2021 Aralık Anneleri

Gece 5.saatten itibaren semsert oluyo mesela benimkiler, onların sızısına uyanıyorum da besliyorum bebişi. Bence benim süt hormonumda bi probleö var o zaman ya😒
Yok ya benimkiler de taş gibi oluyorlar 3 4 saati geçerse uykusu üstüm başım sütle uyanıyorum 🤣
Ama bu aralar uykumdan hiç feragat edemiyorum valla pijama değiştirmek daha kolay 😬
Sen bi de süt arttırıcı tahin pekmezi falan azalt bakalım ne olacak 🤣

Ben de Kabız mı bilmiyorum her gün yapmıyor en uzun 5. Günde yaptı 3-4 günde bir yapıyor bana da normal dedi doktor irdelemiyorum o yüzden probiyotik de kullanıyoruz ama bi düzenimiz yok yani
Prebiyotik kullanıyordum bıraktım . Sanki daha çok ikiniyodu onlarda . Doğru mu yaptım bilmiyorum ama 😬😬 kakasi nasıl peki eskiye göre hafif katı değil mi ?

Benim yavru aşırı huysuz , acaba bu mu bu haftaların atağı 😬😬
Bizimki doğduğundan beri atakta. O yüzden hiç hesaplamana gerek yok canım😄
Hem kolik hem kabız hem reflü hemde meme reddi 4*4 😂 ve şuan aşırı huysuz .
Korkma benimki de bu halde doktor bana da normal dedi bugün 4 gün sonra kakasını yaptı
Benim tek eksik meme reddi . Onu da arada yapıyor da ben oralı olmuyorum pek. Mecbur içecek o sütü yoksa kendi bilir o aç kalcak 😄😄
Benim gündüz beslenme araları o kadar açılmıyor mesela sadece tek göğsü boşalttıysa 2 saat sonra diğer göğsü veriyorum
Geceleri uzun oluyor o zaman da fazla dolduğundan genelde birini boşaltıyor diğerini az emiyor. Eskiden korkumdan sağıyordum ama şimdi bırakıyorum uyanınca onu veriyorum tekrar bişey olacağını sanmam
Ama dediğim gibi sadece gece oluyor bu olay genelde sürekli sürekli olursa bir sıkıntı yaratır mı bilemedim 🙄
Alerji doktorundan sonra emzirme danışmanı bana artık bebek üç aylık iki saatte bir emzirme sana da eziyet olur arayı aç hem daha rahat emer demişti . Ama benim kolik olduğu için mantıklı geldi. Senin bebe iki saatte bir emdiginde bosaltabiliyor mu ? Benimki yarım yamalak emiyo sık emince. Aza kanaat ediyor hep kızçem

Yok ya benimkiler de taş gibi oluyorlar 3 4 saati geçerse uykusu üstüm başım sütle uyanıyorum 🤣
Ama bu aralar uykumdan hiç feragat edemiyorum valla pijama değiştirmek daha kolay 😬
Sen bi de süt arttırıcı tahin pekmezi falan azalt bakalım ne olacak 🤣
Yemiyorum valla ama belki sağım sürem uzun geliyodur diye düşündüm. Belki 10 dk sağmak uzun geliyorsa daha çok süt üretmem gerekiyo diyordur terbiyeli ama saftrik memelerim😂

Kocam da başla artık dedi ama ona güvenemiyorum ben isyan ettim diye ye demiştir belki birinden daha duymam gerekir 🤣
Vallahi bulgur pilavı mercimek çorbası özledim ya bundan sonra yiyorum bu da koca adam oldu çıkarsın gazını canım 3 aydır amuda kalkmadığımız kaldı çıkarmak için daha yeter 😂
Ben bakliyat brokoli karnıbahar ve bulgur pilavı hariç yemeye başladım.. Sizde başlayın derim. Artık kendilerinin gazı rahat çıkarmaları lazım:)

Benim ilk gündem beri hep akıyordu ped kullanmak zorunda kalıyordum ama 3.aydan beri terbiyelendiler😂 sanırım bende süt horöonu fazla çalışıyor o yüzden böyle sertleşiyor 🙄
Tamam o zaman bu geceden itibaren 5 dk sağıyorum bakalım memede kalam sütler başının çaresine bakabilecek mi😂
Gece 5.saatten itibaren semsert oluyo mesela benimkiler, onların sızısına uyanıyorum da besliyorum bebişi. Bence benim süt hormonumda bi probleö var o zaman ya😒
Belki de çok çalışıyordur yada yağli yağsız o fark ediyordur bilemedim benimki fazla yağlı gibi genelde yumuşaktir ben sisliginden degil ağırlığından anlıyorum süt dolduğunu , ha bide sen diyorsun ya 150 şer ml çıkıyor diye bebek emmedigi için sen kendin bosaltabildigin kadarını bosaltiyorsun ya belki de ihtiyaç fazla sinyali alıyordur beyin ondan o kadar üretiyordur, ihtiyacı kadar sagarsan o kadar uretecektir o da bence ,ama bu seferde sana tuhaf gelir sütüm gidiyor sanırsın🤷 bide dediğini denersen eğer alışana kadar sütyen takma kesinlikle mastiti tetikliyor

Kızlar iyi akşamlar. Bebegim yaklaşık bir aydır filan mukuslu kaka yapıyordu. Emdiği an hatta emerken kaka yapıyor genelde. Bn normaldir diye bugüne kadar sorun etmemiştim. Ama bugün kakada kan gördüm. Henüz dr a gitmedik. Var mı başına böyle bişey gelen. Alerji belirtileriyle aynı yazıyor nette.

Ama mastit olmadın hiç dimi yani bak çok pis bi acı aşırı korkuyorum bi daha gücüm yok çekmeye o acıyı😂
Aklima şu geldi iki tarafi 5 dakika saginca mastit riski var ya bi kac gun tek tarafi 5 dakika sagip digerine normal devam etsen en azindan mastit olacaksa 1 taraf olur olmazsa sonra digerinide 5 dakikaya dusersin, bide biz 3 4 saatte emzirirken tek tarafi veriyoruz sen 4 saatte bi sagim yaparken 2 gogusudemi sagiyorsun belki o yuzden cok artiyordur

IMG_20220318_000723.jpg

Bebisim 4 saatte bir acikiyor ben de 4 saatte bir sagim yapiyorum, geceleri 6-7 saati buluyor hatta.

10 dk saginca memeler tamamen bosaliyor ama 10 dkda bebegimin ictiginin iki kati yani 300 ml cikiyor. O yuzden acaba 150 ml olunca sagimi bitirsem memeler mastit olur mu diyorum🙄
Balım. Ben de mastite meyillo biri olarak yazmak istiyorum. Çünku onceki gün yine memem patlayacak gibi uyandım. Cok uyumuşuz. Bence sağımda az az memede birakarak bunu dene birden deneme. 10 20 ml bırak mesela 150yi birden bırakma. Fazla süt üretiminde azalmış olur bnce

Bebisim 4 saatte bir acikiyor ben de 4 saatte bir sagim yapiyorum, geceleri 6-7 saati buluyor hatta.

10 dk saginca memeler tamamen bosaliyor ama 10 dkda bebegimin ictiginin iki kati yani 300 ml cikiyor. O yuzden acaba 150 ml olunca sagimi bitirsem memeler mastit olur mu diyorum🙄
Maşallah pompan bayağ çıkartıyormuş. Benimki Lansinoh ve tamamen boşaltamıyor. Seninki hastane tipi mi?

Şöyle salak salak tabloları görünce sinirleniyorum. Uyumayan bi cocuk benimki gayet parça parca uyuyo fulleniyo enerji. Mutlu da. Kilo filan gidişat da normal seviyede. Çok zırlamıyo da. 2 3 saat uyumuyo diye evhamlı kişiler üzulebilir. Beceemiyom diye düşünebilir.

Şöyle salak salak tabloları görünce sinirleniyorum. Uyumayan bi cocuk benimki gayet parça parca uyuyo fulleniyo enerji. Mutlu da. Kilo filan gidişat da normal seviyede. Çok zırlamıyo da. 2 3 saat uyumuyo diye evhamlı kişiler üzulebilir. Beceemiyom diye düşünebilir.
Bende zaten bunu yapabilen var mı diye attım 😂. Varsa helal olsun yani nazar değmesin de bana imkansız gibi geliyo ve cidden gıcık oldum tabloya

Hayır birde kadın diyo ki alistirin kendi kendine uyumasına bu aylarda ,ben yanında ayağa kalkınca bile ağlamaya basliyo 😬 bensiz uyuması imkansız

Hayır birde kadın diyo ki alistirin kendi kendine uyumasına bu aylarda ,ben yanında ayağa kalkınca bile ağlamaya basliyo 😬 bensiz uyuması imkansız
Ben mememi agizdan cekip sırt ustü yeni yeni yatabiliyorum. Bak ben baska türlu uyuyamazdım zaten hamilelikte korkudan 20. Haftada basladım yan yatmaya. Böyle söyleyince cok basit gibi ama değil yani ben de güzelce dinlenmeliyim sonucta. Alıştırin ne demek ya. Mal mıyız biz iyi has duran çpcuğu alıp koynumuza mı sokuyoz. Ben her gün beşik deniyoru. Her gün içine koyuyorum belki 5 10 dk dura dura alışır diye. Yok olmuyo yani. Denemeye devam da edecem tabi ki emeklerken daha güvenilir olacak cünkü olursa. Hem herkes ister bi düzeni olsun. Asla bensiz durmuyo. Esim anlatiyo gezdiriyo. Durmuyo bos bos bakiyo etraga somurtuk diyo gel bakalim anne burda mi diyom odaları geziyoz seni ariyo valla diyo. Bi oyle olmaz ama az durabilse kendi senin de kendine vakit ayirman lazim diyo. Iyi hoş canim cigerim hep koynuma olsun ama insanız yani. Evet kolik degil baska bi sorunu da olmadi ama herkes ugrasiyo bi sekilde. Bebek arabasina pisetine koyup yemek yiyemiyom ya mizir mizir. Kucagimda pamuk gibi. Kanguru aldim bakalim nolacak.

Ben mememi agizdan cekip sırt ustü yeni yeni yatabiliyorum. Bak ben baska türlu uyuyamazdım zaten hamilelikte korkudan 20. Haftada basladım yan yatmaya. Böyle söyleyince cok basit gibi ama değil yani ben de güzelce dinlenmeliyim sonucta. Alıştırin ne demek ya. Mal mıyız biz iyi has duran çpcuğu alıp koynumuza mı sokuyoz. Ben her gün beşik deniyoru. Her gün içine koyuyorum belki 5 10 dk dura dura alışır diye. Yok olmuyo yani. Denemeye devam da edecem tabi ki emeklerken daha güvenilir olacak cünkü olursa. Hem herkes ister bi düzeni olsun. Asla bensiz durmuyo. Esim anlatiyo gezdiriyo. Durmuyo bos bos bakiyo etraga somurtuk diyo gel bakalim anne burda mi diyom odaları geziyoz seni ariyo valla diyo. Bi oyle olmaz ama az durabilse kendi senin de kendine vakit ayirman lazim diyo. Iyi hoş canim cigerim hep koynuma olsun ama insanız yani. Evet kolik degil baska bi sorunu da olmadi ama herkes ugrasiyo bi sekilde. Bebek arabasina pisetine koyup yemek yiyemiyom ya mizir mizir. Kucagimda pamuk gibi. Kanguru aldim bakalim nolacak.
Olmasın da kolik olsa da yapacak bişey yok evlatlarımız yani, millete nanay geliyo şöyle yap böyle yap vs ben geçen anlattım bir arkadaşım yüzüme karşı bana becerisini anlattı ,tabi beni yerdi niye bebeği yikayamiyormusum ve bileğimi gözüyle gördüğü halde kendini övdüde , ama annelik sadece yaşayarak deneyimleyebilecegimiz bişey . Bende isterim bir uyku düzeni oturtmayı öyle ki çalışan kadınım evde gündüzleri yanında olmayacağım ama olmuyorsa da ne kendimi ne de zaten huzursuz olan çocuğu iyice perişan edemem . Ne kitaplarda anlatıldığı gibi ne elalemin iki dudağının arasından çıkanlar hiçbiri bütün çocukları etmiyor

Meme reddi var son 1 aydır , geçen gün eşim diyor bu soğukta Suriyeli kadınlar yollarda taşlarda memelerinde bebekleri emziriyolar bizimki niye böyle diyo ,napim yani valla kıyas insanı yiyio bitiriyo . Bende istemem ama elimden geleni denemeyi bırakmıyorum

Olmasın da kolik olsa da yapacak bişey yok evlatlarımız yani, millete nanay geliyo şöyle yap böyle yap vs ben geçen anlattım bir arkadaşım yüzüme karşı bana becerisini anlattı ,tabi beni yerdi niye bebeği yikayamiyormusum ve bileğimi gözüyle gördüğü halde kendini övdüde , ama annelik sadece yaşayarak deneyimleyebilecegimiz bişey . Bende isterim bir uyku düzeni oturtmayı öyle ki çalışan kadınım evde gündüzleri yanında olmayacağım ama olmuyorsa da ne kendimi ne de zaten huzursuz olan çocuğu iyice perişan edemem . Ne kitaplarda anlatıldığı gibi ne elalemin iki dudağının arasından çıkanlar hiçbiri bütün çocukları etmiyor
Ben kucağımda yıkıyom öyle dene istersen sen de. Yani böyle durdurabildim. Zaten file kuvet almadım legende yikiyodum. Tabureye oturuyom koyuyom dizime suyu esim tutuyo o olmasa da fiskiyeyi ona gore ayarlar yikarim.

X