2021 Aralık Anneleri

Peki şunu merak ettim elbet memeyi bırakacaklar, bıraktırırken de memeler boşalmıyor sonuçta. O zaman da sertleşmiyor mı yine mastit olmuyor mu🙄
Valla onu bilmiyorum ya bnm oğlan 5.5 aylıkken kendi emmedi Bıraktı o ara emmeyince bnm memeler balon gibiydi dr gitmiştim iğne vermişti o zmn bana mastit de demedi enfeksiyon kapmış dedi memen ne fenaydı
Mastit’ten hatıra koltuk altımda yağ bezesi bile var 😢🥺

Merhaba, konuma bakip akil verebilir misiniz lutfen

Valla onu bilmiyorum ya bnm oğlan 5.5 aylıkken kendi emmedi Bıraktı o ara emmeyince bnm memeler balon gibiydi dr gitmiştim iğne vermişti o zmn bana mastit de demedi enfeksiyon kapmış dedi memen ne fenaydı
Mastit’ten hatıra koltuk altımda yağ bezesi bile var 😢🥺
Enfeksiyon olunca mastit oluyormuş
Ay ne fenaydı ya benim de koltuk altıma kadar gelmişti bezeler ama enfeksiyon durumu olmadığı için mastit değil demişlerdi
Nasıl mastit olmaz o görüntü ya hala bazen çektiğim fotoya bakıp halime şükrederim 😂

Ay ne fenaydı ya benim de koltuk altıma kadar gelmişti bezeler ama enfeksiyon durumu olmadığı için mastit değil demişlerdi
Nasıl mastit olmaz o görüntü ya hala bazen çektiğim fotoya bakıp halime şükrederim 😂
Çok fenaydı bnm halim içler acısıydı kaç iğne olmultum 😂
Bunda korkudan baktım mastit olacak yine o göğsüm iki gün onu verdim de anca boşandı masajlar tonla inşallah kimse olmasın 😬

Senin bebe dönmeye başladı mı?😬 bnm tembel kızda tık yok 🤣

Maşallah seninki bayağı doluyormuş, pompa boşaltamadığına göre. Benim memeler ilk zamanlar daha sık sertleşiyordu, kız hep boşaltamıyordu, pompa da tam boşaltamasada biraz rahatlama oluyordu. Şimdiyse çok sert olmuyor, sadece uzun süre emzirmezsem sertleşiyorlar, kızın uyanmasını geceler mesela. Terbiye oldular artık sanırım 😅
Yok be dolmadan değil ilk 15 gün dilan pompa kullandım emzirmeyle boşalıyo yani sadece

Biranda 150 ml kesme bence azaltarak ilerle az bir miktar değil çünkü, meme bosalmadigindan da oluyordur elbet ama benim iki gün önce oldu gece üzerine yatmisim süt dökülüp tastigindan değildi yani makineyle açtım hemen söküldü süt kanallarinin sıkısmamasi lazım, zaten bir kadınin ikiz bebekleri olduğunu düşün birer göğüsle besliyor yavrularını ki yetiyor sen iki bebeklik süt cikartiyorsun ikisini her saat bosalttikca beyin öyle anlıyor
Doğru hiç bu açıdan düşünmemiştim🤔teşekkür ederim🥰
Valla ben diyecem helal olsun bı dışarıya çıkacaz diye süt sagiyorum, arkasından 3 günde anca toplayıp kaldiriyorum bir de bir sürü dıdısı var hepsi ayristirilip yıkanacak

Bende de lansinoh var ilk 10 dk aynı şekilde hızlıca sagiliyor sonraki 5 dk damla damla oluyor bende göğsüme farklı yerlerden bastıra bastıra dibini bosaltiyorum ama bu makineyle ilgili değil sütle ilgili yağlı kısımi aslında elle sagmayi öneriyorlar ama ben hiç uğraşamam öyle bastıra bastıra çıkarıyorum, daha önce bebeğim kuvezdeyken büyük hastane tipi makinelerden kiralamistik onun vakum gücü çok çok yüksekti koparır derecesine getiriyordum yani ama onunla da aynıydi anlayacağın
Allah razı olsun😂

Doğru diyor 🤣
Yani genelde evde ikimiz oluyoruz o yüzden iki saatte bir bana eziyet olmuyor pek 😄
Göğüslerin bir günü diğerini tutmuyor ki bazen 3 4 saatte çok dolmuş oluyor o yüzden tek göğsü emince epey bir süt emmiş oluyor gaz çıkarmak gerekiyor kaka yapıyor derken bu işlemlerden sonra doymuş olduğu için diğer göğsü istemiyor. O yüzden onu 2 3 saat sonra tekrar teklif ediyorum. 4 saat beklesem de bekler muhtemelen ama ana yüreği 😄
Normal bir doluluk olduğunda 4 saati buluyoruz dediğin gibi ikisini de boşaltıyor o zaman
Valla kadina dedim iki saatte bir emiyor . Beni dövecekti 😂😂Benim kız üstten bı çıkarınca hayatta almıyor . Zaten bı kısmını da öyle çıkarıyor. Tuhaf bı bebe benimki.
Diğerini vermeye çalışıyorum diliyle oynamalar itmeler. Her gün bişey öğreniyolar 😄😄

Valla kadina dedim iki saatte bir emiyor . Beni dövecekti 😂😂Benim kız üstten bı çıkarınca hayatta almıyor . Zaten bı kısmını da öyle çıkarıyor. Tuhaf bı bebe benimki.
Diğerini vermeye çalışıyorum diliyle oynamalar itmeler. Her gün bişey öğreniyolar 😄😄
Aman ne derse desin ben eskilerin dediklerine daha çok inanıyorum 😂
Annemin büyükleri ne zaman isterse bebeği emzir derlermiş çocuk yarım saatte bir istemiyor ki sonuçta meme isterse dur oğlum saatin dolmadı mı diyeceğiz 😄
Bize yazık da ona yazık değil mi hiç kıyamam sorry 🤣

Hahahah yeriim 😻😻
Ben benimkini koltukta koyuyordum mızıldanıyordu kocaman bi oyun halısı aldım ortada duruyor onda yapıyor ne alakaysa 🤣 Bi de biraz sıkılınca yuvarlıyorum hahaha
wuuuu kocaman mı 😬 bn de şu büyük oyun matları varya onlara bakıyorum yazın odasına atarım yerde vakit geçiririz
Link atsana 🤣🙈
Yuvarlamadık bnde yapıyorum onu seviyor tembel işi ya 🤣

wuuuu kocaman mı 😬 bn de şu büyük oyun matları varya onlara bakıyorum yazın odasına atarım yerde vakit geçiririz
Link atsana 🤣🙈
Yuvarlamadık bnde yapıyorum onu seviyor tembel işi ya 🤣
Atarsam beni döversiniz belki 😂 Bi tanesinde gözüm kalmıştı ya onu almıştım tım 600 tl ama yıllarca kullanacağıma yemin edebilirim🤣

Atarsam beni döversiniz belki 😂 Bi tanesinde gözüm kalmıştı ya onu almıştım tım 600 tl ama yıllarca kullanacağıma yemin edebilirim🤣
Bn dövmem 🤣
Bnde bunlara bakıyorum bakalım eşim bi kaç tanıdığı var ordan getirtirse ne iyi olur 🙈

Bn dövmem 🤣
Bnde bunlara bakıyorum bakalım eşim bi kaç tanıdığı var ordan getirtirse ne iyi olur 🙈
Aslında ben de bunlara bakıyordum önce sonra karşıma o yumuşaklar çıktı daha mantıklı geldi hem sıcak oluyor yorgan gibi üstünde yatıyor yuvarlanıyor.
Bizim yazın eşimle en sevdiğimiz şey sandalye masamızı çimlere atıp oturmak bunu da oraya atarız bebişkoyla üstünde yatar yuvarlanırız 🤣
Makinaya atılıyor yıkanıyor bozulmuyor kalın kaliteli bişey
Bu köpüklüyü de biraz daha sonra sakıncalı lekeli şeylerle oynadığı zaman alabilirim 😁

Aslında ben de bunlara bakıyordum önce sonra karşıma o yumuşaklar çıktı daha mantıklı geldi hem sıcak oluyor yorgan gibi üstünde yatıyor yuvarlanıyor.
Bizim yazın eşimle en sevdiğimiz şey sandalye masamızı çimlere atıp oturmak bunu da oraya atarız bebişkoyla üstünde yatar yuvarlanırız 🤣
Makinaya atılıyor yıkanıyor bozulmuyor kalın kaliteli bişey
Bu köpüklüyü de biraz daha sonra sakıncalı lekeli şeylerle oynadığı zaman alabilirim 😁
Güle güle kullansın paşa 😍
Evet bu da güzel
Ben parka çimene şuan ki oyun halısını indiririm iş görür 😂oyuncaklar çıktığı zaman. Küçük ama iş görüyor 😬

Bizim bu tarafta kar başladı baya yağıyor kızımı inşallah bu sefer kara çıkarırım 😍 tartı günüm ve bn nasıl gitçem 🤣🤣

X