2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Kontrole gittiniz mı? Kilo alımı nasıl?
4 günlükken gittik çok ağlıyodu çünkü ben gaz sandım ama açmış meğerse sütüm yetmiyormuş 600gr vermiş doktor keşke daha önce gelseydin dedi sarılık olmuş mama takviyesi verdi doktor vicdan azabından mahvoldum.3 gün sonra tekrar gittik sarılık değeri düşmüştü çok şükür.O yüzden korku kaldı içimde hep aç gibi geliyo e aç kalırsa hasta olur diye ödüm patlıyo. Bilmiyorum ya psikolojim hiç iyi diil içim daralıyo hep

4 günlükken gittik çok ağlıyodu çünkü ben gaz sandım ama açmış meğerse sütüm yetmiyormuş 600gr vermiş doktor keşke daha önce gelseydin dedi sarılık olmuş mama takviyesi verdi doktor vicdan azabından mahvoldum.3 gün sonra tekrar gittik sarılık değeri düşmüştü çok şükür.O yüzden korku kaldı içimde hep aç gibi geliyo e aç kalırsa hasta olur diye ödüm patlıyo. Bilmiyorum ya psikolojim hiç iyi diil içim daralıyo hep
Anladım. Meme+ mama yapabilirsiniz o zaman. Bizim de düşük kiloda doğdu kilo alımı da az. Önce emzir kalanını sağıp içir dedi doktor.

Anladım. Meme+ mama yapabilirsiniz o zaman. Bizim de düşük kiloda doğdu kilo alımı da az. Önce emzir kalanını sağıp içir dedi doktor.
Bende önce emziriyorum sonra mama veriyorum. Ama ne zamana kadar yapıcam böyle ya sütüm yeticekse ben boşuna mama veriyosam falan bisürü soru oluyo kafamda ama cesaret edip sadece süte dönemiyorum. Aç kalırsa diye korkumdan

Ya çok teşekkür ederim ya içimi rahatlattınız 🙏🏼
Benim bebiste ayni besige koyunca uyanıyor her uyandığında emmek istiyor. Bazen geceleri sadece kucağımda uyumak istiyor. Bende doydugundan eminim. Çünkü iki saat geçmeden altını dolduruyor. Ve esimin ve kayinvalidemin kucağında meme olmadan yapabiliyor sadece bana gelince surekli emmek istiyor ve memede uykuda daliyor

Kızlar merhaba benim ogluşum 2 gögsümüde emmeyince uyumuyor duymamasının imkanı Yok ve sürekli emdikce kusuyor ve sürekli ıkınıyor gazınızda çıkartıyoruz varmı böyle bişey yaşayan
Gazı ilan çocuk devamlı emmek ister.ilk oğlum da besin alerjisi vardı ve gazdan mahvoldu.bunda da durum çok farklı değil ama bunda direk diyete başladım.gaz masajı yapabilirsin çok işe yarıyor.ada çayı yağı alıp ayaklarının altına sürebilirsin gaz ilaçları var büyükte de küçük tede biogaya (tam ismini hatırlayamadım) damlasını kullandık kullanıyoruz.probiyotik bi damla etkisini bi haftada falan gösteriyor.
Gaz ve kusma alerji belirtilerinin arasında.ayrica egzama poposunun arasının kırmızı olmasında belirti.doktorlar kilo kaybı olmadıkça çokta alerji demiyorlar.gerçi şu aşamada alerji demek için de çok erken

Benim bebiste ayni besige koyunca uyanıyor her uyandığında emmek istiyor. Bazen geceleri sadece kucağımda uyumak istiyor. Bende doydugundan eminim. Çünkü iki saat geçmeden altını dolduruyor. Ve esimin ve kayinvalidemin kucağında meme olmadan yapabiliyor sadece bana gelince surekli emmek istiyor ve memede uykuda daliyor
Ya sadece ben yaşıyorum bunu sanıyodum. Bide sütümde gerçi çok değil göğüs pedi falan kullanmıyorum kıyafetlerime falan süt akmıyo

Ya sadece ben yaşıyorum bunu sanıyodum. Bide sütümde gerçi çok değil göğüs pedi falan kullanmıyorum kıyafetlerime falan süt akmıyo
Ben şimdi doktordan geldim. Bebeği uzun süre emzirmek gerekiyormus. Ilk eşiğinde süt sulu oluyormuş sonuna doğru yağı geliyormuş.

Ben şimdi doktordan geldim. Bebeği uzun süre emzirmek gerekiyormus. Ilk eşiğinde süt sulu oluyormuş sonuna doğru yağı geliyormuş.
Banada doktor 15er dakika emzir dedi. Ben uyuyo diyince ilk 5 dakikada %85ini alıyo zaten dedi. Ya bide bişey sorucam bugün 15 günlük oldu tutturamıyorum bitürlü biraz tutuyo sonra sinirlenip ağlamaya başlıyo. Sütmü gelmiyo biberona mı alıştı gaz sancısı 15 günlük olunca baslıyo diyolar o mu başladı anlamadım yaaa 😔

Benim gun icinde bir kaç kez akıyor sütüm anason al kaynat iç gunde iki üç bardak sut yapiyor ben ayrıca kimyon tohumuda kaynatıp iciyorum ve emziren anne çaylarından kullaniyorum sütüm iyi gibi

Benim gun icinde bir kaç kez akıyor sütüm anason al kaynat iç gunde iki üç bardak sut yapiyor ben ayrıca kimyon tohumuda kaynatıp iciyorum ve emziren anne çaylarından kullaniyorum sütüm iyi gibi
Aaaaa bende alırım.Süt yapan çay Humana içiyorum. Rezenede iyi diyolar.

Sütüm cogukez akıyor bile doymadığını nasıl anlayacağız memede uyuyor uyuyunca doydugunu dusunuorum sık sık kaka yapiyor ve idrar rengi gayet iyi
Çiş bizim de çok iyi. Kaka çok nadir yapıyor. Sanırım doyunca sakın duruyo ya. Sabahtan beri ağlıyordu. 2 kez emzirdim durdu şimdi

Banada doktor 15er dakika emzir dedi. Ben uyuyo diyince ilk 5 dakikada %85ini alıyo zaten dedi. Ya bide bişey sorucam bugün 15 günlük oldu tutturamıyorum bitürlü biraz tutuyo sonra sinirlenip ağlamaya başlıyo. Sütmü gelmiyo biberona mı alıştı gaz sancısı 15 günlük olunca baslıyo diyolar o mu başladı anlamadım yaaa 😔
Benim kızım memede sinirlenip ağlıyorsa uykusu gelmiş oluyor, ara ara bunu yapıyor canim. Ben bu şekilde gözlemledim, seninkinde bisey demeye çalışıyordur, ya gazı vardır, ya burnu tikalidir ya uyku vb..

Benim kızım memede sinirlenip ağlıyorsa uykusu gelmiş oluyor, ara ara bunu yapıyor canim. Ben bu şekilde gözlemledim, seninkinde bisey demeye çalışıyordur, ya gazı vardır, ya burnu tikalidir ya uyku vb..
Bende süt gelmiyo herhalde diye düşündüm.Ama takip ederim belki başka bir sıkıntısı vardır.Teşekkür ederim canım

Ya şirıngayla besle demislerdi,onda da kendisi de cekse icinden bende versem bazen bogazini aliyor.nefes alamadi morardi cocugum ondan da korkuyorum gece uyurken mama vermeye artik tam uyanmiyor diye...4gun oluyor kakasini yapmadi o belki rahatsiz ediyordur ama uyutmasi 3 saat en az.evde 4 kisi sirayla ugrasiyoruz aglamaktan sesi kisildi...uyuyunca da 2 saatte 1 uyandiramiyorum uyumusken daha fazla uyusun istiyorum,kaldirmiyorum emzirmeye.insallah fazla uyumasi zarar vermez
Bizim beniş de kalasını yapamıyordu doktorumuz poposuna biraz zeytinyağı sıkın demişti karnına ve ayaklarınada zeytinyağıyla masaj yapıp sıcak tutu rahatlıyor

X