2021 Aralık Anneleri

Kızlar merhaba , 5 ayımızı doldurmamıza 2 gün var, bu ayda sütü ya da mamayı biberonla veren annelere bir sorum olacak. Bebeğiniz kaç ml içiyor her bir öğünde tek seferde , biz 150 160 ml halen . Az mı sizce?
Kitabi bilgiye göre şu an olması gereken 4 saatte bir 200 cc civarı sanırım.
Ama bebekler kitaplara göre gitmiyor maalesef 😄
O ihtiyacı kadarını alıyordur
Biz 3 4 saatte bir tek öğün yapamıyoruz çünkü bebeğim o kadar aç durmayı sevmiyor ve uyandığında meme arıyor mutlaka
Ben de uyandığında tek memeyi 1.5 saat sonra uyutmadan önce de diğer memeyi emziriyorum
Tek öğünü iki parçaya bölmüş oluyoruz 😄

Kızlar merhaba , 5 ayımızı doldurmamıza 2 gün var, bu ayda sütü ya da mamayı biberonla veren annelere bir sorum olacak. Bebeğiniz kaç ml içiyor her bir öğünde tek seferde , biz 150 160 ml halen . Az mı sizce?
Benimki 4 saatte bir 200 ml civarında içiyor. Ama bir günü bir gününü asla tutmuyor. Kimi gün bir öğünde 250 ml içtiği de oldu, kimi gün ise 110 içip biberonla oynadığı da oldu.

Biz yetişkinler bile bazen hiçbişi yemek istemiyoruz. Bebişim kilo alımı normal ise telaşlanacak bişey yok bence. Ben de çok sinir oluyordum içmiyor diye ama bu ay doktor görüşmemizde baktım ki yine bile kilo almış, artık ses etmem😂😂

Bebişimin verem aşısı yeri egzama olmuş alerjik bünyeye sahip dedi
Konakları da geçmedi diyince orası da egzama olmuş
Beslenme içinde 4 dk yeterliymiş ne zmn isterse ver ister 4 dk ister 40 dk dedi
Emzirme danışmanı bide 5 Dk az 10 dk diyordu
Gecede pış pış yapı yatıyorsa emzirme durmuyorsa emzir dedi 7-8 ay sonrası uzun uyku olur dedi
Bebişim kendi oturmak istiyor oturt dedi

Bebişimin verem aşısı yeri egzama olmuş alerjik bünyeye sahip dedi
Konakları da geçmedi diyince orası da egzama olmuş
Beslenme içinde 4 dk yeterliymiş ne zmn isterse ver ister 4 dk ister 40 dk dedi
Emzirme danışmanı bide 5 Dk az 10 dk diyordu
Gecede pış pış yapı yatıyorsa emzirme durmuyorsa emzir dedi 7-8 ay sonrası uzun uyku olur dedi
Bebişim kendi oturmak istiyor oturt dedi
Bebiş zaten 5 dk da alacağının %90nı alıyor ne 10 dksı her seferde 😂
Ben de oturtuyorum valla mama sandalyesine falan kocaman oldular yeter 🤣

Bebiş zaten 5 dk da alacağının %90nı alıyor ne 10 dksı her seferde 😂
Ben de oturtuyorum valla mama sandalyesine falan kocaman oldular yeter 🤣
Bnde 1-2 oturttum
Artık oturturum😂
Çok uzun emerse yağlı kısmı komple çeker dedi yağlı yağlı diye diye tükendik 😂😂😂

Bnde 1-2 oturttum
Artık oturturum😂
Çok uzun emerse yağlı kısmı komple çeker dedi yağlı yağlı diye diye tükendik 😂😂😂
Valla dün ben de isyan ettim artık sıcakta emzirmek zor oyun haline getirdi bu ara bi çekiyor kafayı gülüyor oynuyor devam ediyor 5 saniyede bir ter içinde kaldım
En son vericem mamayı içsin biberonla 😂😂

Kızlaar oğluşum bu seriyi çok sevdi ilk önce balıklı olan vardı elimde ilgisini çekince 2 tane daha aldım pür dikkat izliyor okurken 😻
Görselleri falan capcanlı çok güzel diğer aldıklarıma bu kadar uzun odaklanmıyor
Arayışta olan varsa tavsiye ederim 🥳

Eklentiler

• IMG_20220509_155217.jpg
    IMG_20220509_155217.jpg
    129,7 KB · Görüntüleme: 57
Kızlar nasılsınız? Bende yine kötü haber var. Bayramdan beri oğlum hastaydı. Öksürük vardı üstüne hırıltı eklendi. Cumartesi bayagi kötü olunca acile gittik antibiyotik başlandı röntgen kan temiz denmişti. 2 gün ilacı kullanıp gelin tekrar bakalım dendi. Bugün gittik başka dr vardi saçma sapan konuştu. Acilde düzelecek bisey degil dedi. Antibiyotik bitene kadar kullanın dedi. Röntgende enfeksiyon görünüyor dedi. Yenidogan bölümüne poliklinige randevu alıp gidin dedi. Bizim bebek yenidogan değil ki 🙄 Hiç icime sinmedi konuşma şekli bilgisiz gibi geldi. Başka bi hastanenin aciline gittik. Hafif enfeksiyon var ciğerlerinde dedi dr. Yatış verdi şimdi buharla ilaç alıyoruz. Sabaha durumuna bakıp karar verecek dr. Cevap vermenize gerek yok ama dua edin olur mu 💕
Doğdu doğalı öksürük başına bela oldu yavrumun 🥺

Kızlar nasılsınız? Bende yine kötü haber var. Bayramdan beri oğlum hastaydı. Öksürük vardı üstüne hırıltı eklendi. Cumartesi bayagi kötü olunca acile gittik antibiyotik başlandı röntgen kan temiz denmişti. 2 gün ilacı kullanıp gelin tekrar bakalım dendi. Bugün gittik başka dr vardi saçma sapan konuştu. Acilde düzelecek bisey degil dedi. Antibiyotik bitene kadar kullanın dedi. Röntgende enfeksiyon görünüyor dedi. Yenidogan bölümüne poliklinige randevu alıp gidin dedi. Bizim bebek yenidogan değil ki 🙄 Hiç icime sinmedi konuşma şekli bilgisiz gibi geldi. Başka bi hastanenin aciline gittik. Hafif enfeksiyon var ciğerlerinde dedi dr. Yatış verdi şimdi buharla ilaç alıyoruz. Sabaha durumuna bakıp karar verecek dr. Cevap vermenize gerek yok ama dua edin olur mu 💕
Çok geçmiş olsun 😔 inşallah çabucak geçer gider

Çok geçmiş olsun neden direk röntgen çekildi ve temizken antibiyotik başlandı ki 😞 benim kızımda bayramdan beri hasta doktoruna götürdüm ciğerleri dinledi temiz dedi kan ve idrar yaptık temiz çıktı günde 3 kez calpol veriyorum sadece öyle kötü öksürüyor ki şimdi endişelendim bende mesajını görünce

X