2021 Aralık Anneleri

Bakinca hepsi alerjik belki ama ne kadar erken tanisirsa o kadar hizli adapte oluyormus vucut. Bu yuzden mesela yumurtayi ayri ayri vermeyin flan yazmislar son makalelerde. Bide mesela peynirle yumurtayi karistirio vermemek lazimmis, hepsinin tadini ayri ayri almasi sartmis bzm dr bu konuda ozellikle uyardi🤦🏼‍♀️
Ben o karıştırma işlerini biraz kafama göre yapacam ya bulamaçlı şeyler bana da iğrenç geliyo açıkcası. Ve ilk ay 3 gün kuralı biraz uygulqr sonra da doğaçlamaya da geçebilirim gibi geliyo. Kafam o kadar allak bullak ki. Hem blw istiyorum hem korkuyorum. Yani komple bebek bakımının en korktuğum kısmına geldik. Ben de eşim de o kadar istahsız o kadar damak zevksiz tipleriz ki. Akşam yemeğe canımız tost çekti gittik ekmek aldık yaptık mutlu mutlu yedik.

Ben o karıştırma işlerini biraz kafama göre yapacam ya bulamaçlı şeyler bana da iğrenç geliyo açıkcası. Ve ilk ay 3 gün kuralı biraz uygulqr sonra da doğaçlamaya da geçebilirim gibi geliyo. Kafam o kadar allak bullak ki. Hem blw istiyorum hem korkuyorum. Yani komple bebek bakımının en korktuğum kısmına geldik. Ben de eşim de o kadar istahsız o kadar damak zevksiz tipleriz ki. Akşam yemeğe canımız tost çekti gittik ekmek aldık yaptık mutlu mutlu yedik.
Valla plan Program yapıyoruz ama sonuçta bebe bizi yönlendiriyor
Kızıma tabaklar hazırlardım yesin diye süslü süslü agzina surmezdi mecbur bulamaç bile yaptım o yedirmem dedgim civibebelrden bile verdik çünkü hep aç hep aç oluyordu
Az buyudugunde tost yemeye başladı evin heryerine minik minik tost parçası koyuyordum görsün yesin diye
Bir tatile giderdik aç kalırdı stres olur geri donerdim başkalarının çocukları iştahlı yerken ağlamak isterdim 😒
yemeyen istahsiz bebek çok zor
İnşallah Kasim Aralık bebisleri bol iştahlı olur çok amin 🤗🤗🤗

Sormasaydım başımıza iş çıkardın 🤪

Evet her sey alerjik ama herkese degil. İnsallah sorunsuz atlatirsiniz bu sureci. Sabahtan beri yazacaktim firsat bulamadim. 11 Mayis itibariyle 5. Atak doneminiz hayirli olsun. 😂 Atakci geldi haniiiimm. 🤪

Alerjiden ziyade kiraz 9 ay tamamlanmadan verilmiyor diye hatirliyorum. 🤔

Evet her sey alerjik ama herkese degil. İnsallah sorunsuz atlatirsiniz bu sureci. Sabahtan beri yazacaktim firsat bulamadim. 11 Mayis itibariyle 5. Atak doneminiz hayirli olsun. 😂 Atakci geldi haniiiimm. 🤪

Alerjiden ziyade kiraz 9 ay tamamlanmadan verilmiyor diye hatirliyorum. 🤔
Ya tam ben sana yqzacaktım uyuyakalmışım ataklı bebe mememde ağladı uyandım bu ne ayol
20220512_003121.jpg

Ya daha bugün hava attım uykular duzeldi diye 🤣 uykudan ağlamayla kalktık parmağımı soktum agzina ay dis mi diye kaşıyodum da o ara baktım mesajına 🤣🤣

Iste tam da bizim gibi olmamalari icin blw diyorum ben. Isteyerek yesin, zorlamayalim. Doktor zamaninda yanaklarinizi iki yandan skarak yedirdildr ya size iste onu asla yapmayin ki yemek yemekten zevk alan bi bebeginiz olsun dedi. Ben ikna oldum😂

Iste tam da bizim gibi olmamalari icin blw diyorum ben. Isteyerek yesin, zorlamayalim. Doktor zamaninda yanaklarinizi iki yandan skarak yedirdildr ya size iste onu asla yapmayin ki yemek yemekten zevk alan bi bebeginiz olsun dedi. Ben ikna oldum😂
O kadar da şeyapmicaz canım. Bende zaten asla bi şeye israr edebilecek bi potansiyel yok. Aman yemezse yemesin aman uyumazsa uyumasınla büyüyecek bu çocuk.

Ya tam ben sana yqzacaktım uyuyakalmışım ataklı bebe mememde ağladı uyandım bu ne ayol
Eki Görüntüle 3064409

Ya daha bugün hava attım uykular duzeldi diye 🤣 uykudan ağlamayla kalktık parmağımı soktum agzina ay dis mi diye kaşıyodum da o ara baktım mesajına 🤣🤣

Kural 1: Bebem asla yemiyor diyeceksin.
Kural 2: Benim bebe de uyumuyor diyeceksin.
Kural 3: Aynisi kayninda da var. :KK70:

Yeni atagin cok guzel, gule gule kullan. 🤪

Ya blw yapmasan da istemediğini çok net belli ediyor zaten. İsterken ağzını hevesle açıyor kaşığa hamle yapıyor saldırıyor doyduğu an ilgisi başka şeylere yöneliyor ağzını açmıyor. Bir iki veriyorum baktım verdiğimide ağzından çıkartıyor bırakıyorum zorlamıyorum. Blw de olsa kendinde versen önemli olan doyduğu istemediği anda kesmek.

ayır ek gıda için 6.ayda liste vercem dedi. Şimdi mama önerdi :KK43: 5.5 kilo şu an. En azından 6 olmasını beklerdik dedi. 2400 civarı doğum kilosu .
Biz bu ay henüz kontrole gitmedik ama geçen ay ki kontrolde kızım sadece 200 gr almıştı. Bende endişelendim az değil mi diye. Doktor 4. ayda doğum kilosunun 2 katı olmasını bekliyoruz dedi, ki kızım da o zaman doğum kilosunun tam 2 katıydı. Seninki de çoktan geçmiş o kiloyu ve artık baştaki gibi kilo almıyorlar. Doktorların görüşleri farklı oluyor, endişelenme bence.

Biz bu ay henüz kontrole gitmedik ama geçen ay ki kontrolde kızım sadece 200 gr almıştı. Bende endişelendim az değil mi diye. Doktor 4. ayda doğum kilosunun 2 katı olmasını bekliyoruz dedi, ki kızım da o zaman doğum kilosunun tam 2 katıydı. Seninki de çoktan geçmiş o kiloyu ve artık baştaki gibi kilo almıyorlar. Doktorların görüşleri farklı oluyor, endişelenme bence.
Valla herkes bişey diyo anlamadım ki ben de. Ben de biliyorum o 2 katı muhabbetini ama insanı endişelendiriyolar işte 😬 ama kızım minnoş bu bir gerçek . Senin kız ne kadar peki

Valla herkes bişey diyo anlamadım ki ben de. Ben de biliyorum o 2 katı muhabbetini ama insanı endişelendiriyolar işte 😬 ama kızım minnoş bu bir gerçek . Senin kız ne kadar peki
Doğduğunda 3100 gr dı, geçen ay kontrolde 6200 gr, şimdi de tahminen 6500 falandır. 5. ayda kilo 5000 ile 8700 gr arasında olmalıymış. Bana verilen çizelgedede alt sınır 5 kilo gösteriyor. Siz onu geçmişsiniz. Bende aslında minnoş bebekleri daha çok seviyorum :) Benim büyük kız çok iştahlı her şeyi yer. Pandemiden önce normaldi ama pandemi süresinde hareketsizlikten göbeklendi 🤣 Şimdi 1 senedir parkta oynuyor koşuyor zıplıyor ama gitmedi göbek. Okullar kapansın diyetisyene götürmeyi düşünüyorum. Yani demem o ki zayıf olması daha iyi bence kilolu olmasından.

X