2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Maşallah, ne güzel nasip olmuş normal dogum ıkinzde sağlıklı sıhhatli olun inşallah

Senin sütun kaçıncı gün gelmişti bende alayım olmazsa

Senin sütun kaçıncı gün gelmişti bende alayım olmazsa
Kaçıncı gun hatırlaamıyorum, Ilk zamanlar damla damla çok azdı canim, ama bebeğin miideside küçük yetiyor ona, sonradan artıyor.. ben sağıyordum kanallari acsin diye..belki onunda faydasi oldu.. ama en önemlisi bebeğin emmesi..O baya etkiliyor vücudu..

Ben hastane basladim sagmaya bebeğin sekeri düdük çok sık besleyin dediler Manuel pompa götürmüştüm sagip kaşık kaşık verdim.evde de akşam ve 1 saat önce elektrikli ile sagdim ikisinden çıkanı kaşık la verdim.Benim kızımda sezeryandi eve gelip duş alınca hemen inmişti acaba hiç sütüm olmucakmi korkusu basladi

Hiç oyle dusumme canım,olmasa benim olmazdı. Biraz duygusal anlamda lohusalık beni vurdu, sırf süt olsun diye yemek yiyorum, çok az yiyorum iştahım yok.. mama verelim dedikce büyükler direndim vermedim, gerekirse sağdım gece onu verdim. Sağdım derken 5 cc, 10 cc filan max.. şükür bugün takviyeler filan yetiyor sütüm bebeğe.. seninde gelecek bollasacak sütün . Bu arada sıcak dus altında göğse masaj baya iyi geliyor, her gün yapıyorum canim

Sütün geldiğini nerden anladın peki. Bebek azimli emiyor ama gelmiyo gibi geliyo bana elimle siktigimda da gelmiyo. Evden pompa istedim onunla denicem.

iyi akşamlar kızlar nasılsınız lohusa depresyonu tarzı şeyler yaşayan var mı aranızda yada benim gibi 2. çocuğu olup ta sanki ilkine ihanet ediyormuş gibi hisseden sürekli ağlama isteği var içimde nası atarım bu hissi bilmiyorum

Sütün geldiğini nerden anladın peki. Bebek azimli emiyor ama gelmiyo gibi geliyo bana elimle siktigimda da gelmiyo. Evden pompa istedim onunla denicem.
Koyu renkli bölgeyi sıktığımda uç kisimdan süt geliyor canım.. bebek emdikçe geliyordur sen merak etme.. ama makine faydalı kanalları açar.. malt içiyorum 2 gündür feci farketti..tavsiye ederim.. zamanla mutlaka artacaktır canim seninde

Merhaba canım, ben yaşıyorum. Ilk günler feciydi. Şimdi bi iyi bi kötüyüm.. hastaneden eve geldik başladı duygusal modum, gizli saklı ağladım, ev kalabalıktı, herkes batıyordu. Herkes dediğimde anne babam, eşimin anne babası.. ama işte ne yapsalar battı, batıyor..evimde yabancı gibiydim, iştahım çok az, sırf süt için yedim. Odadan cikmadim ilk günler, uykusuzluk, bebeğe yetememe düşüncesi filan derken, daha iyiyim. Ama geçmedi tamamen, inş geçecek yalnız değilsin canim, yalnız değiliz, geçecek bu günler böyle kendini rahatlat❤

eşim bile batıyo inan ikinci çocuk olmasıda çok zor oğluma yetememe duygusu ilk günler dikişlerden dolayı oyun oynamak istiyodu oynayamıyodum huy değiştirdi çok üzülüyorum anlatsam anlıycak bi eşimde yok saolsun anlatsam abarttığımı düşünür

Gün geçtikçe biraz daha iyi olacaksın olacagiz canim

Gözün aydın canım sağlıcakla büyüt inşallah

Ay ben daha doğmadan düşünüyorum doğunca nasıl olacak bilmiyorum

Ay ben ne yapacağım hiç bilmiyorum.oğlum ilgi isteyecek başımda kalacak yok annem ilk çocuğumda bile bir gün kalmadı yanımda.kayinvalde kaldı yirmi gün oda şimdi kayinpedere bakıyor kız kardeş veya abla yok.eşimin kendi dukyanı var yoğun çalışıyor bilse şimdi karantinadayız ve karantinadan sonra daha yoğun olacak ve oğlumda ilk yirminin içinde yedi saat aralıksız uyumadığını ve devamlı emzirdigimi hatırlamıyorum.allah yardımcım olur inşallah diyorum

Cnim benimkisi 3.olucak oglum 3yasinda ve ona cok buyuk haksizlik ypiyormusum gibi geliyor benimde haftaya cts sezaryanim var oglum 1saaat bensiz duramıyor surekli kucagimda gece bile defalarca kalkip bsna sariliyor +kizim okula gidiyor inan dogurmadan lahusa depresyonunu yasiyorum suan kac gundur gece uykularim kaciyir. Birde yanimda olsn kimse yok oglum cok hareketli ben olmasam kimse onun dilinden anlamıyor yani demem o ki yalnız degilsin

Selaam Ben 30 kasımda doğurdum. Henüz yorgunluğu yeni yeni atıyorum Bolca sevgi, biraz lohusalık ve bolca uykusuzlukla zaman geçiyor.
Hayırlı olsun canım, doğumunu anlattın mı burda ben mi kaçırdıııım. Anlatmadıysan merak ediyorum müsait olunca yazarsan sevinirim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…