2021 Aralık Anneleri

Polemik ve gerginlik hiç sevmiyorum. Hergün merakla açıp ne yazmış kızlar diye okuyorum dahil olmaya çalışıyorum. Zaten zaman zaman yorgun, halsiz, gergin oluyoruz, bir de böyle saçma sebeplerden gerginliğe gerek yok. Insallah tekrarı olmaz, hep güzel haberler ve mutluluklarımızı paylaşırız burdan

Yazıları şaşkınlıkla okudum neler olmuş neler

Kızlar birsey sormak istiyorum size 16+4 um hala cinsiyeti öğrenemedim devletede gittim belki öğrenirim diye kendileri popolarını dönmüş yine
D vitamini damlası verdi devletteki doktor. Aldım bebeklerin kullandığı standart markadan sizlerede verdilermi ?
İlk hamileligimde kullanmamistim vermediler. Oğlum dogduktan sonra vermişti doktor oda oğluma..
Şimdi ise hamilelikte bana sizin düşünceleriniz nedir merek ettim

5 haftalık hamileyken kanda 7 çıkmıştı d vitaminim, o günden beri kullanıyorum. Geçen gün baktım 30a çıkmış, devam ediyorum. Eksikliği bebek için iyi değilmiş bırakmıycam içmeyi

Şimdi ise hamilelikte bana sizin düşünceleriniz nedir merek ettim
Kimse özenmeyecekse kendi durumumu açıklayacağım

Ben öncesinde tedavi görüyordum zaten
O zaman d vitaminim düşük çıktığı için hap kullanıyordum haftalık alınandan
Hala o hapa devam ediyorum

Bnde şaşırdım değil şok geçirdim
Öğrenirsin telaşlanma bnm eksikliğim çıktığı için dahiliye verdi değere göre veriyorlar çok düşükse daha etkili olanı bnm baya düşüktü farklı verdi
Ayy korkuyorum birine şu ilaç şu kadar doz verdi demeye

Bnde yazdım inşallah bi sorun çıkmaz özendirme olmazsa eğer

5 haftalık hamileyken kanda 7 çıkmıştı d vitaminim, o günden beri kullanıyorum. Geçen gün baktım 30a çıkmış, devam ediyorum. Eksikliği bebek için iyi değilmiş bırakmıycam içmeyi
Baya düşük çıkmış bnm 17 çıkmıştı 2-3 aydır ilaç kullanıyorum inşallah düzelir değerlerimiz bol bol güneş almamız lazım bebişler d vitamin alsın

Bnde yazdım inşallah bi sorun çıkmaz özendirme olmazsa eğer
Ama bu dohtur bey kan tahlili falan yapmadı İlk defa gittim oda cinsiyeti merak ettiğimden devlete. Ozeldeki doktorum sıkıntın yok herseyin normal demisti.
Devletteki annem gilin burda İlk gidişim tahlil yok vs ultrasonla 15. Haftada kan ilacı normal vitamin hapı birde d vitamini damlası yazdı

Doktorların işine karışmak istemem tabi ki
Sizi de yanlış yönlendirmek istemem
Kesin tabipler derneği başkanı da burda bi yerdedir
Onu da gücendirmek istemiyorum
O yüzden buna yorum yapmayacağım

Zaten devlete öylesine gittiğim doktorun verdiği hiçbi şeyi kullanmıyorum ben

Kaç damla d vit verdi. Benim değerim çok düşük olduğu için 9 damla içiriyor. Eğer fazlası zarar olur mu takılacaksan bi hastanede d vitamini baktır istersen için rahat eder. Dokturum gerek yok diyor ama benim kafama takılıyor, işyerimin yanındaki hastanede herhangi bi doktor girişi yapmadan her ay kan veriyorum.

Bilemedim ki o doktor belki bebiş bizden alıyor ya depolar bitmesin diye önlem için vermiştir kendi dr danış istersen

Bn devlete gitmedim bilemicem şimdi sağlık bakanı bile devreye girebilir
Lütfen dikkatli olalım
1 doktora gidiyom o da sağolsun çok güzel yönlendiriyor kadın kanka gibi o kadar net söylüyor ki başka yere gerek duymadım şimdi bişi dicem gittiğim hastanenin kurucusu sağlık bakanı umarım sorun olmaz

Ben devlettekine cinsiyet öğrenmek için gitmiştim
Sonra gittim mi gitmedim mi hatırlamıyorum
Bi vitamin tarzı bi şey vermişti ama
Onu biliyorum
Zaten başka vitaminler filan sordu hepsini kullanıyorum demiştim
Gerek kalmamıştı

Bu hareket işi yüzünden yine bi gidesim var ama kendimi tutacağım nerdeyse 10 gün sonra ayrıntılı ultrason olacak zaten
Yine kimse alınmayacaksa özel ve devletin ultrason kaliteleri çok farklı yalnız
En azından bize verilen kağıt çok farklı
Devletin maddi imkanlarıyla alakalı tabi

Bütçe ayarlanan yerde çalışan tanışı olan varsa onlar alınabilir buna
Keşke devlette de 4 boyutlu ultrason olsa da oraya da gitmeyi ayağım çekse

Bizim burda yeni şehir hastanesi var randevu bulmak gitmek mesele mecburi özele gidiyorum şaka bi yana

Haraket için biraz daha bekle hissedersin ya sen çok mu kilolusun göbek yağı çok olan hissetmez filan konusu
Genelde biz ağır bi sonuç çıkmadan Allah göstermesin kimseye öyle görüş almak için gidiyorum çünkü işleyiş çok uzun oluyor maalesef
Evet farkı var sağ salım doğuralım da hele bizim burda devlet tahkiksiz ilaç vermiyor vitamini düşünemiyorum meraktan bi gitsem mi ne yapsam

Kilom boyumdan nerdeyse 11-12 kilo fazla şu an
Ama bunun 4 5 kilosunu hamileyken aldım
Bence şişmanım yani

Kizlarrrr cok korkuyorum yardimmmn en son 14.hafta gittim diye dayanamayip dun doktora gittim devlette acile...acil doktoru kadin doguma yonlendirmek icin once idrar testi istedi sonra ultrasona gonderdi bebisimi gordum oh mis icim rahatladi cok sukur rabbime ama gelelim idrar testine wbc en cok 4 olmaliylen benim 11 rbc en cok 3 olmaliyken benim 74 buna gore kum yada tas dokuyosun dedi yani idrarda kan var canim cok skldi cunki daha once 8 9 kez tas dusurdum en son subat ayinda ve boyle bi agri aci yok size tarif bile edemem morfinle uyutuyolar ve suan bu ilaclari alamam bebis var korkuyla bekliyorum simdilik bobreklerimde hafif batma var o siddetli agrilar baslamadi insallah bobrek degildir diyede dua ediyorum...internetten arastirdim enfeksiyon varsa rahim genisliyorsada o degerler yuksek cikabilirmis ama internetede guven olmuyor kendi doktoruma sordum haftaya goreyim seni mutlaka dedi sizden ricam idrar testi verdiyseniz bu iki degere bakabilirmisiniz benimki gibi normal disi olan var mi varsa ona doktoru ne soyledi degerler wbc ve rbc e nabizda arama kismina yazip aratadabilirsiniz

Çok geçmiş olsun bnm idrar tahlilde de değilde kültürde enfeksiyon çıkmıştı dediğin değerler benim idrar da değilde kan da var rbc sınırın bi tık altı wbc normal çıkmış demekki böbrekle ilgili test oluyor ki öyle yüksek çıkmış gebelikte kum ve taş dökme sıklıkla oluyor bol su tüket

Ben dvit için tablet kullanıyorum çok düşük çıkmıştı damlaylâ yükselme demişti doktorum 5 haftalikken verdi hala da devam ediyorum

Geçmiş olsun canım inşallah böbrek değildir ben hamilelikte hiç idrar testi vermedim acaba vermelimiydim doktorum da istemedi hiç
Doktorcular başı bu mesajımı goruyorsan şu kardeşine sorar misin idrar testi sartmiymis madem iyiliğin dokunacak

Kizlar doktorum bu haftalarda afp mom testide yapmamiz lazim dedi bu testle ilgili bilgisi olan var mi tanimi taramami ikili test gibi bisey mi nasil yapiliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…