2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar merhaba benim ogluşum 2 gögsümüde emmeyince uyumuyor duymamasının imkanı Yok ve sürekli emdikce kusuyor ve sürekli ıkınıyor gazınızda çıkartıyoruz varmı böyle bişey yaşayan
Kusunca fazlasını çıkartıyor dedi doktorumuz, sizinki çok emiyorsa fazlasını atıyordur mide..bağırsak gazi vardır alttan çıkması lazım, bazı arkadslar gaz damlası kullanıyor bunun için, doktora danışabilirsiniz

Kızlar merhaba benim ogluşum 2 gögsümüde emmeyince uyumuyor duymamasının imkanı Yok ve sürekli emdikce kusuyor ve sürekli ıkınıyor gazınızda çıkartıyoruz varmı böyle bişey yaşayan
Aynı. Sürekli emiyor emdikce kusuyor. Memede de ıkınmaya başladı.

Avent biberon kullandım ret yapmadi..sut bebis emdikce çoğaliyor, malt içecek, rezene günlük tuketiyirum baya süt oluyor. Mamayi direkt bırakmak yerine azaltabilirsiniz, günde 2 kere filan şeklinde
Bişey daha sormak istiyorum. Sizin 40 gün dolmuş. Değişiklik oldu mu? Yani bu lohusa psikolojisi falan geçiyo mu? Bişeyler düzene giriyor mu?

Bişey daha sormak istiyorum. Sizin 40 gün dolmuş. Değişiklik oldu mu? Yani bu lohusa psikolojisi falan geçiyo mu? Bişeyler düzene giriyor mu?
Kaç günlük bebeğiniz?
Ben ilk 2 hafta yoğun bi depresyondaydım, cevremdeki herkes batıyordu, sürekli ağlıyordum, uykusuzluk mahvediyordu..kısacası düzenim değiştiği için boğuluyordum..3. Haftaya doğru aglamalarim geçti, anneleri filan evlerine yolladim, kızımla başbaşa kalınca daha çok bağlandım, arada dışarı çıktık yemeğe kahveye filan bebeğimi de alıp ( büyükler kış günü üşür desede aldirmadim) kafamı dağıtmış oldum.. böyle böyle şu an çok iyiyim şükür.
Şunu biliyorum eşime ağlıyordum geçmiyor içimdeki sknti diye. Ama şükür geçiyormuş

Yaaa ben şuan öyleyim sürekli ağlıyorum. İçimdeki sıkıntı geçmiyo bi türlü. Ben tekim yanımda kimse yok. Ağlayınca napıcağımı şaşırıyorum. Hep aç mı acaba biyerimi acıyor neden ağlıyo diye üzülüyorum o ağladıkça ben daha çok ağlıyorum Bide sütüm yetiyo mu yetmiyo mu takıntım var mamaya biberona alışıp beni bırakır mı diye. Memeyi tutmasa hemen ağlamaya başlıyorum biberona alıştı diye. Böyle diildim ben çok güçsüz hissediyorum kendimi

Şu an böyle olması çok normal. Ben de bebek çok küçük,savunmasız diye durup durup ağlıyordum. Ona bir sey olursa bana bir şey olursa vs vs. Ama inanın geçiyor. Cisli kakali bezlerden anlarsınız doyduğunu. Biberon konusunda bir şey diyemiyorum biz gerektiğinde siringayla verdik mamayı ama o da tek başına zor olur.

Mutlaka geçiyor, o kadar çok kişi ile konuştumki lohusa depresyonu yasayan, herkesin geçmiş zamanla.. sütü takmayın, ne kadar takmazsanız o kadar artıyor, bebeğe önce mutlaka meme verin doymazsa mama.. o emdikçe süt artıyor..

Öyle yapıyorum ilk emziriyorum sonra mama veriyorum. Emziriyorum uyuyo mesela yerine koyunca uyanıyo tekrar aranıyo ağlıyo bende doymuyo diye tekrar emziriyorum sonra mama veriyorum mecburen

Öyle yapıyorum ilk emziriyorum sonra mama veriyorum. Emziriyorum uyuyo mesela yerine koyunca uyanıyo tekrar aranıyo ağlıyo bende doymuyo diye tekrar emziriyorum sonra mama veriyorum mecburen
Bence o doymamaktan değil ya. Kokumuzu arıyolar. Benimki de öyle çünkü koyunca asla durmuyo ama doydugundan eminim.

Dönüyordur mutlaka, onlarınki duygusal açlık canimm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…