi 🤣 Şimdilik takmıyor ama ilerde sorun olabilir.

Kızlar eşim ailelere ek gıda önerisi olarak bunları veriyormuş belki bakmak isteyen olur
Herkes kendine göre revize eder tabi 😬
Bir de burada kıymayı ilk haftadan yazmışlar ama eşim 6.5 aydan sonra öneriyormuş
Biz de zaten erken başlayacağımız için 6. aya kadar kıyma kullanmayacağız

Eklentiler

• IMG_20220512_114158.jpg
    IMG_20220512_114158.jpg
    90,8 KB · Görüntüleme: 82
  • IMG_20220512_114220.jpg
    IMG_20220512_114220.jpg
    86,9 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG_20220512_114108.jpg
    IMG_20220512_114108.jpg
    82,5 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_20220512_114232.jpg
    IMG_20220512_114232.jpg
    81,9 KB · Görüntüleme: 76
Allah tüm çocukları hastalıklardan korusun, bir şey olmaz inşallah. Ya karışmiycam da seneye 1.sınıf olacak, çocuklarda acımasız oluyor şişko diye dalga geçerler diye korkuyorum, gerçi benim kız takmıyor gibi öyle şeyleri. Şimdi Anaokuluna gidiyor. Bir gün okulda 3 tane sütlaç yediğini söyledi😱 Bende öğretmenini aradım dikkat etsin, 2.yi vermesinler diye. O da laf arasında başka sınıftan bir öğrencinin benim kıza ve başka bir kıza şişko dediğini söyledi. Diğer kız Annesine söylemiş, o da öğretmene, öğretmen de uyarmış diğer çocuğu. Bende kızıma sordum böyle böyle olmuş doğru mu diye, o da evet dedi. Çok üzüldün mü dedim o da yooo dedi 🤣 Şimdilik takmıyor ama ilerde sorun olabilir.
Evet ben de eskiden dobişkoydum valla üniversite dönemine kadar küçükken aile büyükleri de o şekilde severdi hiç sorun olmazdı ama ergenlikte üzülürdüm bu tip söylemlere
Belki de yüzden hala ödüm kopuyor kilo alırım diye 😂
Şimdi erken kırmadan ve çaktırmadan beslenme alışkanlıklarını düzenlemeye çalışabilirsiniz 😬

Yaaa yerim onu . Duydum resmen yooo deyişini . Kendiyle barışık kız şimdiden 🥰🥰 ama durum ciddiye gidiyorsa önlem almak gerekli tabi

X