2021 Aralık Anneleri

Mustelanin konak sampuaniyla bi kac yikamada 3 kere falan maksimum sari sari olan noktalar tamamen gecti beyaz kuru kepek gibi kalmisti onuda zeytinyagi surup yarim saat beklettim 3 banyo sonrasi oda gecti kurtulduk cok sukur canim sizin ki ne durumda
Bizimki sarı sarı yapışmıştı kafaya meğerse egzamaymış 🤦🏼‍♀️ Alerjik bünyesi var dedi
tabi bn 3,5 ay yediklerime dikkat ettiğim için bişey çıkmamıştı
Kortizonlu krem verdi verem aşısı yeri de egzama olmuş kremi sürdüm dökülmeye başladı şampuanı da 4-5 kullandım tık etmedi
Domates göğsünde kızarıklık yapmıştı çilek turunçgiller muz kivi domates yeme dedi çok fazla arttırabilirmiş

Bu arada bi iki döndü bıraktı ya bu kız bi aydır. Bi an unutacağını bile düşündüm. Neyse dedim ya istediği zaman döner düşünmeyi bıraktım. Bir haftadır tık diye istediği an hızlı bi sekilde dönüyo soldan. Sağda takılıyo biraz. 🤣 Ben kaldığı yerden devam eder biraz daha uğraşır sanıyodum ama öyle olmadı. Sanki kırk yıldır heo soldan dönermiş gibi. 🤣 Gerçekten her şeyin bi zamanı varmış.

Kapısını açık bırakırım ya😀 yürümesine yardımcı diyollaa tutunup kalkabiliyormuş falan
Koltuk yok mu evde aşkısı koltuğa tutunsun kalksın 🤣 ya ne bileyim oyuncağı bile az olsun derler hayal gücü gelişsin diye ben cok çok ev bebe malzemelriyle dolsun istemezdim. Bebe eve adapte olsun isterim. Benimki zaten durmaz orda da. 🤣 sen bilirsin tabi.

Koltuk yok mu evde aşkısı koltuğa tutunsun kalksın 🤣 ya ne bileyim oyuncağı bile az olsun derler hayal gücü gelişsin diye ben cok çok ev bebe malzemelriyle dolsun istemezdim. Bebe eve adapte olsun isterim. Benimki zaten durmaz orda da. 🤣 sen bilirsin tabi.
Bende fazla oyuncağa karşıyım ama bugünlerde çite karşı bir sempati oluştu😀😀

Bu arada göz renkleri oturdu mu bebişlerin benimki ne renk sizce ben çözemedim😀😀

Eklentiler

• 16BF6BD0-C8E1-456F-ACF6-12ABD755DA80.jpeg
    16BF6BD0-C8E1-456F-ACF6-12ABD755DA80.jpeg
    61,2 KB · Görüntüleme: 63
Şoka gelen mama sandalyesine bakan oldu mu? Ne diyorsunuz sizce nasıl? Cepte şokta gözüküyor acaba alsam mı?
baya olmus yazalı da alıp da henuz kullanmayanlara cvp olsun :)yedek nıyetıne aldık a101 e mı ne gelmıs kayınvalıdem onu aldıydı evıne koydu zaten kayınpederde soktakını alayım mı dıye ısrar edınce al onu da kendı anneme gotururum dedım:KK70: bırınde mınder var bırınde yok. bacakları yana dogru acık baya sanırım dengede durması ıcın ama sofra kurarken şak şak carptı kucuk parmagım su an yegen kullanıyo :) ben sıgamıcam mutfaga ole sandalyelerle anlasıldı. yerım dar:)

Bizimki sarı sarı yapışmıştı kafaya meğerse egzamaymış 🤦🏼‍♀️ Alerjik bünyesi var dedi
tabi bn 3,5 ay yediklerime dikkat ettiğim için bişey çıkmamıştı
Kortizonlu krem verdi verem aşısı yeri de egzama olmuş kremi sürdüm dökülmeye başladı şampuanı da 4-5 kullandım tık etmedi
Domates göğsünde kızarıklık yapmıştı çilek turunçgiller muz kivi domates yeme dedi çok fazla arttırabilirmiş
Ve malesef çikolatada 😞 banada bi liste verdi yeme bunları azdırır dedi o dönem çikolata ve sucuğu biraz abartmıştım yediklerme dikkat edince ve 10 gündür duştan sonra dalin vazelin sürüyorum geçti ama sürmeye devam ediyorum. Vazelininde etkisi cok oldu.

Bebişimin verem aşısı yeri egzama olmuş alerjik bünyeye sahip dedi
Konakları da geçmedi diyince orası da egzama olmuş
Beslenme içinde 4 dk yeterliymiş ne zmn isterse ver ister 4 dk ister 40 dk dedi
Emzirme danışmanı bide 5 Dk az 10 dk diyordu
Gecede pış pış yapı yatıyorsa emzirme durmuyorsa emzir dedi 7-8 ay sonrası uzun uyku olur dedi
Bebişim kendi oturmak istiyor oturt dedi
Benimki bazı geceler uyuyor artık yaaa 🙂ama benim vicdanım rahat olmuyor mesela gece 23 te emzirdim diyelim kesintisiz 4 buçuga kadar uyuyor ama ben 3saat.dolunca uykudà besliyorum
Bebişlerin oturmalar ne alemde? Benimki asırı öne geliyor 🤣
Aynen oturuyor öne doğru düşüyor tam denge sağlayamadı 😄

X