2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Canım Allah sabrini verir Allah bizlerin yardımcısi olsun benimde ne hastanede ne evde yanımda kimse yok eşim kaldı başımda evde de Esim yardım ediyor.Bikac gün uykusuz kalırız zorlaniriz ama geçer herkes yapmadığı annelikten kendisi utansın

Artık adına lohusa depresyonu mu deniyor bilmiyorum ama 3 gündür ağlamaktan helak oldum.Benimkisi yetememe yada bakamsma yada eşim değil 3 4 yıldır kaybettigim bebeklerde ve şimdiki oglumda ailemin özellikle annemin maddi manevi desteğini almamış olnam ama hep onların kendini hakli çıkarması benim anneme daha çok hamileyken ihtiyacım vardı kaybetme korkusu ağır korona son 3 hafta da ağır grip öksürük atlattım kalkıp bi çorba yapamadım eşimde yemek yapmayı beceremez biraz da maddi sıkıntı vardı dışarıdan yemek de soyleyemedik onların ruhu bile duymadı 3-4 gunde bir arayıp nasılsın demekle yetindi bebek doğdu eşimle kaldık eve geldik haber verdim gelmene gerek yok bebek biraz küçük misafir kabul edemiyoruz dedim ortalığı birbirine karıştırdı iki gündür eşime bana saldırıyor.Iyimi iyi mi ?Komşularına kadar beni arattiriuor görüşmek istemiyorum demekten anlamıyor.Diyecegim Allah başka dert vermesin bu histen de kurtulacaksın

Lahusalik değil bu canım birikmişlik niye böyle yapıyorlar bende anlamıyorum.ilk çocuğumda bı kere bile başıma gelip kalmadı.kaç kere eşime sarılıp ağladım niye diye hatırlıyorum.erkek kardeşimi bile aradım niye gelmiyor diye.bundan önce düşük yaptım üstüne hamile kaldım.ben çalışıyorum o süreçte çocuğa kayınvalidem bakıyor annem memlekete gitcek çocuğa bakacak yok.eşim konuştu annemle ilk üç ayı dolsun öyle git dedi kayipta çok üzüldüğümü söyledi sonra ne oldu kayınpeder hastaneden çıktığı gün memlekete gitti.sonrasinda kayınpeder bir sürü şeyler yaşandı kaç kere izin almak zorunda kaldım hatırlamıyorum çocuğuma bı o baktı bı bu.annemi ilk seferde çağırdım önce tamam dedi sonra izin alsan olmaz mı,kreşe versen olmaz mı,genyen baksa dedi birdaha çağırmadım.tek kızım iki erkek kardeşim var.aramizda hiç tartışmamız hiç bir sıkıntımız yok,hemşire emeklisi öyle cahil biri değil ama neden niye hiç bilmiyorum ve doğuma bile cagirmayacağım.yine başımızdan eksik olmasınlar ama kimsesiz olsam belki daha az ağrıma giderdi

ah ah benim annem hayatta değil keşke olsa kimseye muhtaç etmezdi beni ne depresyona sokardı ne bunalıma eşim elinden geldiğince destek ama asıl destek görmek istediğim insanlar lafta destek ama iş yapmaya gelince kimse yok ortalıkta

Bende tek kızım benimde 2 abim var.Ailemin durumu çok çok iyi ama asla tek kuruş yardın etmiyorlar.Benim 3 tane düşük bide oğluma döktüğüm doktor paralarinda 5 kuruş destekleri yok.Benim borcum başımdan aşmış evim kira ailemin en az 5 trilyonluk mal varlığı aynı zamanda aylık 10.000 kira gelirleri 500.000 liralık arabaları var benim arabam yok.Bunlar sadece karı koca oz anne baba gelmek istiyor çünkü çevresine karşı bana yardım ediyormuş gibi konuşuyorlar gelecek bebeğimin fotolarını çekecek çevresine gittim baktım buda torunum diyecek.Abilerimin de öyle biri yurt dışında diğeri annemlerle aynı şehirde 3 tane evi 2 arabası 2 dükkanı var.Bana duyanların dedigi sen ya evlatlık sin yada çok kötü bi insansın bide bunun üstüne annem kuranı elinden düşürmez 5 vakit namaz kılar pardesulu bir kadın umreye gidip geldi bide

Basin sagolsun canım ben bu yaşıma kadar hep kendi işimi kendim gördüm aynen öyle olur canım kimseden bisey bekleme yoksa hayat geçmiyor.Oldugu kadar yetebildigin kadar.

Merhaba anneler. Doğum yapanları duydukça doğumdan değilde lohusalık sendromundan korkar oldum dünden beri geçmeyen bel ağrım var. Ağrı aralıkları sıklaştı? Ama ne nişan var ne su gelmesi. Doktorum hastaneye geç muayene ol dedi ama gitmedim hastaneye. Benim gibi olan var mı?

Merhaba arkadaslar. Hayatim meme gaz uyku ucgeni arasinda geciyor. Sayfaya cok takip edemiyorum hepinizi tek tek hayirlayamadim. Ama imzalarda dogumlarin gectigini gormek cok güzel Bizi biraraya getiren konu sahibimiz Summerwinter ve gruptaki tum arkadaslarim anneliginiz hayirli olsun Rabbim hepimize hayirli, ömürlü, sağlıklı evlatlar nasip etsin

Nasılsınız simdi

Tüm evlatların güzel sağlıklı ömrü olsun ah o kadar Uykum var ki, gece uyumadık yine, gündüzde uyuyamiyorum

Tüm evlatların güzel sağlıklı ömrü olsun ah o kadar Uykum var ki, gece uyumadık yine, gündüzde uyuyamiyorum
Özellikle ilk hafta insan yaninda mutlaka birini ariyor. Dogumdan dolayi zaten yorgunluk var bebegin sarilik olmamaai icin bol emmesi gerek onu uyanik tutup emzirmeye calismak bayagi zor yaninda kolaylastiracak biri olmadan olacak is degil en zor kismi benim icinde uykusuzluk oldu hele okula gidecegim zamani dusundukce...

Benim 10 gün annem kaldı, şimdi eşimin ailesi yanımda..ama sonuçta emzirme işi bende yoruyor o da.. tabi buna şükür sağlıklı olsunlarda ben okula eylülde başlıcam inş, o zamana baya usta olurum gibi❤

Sagolsunlar o zaman. Olsun evde biri dolanip yemegi temizligi kolaylistiriyorsa bin sukur. Kimsesi olmayip yalniz yetismeye calisanlarin Rabbim yardimcisi olsun. En azindan sadece bebislerle ilgileniyoruz ucretsiz izin mi aliyorsunuz rapor mu?

Sagolsunlar o zaman. Olsun evde biri dolanip yemegi temizligi kolaylistiriyorsa bin sukur. Kimsesi olmayip yalniz yetismeye calisanlarin Rabbim yardimcisi olsun. En azindan sadece bebislerle ilgileniyoruz ucretsiz izin mi aliyorsunuz rapor mu?
Kesinlikle, yalnızlık zor olurdu, rabbim yardim etsin.. doğum iznim bitsin alabilirsem 1 ay rapor, onu da alamazsam direkt ücretsiz canim.

Beni bu haftaya kadar iki haftada bir çağırıyordu bu hafta itibariyle haftada bir çağırır di ama maalesef karantina sürecimiz başladı on gün boyunca birşey olmasın diye dua edeceğim artık
Ben gitmiştim karantinada kontrolu çağırmıştı beni 7 gün olursa birsey olmaz demişti 6 günü gitmiştim

Summerwinter a kocaman bi teşekkür de benden gelsin

Ben gitmiştim karantinada kontrolu çağırmıştı beni 7 gün olursa birsey olmaz demişti 6 günü gitmiştim
Bende ilk günü arayıp anlatmıştım durumu o gün kontrolüm vardı.hemen gelsem bakarmisiniz demiştim Dra oda sağ olsun kabul etti.devlette kadın doğum da korona acili varmış sanırım kuzenim oraya gidebilirsin demişti ama hareketleri iyi olunca bide bende de covide ilişkin hiç belirti olmayınca riske girmek istemedim.perşembe günü karantinam bitiyor bı sıkıntı çıkmazsa inşallah Perşembe günü giderim diye düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…